Pozícía: obranca
Aktuálna kategória: A tím
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 1 (A)
Počet gólov v kategórii: 0
Slovensko prehralo s Rakúskom (0:2). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa uskutočnila 23. marca 2024 na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave. Keď sa od začiatku počítalo iba sedem sekúnd hry, otvoril skóre v osobnej hre Christoph Baumgartner (Lipsko), po krátkom výkope Michaela Gregoritscha (Freiburg). Konečný výsledok v protiútoku stanovil ľavou nohou Andreas Weimann (West Brom) po asistencii Romana Schmida (Werder Brémy) v 82. minúte. Sebastian odohral 8 minút. V tomto zápase debutoval v národnom tíme.

Francesco Calzona musel (18. marca 2024) riešiť viacero problémov. Až piati jeho zverenci museli ísť na vyšetrenie magnetickou rezonanciou a tá u štyroch z nich preukázala komplikácie, ktorých liečba vyžaduje niekoľko týždňov. V tíme zareagoval tak, že donominoval obrancu Spartaka Trnava Sebastiana Kóšu, ktorý sa pripravuje s reprezentáciou do 21 rokov na prípravné zápasy v Španielsku a na Malte, a Mareka Kristiána Bartoša z Podbrezovej.

So Slovenskom je súčasťou rezervného zoznamu pre zápasy FIFA Window v novembri 2023.
So Slovenskom bol súčasťou rezervného zoznamu pre zápasy FIFA Window v mesiacoch september a október 2023.
Je súčasťou zoznamu rezervných futbalistov (náhardníci) pred zápasmi na Islande a v Lichtenštajnsku v júni 2023.

Od roku 2020 súťaží so Spartakom Trnava (Fortuna Liga).
V rokoch 2016 až 2020 hrál za tím FC Nitra.