Pozícía: obranca
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 3 (aj proti Nórsku v Osle)
Počet gólov v kategórii: 0
Nórsko a Slovensko remizovali (1:1). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa uskutočnila 26. marca 2024 na Ullevaal Stadion (Oslo). Pre tím vedený Ståle Solbakkenom otvoril skóre (min 18) Alexander Sørloth, ktorý zakončil ľavou nohou po odrazoch a rohu. Martin Ødegaard nastrelil ľavou nohou aj brvno (min 28). Norbert Gyömbér sa previnil penaltou na Mohameda Elyounoussiho. Strelu Erlinga Haalanda ľavačkou zneškodnil Marek Rodák (min 52). Konečný výsledok dosiahol Ondrej Duda v osobnom ťahu (min 87), po asistencii Dávida Ďuriša. Debutoval Leo Sauer. Adam odohral celých 90 minút.

Slovensko prehralo s Rakúskom (0:2). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa uskutočnila 23. marca 2024 na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave. Keď sa od začiatku počítalo iba sedem sekúnd hry, otvoril skóre v osobnej hre Christoph Baumgartner (Lipsko), po krátkom výkope Michaela Gregoritscha (Freiburg). Konečný výsledok v protiútoku stanovil ľavou nohou Andreas Weimann (West Brom) po asistencii Romana Schmida (Werder Brémy) v 82. minúte. Adam odohral celých 90 minút. Bol to jeho prvý zápas od začiatku s národným tímom.
Figuruje v nominácii trénera Francesca Calzonu na prípravné marcové zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie proti Rakúsku a Nórsku.

So Slovenskom je súčasťou rezervného zoznamu pre zápasy FIFA Window v novembri 2023.
So Slovenskom bol súčasťou rezervného zoznamu pre zápasy FIFA Window v mesiacoch september a október 2023.
Je súčasťou zoznamu rezervných futbalistov (náhardníci) pred zápasmi na Islande a v Lichtenštajnsku v júni 2023.
Zostal na striedačke na marcové zápasy 2023 proti Luxembursku a Bosne.

Pri rozlúčke s Marekom Hamšíkom v Bratislave na Tehelnom poli remizovalo Slovensko a Čile 20. novembra 0:0. Kapitán a ocenený odohral 89 minút, nahradil ho Martin Regáli. Adam odohral 12 minút. Debutoval.
Povolaný na prípravné zápasy proti Čiernej Hore a Čile v novembri 2022. Marek Hamšík sa lúči s reprezentačnou kariérou.

Od leta 2021 súťaží v Taliansku s klubom Cagliari Calcio.
Začínal v základných oddieloch Sampdorie, ďalšieho talianskeho klubu, a v českej Zbrojovke Brno.