Pozícía: útočník
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 4 (aj proti Nórsku v Osle)
Počet gólov v kategórii: 0
Nórsko a Slovensko remizovali (1:1). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa uskutočnila 26. marca 2024 na Ullevaal Stadion (Oslo). Pre tím vedený Ståle Solbakkenom otvoril skóre (min 18) Alexander Sørloth, ktorý zakončil ľavou nohou po odrazoch a rohu. Martin Ødegaard nastrelil ľavou nohou aj brvno (min 28). Norbert Gyömbér sa previnil penaltou na Mohameda Elyounoussiho. Strelu Erlinga Haalanda ľavačkou zneškodnil Marek Rodák (min 52). Konečný výsledok dosiahol Ondrej Duda v osobnom ťahu (min 87), po asistencii Dávida Ďuriša. Debutoval Leo Sauer. Ľubomír odohral 36 minút.

Slovensko prehralo s Rakúskom (0:2). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa uskutočnila 23. marca 2024 na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave. Keď sa od začiatku počítalo iba sedem sekúnd hry, otvoril skóre v osobnej hre Christoph Baumgartner (Lipsko), po krátkom výkope Michaela Gregoritscha (Freiburg). Konečný výsledok v protiútoku stanovil ľavou nohou Andreas Weimann (West Brom) po asistencii Romana Schmida (Werder Brémy) v 82. minúte. Ľubomír odohral 18 minút.
Figuruje v nominácii trénera Francesca Calzonu na prípravné marcové zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie proti Rakúsku a Nórsku.

V posledný deň skupiny zvíťazil tím vedený Francescom Calzonom nad Bosnou a Hercegovinou na hosťovaní v Zenici (1:2). Táto konfrontácia sa hrala 19. novembra na Stadion Bilino Polje. Ľubomír odohral 17 minút.
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval ho (9.11.2023) na posledný dvojzápas kvalifikácie ME 2024: 16. 11. o 20:45 s Islandom v Bratislave a 19. 11. o 20:45 s Bosnou a Hercegovinou v Zenici.
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval ho na októbrový zraz, ktorého vrcholom sú zápasy kvalifikácie ME 2024 s Portugalskom (hrá sa 13. 10. v Porte) a Luxemburskom (16. 10. v Luxemburgu).

V druhej konfrontácii v septembri Slovensko na rovnakom štadióne v Bratislave zdolalo Lichtenštajnsko (3:0). Skórovali Dávid Hancko (1-0, min 1), Ondrej Duda (2-0, min 3) a Róbert Mak (3-0, min 6). Na góly sa podieľali Róbert Boženík, Mak (pri zahratí rohu) a Lászlo Bénes. Ľubomír odohral 23 minút. Debutoval.
Francesco Calzona ho zaradil do kádra v septembri 2023: dvojzápas s Portugalskom (8. 9. o 20:45 v Bratislave) a Lichtenštajnskom (11. 9. o 20:45 aj v Bratislave).
Reprezentačný tréner Francesco Calzona nominoval na kvalifikačný dvojzápas na Islande (17. 6. v Reykjavíku) a v Lichtenštajnsku (20. 6. vo Vaduze). Nedebutoval.

Toto leto 2023 sa vracia do českého klubu Slovan Liberec.
V sezóne 2022-2023 súťažil v Taliansku s klubom Pescara.
V rokoch 2020 až 2022 súťažil s talianskymi klubmi Hellas Verona a Ascoli, ako aj so švajčiarskym tímom Sion.
V sezóne 2019-2020 hral v Poľsku za Wisla Krakov.
Štartoval sa aj v Taliansku v základných kategóriách klubov Catania a Verona.