Pozícía: stredopoliarka
Aktuálna kategória: U17 a U19
Počet zápasov v aktuálnej kategórii:
Počet gólov v kategórii:
Tréner reprezentácie WU17 Jozef Jelšic nominoval ju na dva prípravné zápasy v Turecku: 8. a 11. februára 2024 proti Turecku WU17 (Emirhan Sport centre Side). Neskôr pre zranenie odišla.
Tréner reprezentácie WU19 Jozef Jelšic nominoval ju na fyzicko-kondičné testovanie v Nemciach 18. a 19. decembra 2023.

Slovensko WU17 zdolalo Čiernu Horu WU17 (4:0). Táto konfrontácia zodpovedala druhému dňu skupiny B5 (1. kolo) ME tejto kategórie. Hralo sa 7. novembra 2023 v priestoroch litovskej federácie (LFF stadionas), v meste Vilnius. Skóre otvorila Victoria Havalec (min 6), po asistencii Katky Bučkovej. Na 2:0 zopakovala Havalec (min 43), v podaní Sáry Kerešovej. Tretí gól strelila Matilda Sluková (min 56), po asistencii Michaely Pekárovej. Konečný výsledok stanovila Tamara Kramlíková (min 69), po strele Slukovej a obrannom doskoku. Kerešová (min 30) a Sluková (min 49) trafili brvno. Slovensko vstupuje do ďalšieho európskeho kola ako prvé v skupine (plná šesť bodov). Matilda odohrala celých 90 minút.

Slovensko WU17 zdolalo Litvu WU17 (0:3). Táto konfrontácia zodpovedala prvému dňu skupiny B5 (1. kolo) ME tejto kategórie. Hralo sa 4. novembra 2023 v priestoroch litovskej federácie (LFF stadionas), v meste Vilnius. Skóre otvorila Matilda Sluková (min 8), po asistencii Michaely Pekárovej. Skóre predĺžila kapitánka Terézia Šoltysová (min 39), podávajúca Sluková. Konečný výsledok stanovila Tamara Kramlíková (min 72) po asistencii Katky Bučkovej. Matilda odohrala 90 minút.

Slovensko WU17 vyhralo svoje dve priateľské prípravné konfrontácie proti Grécku WU17 v dňoch 13. a 15. septembra 2023. Oba zápasy sa hrali v priestoroch MOL Academy v Dunajskej Strede. Matilda odohrala 84 minút v prvom zápase (2:0) a 90 minút v druhom zápase (1:0).
Tréner reprezentácie WU17 Jozef Jelšic nominoval ju na dva prípravné zápasy s Gréckom (13. a 15. septembra 2023).
Od leta 2023 patrí do českého klubu 1. FC Slovácko.
Súťažíla so Spartakom Myjava.
V roku 2022 bola členom klubu FK Dubnica nad Váhom.

Slovenská reprezentácia do 17 rokov prehral na turnaji druhej fázy kvalifikácie ME (23.03.2023). V slovinskom meste Brežice (Nogometni stadion) podľahla v dueli 4. skupiny A-divízie Rakúsku 0:4, na tretí a posledný deň. Matilda odohrala 84 minút. 0-1 (min 7) Almedina Sisic. 0-2 (min 35) Selina Albrecht. 0-3 (min 49) Valentina Illinger, pri voľnom kope. 0-4 (min 78) Illinger. Asistovali Albrecht a Sisic (dos) v tíme vedenom trénerom Patrickom Haidbauerom.
Slovenská reprezentácia do 17 rokov prehral na turnaji druhej fázy kvalifikácie ME (20.03.2023). Na štadióne Matije Gubca v slovinskom meste Krško, podľahla v dueli 4. skupiny A-divízie Slovinsku 0:1. Matilda odohrala 90 minút. Gól inkasoval v závere: 0:1 (min 90+4) Jerca Plevel, v tíme vedenom trénerkou Tinou Kelenbergerovou.
Slovenská reprezentácia do 17 rokov vstúpila prehrou do turnaja druhej fázy kvalifikácie ME (17.03.2023). V slovinskom meste Brežice (Nogometni stadion) podľahla v dueli 4. skupiny A-divízie Švajčiarsku 0:3. Matilda odohrala 45 minút (druhá časť). Dva góly inkasovali v závere: 0:1 (min 36) Emanuela Pfister po rohovom kope. 0:2 (min 79) Janina Egli. 0:3 (min 84) Emanuela Pfister. Asistovali Anida Mujela a Chiara Wallin v tíme vedenom trénerkou Veronicou Maglia. Egli zakončila z brvna (min 31).
V nominácii Slovenskej reprezentácie do 17 rokov proti Švajčiarsku, Slovinsku a Rakúsku na turnaj 2. kola kvalifikácie ME v Slovinsku (marec 2023).

Prípravný turnaj v Portugalsku pre reprezentáciu WU17 bol na poslednú akciu pred marcovou kvalifikáciou a s tromi prehrami nastúpili proti Fínsku (0:4), Islandu (0:2) a Portugalsku (0:2). Zápasy sa hrali v tréningovom centre Luso (Luso, Viseu). Matilda sa zúčastnila 90 minút proti fínskym futbalistkám (2.2.2023). Matilda sa zúčastnila 45 minút (druhá polovica) proti islandským futbalistkám vedeným Magnúsom Örn Helgasonom (5.2.2023). Matilda odohrala 63 minút proti portugalským hráčkam, ktoré trénovala Marisa Gomes (8.2.2023).
Medzi nominované na prípravný turnaj v Portugalsku (slovenske reprezentantky WU17) v januári/februári 2023.
Na fyzicko-kondičné testovanie v Nemciach U19 (28. - 29. 11. 2022).

Slovensko do 17 rokov štartovalo na ME žien (Liga B / 4. skupina) v Lotyšsku. 26. októbra 2022 na štadióne BSS Salaspils v lotyšskom meste Salaspils porazil tím Azerbajdžanu (0:5). Góly strelili Bučková, Pajumková, Gondová, Straková a Kramlíková. Nargiz Gurbanova (1994) debutovala ako azerbajdžanská trénerka. Matilda sa zúčastnila 45 minút (prvá časť).
V druhý a posledný deň na rovnakej scéne v Lotyšsku porazilo Slovensko do 17 rokov 29. októbra hostiteľský tím pod vedením Liene Vācieteovej (0:6). Góly strelili presne Sluková, hetrik (0-2, min 20; 0-5, min 40; a 0-6, min 82); Martišková, dva (0-3, min 24; a 0-4, min 28); a Horváthová (0-1, min 10, pri voľnom kope). Matilda odohrala celých 90 minút. V zostávajúcom skupinovom zápase Lotyšsko 23. októbra zdolalo Azerbajdžan (4:0). Slovensko skončilo na prvom mieste.

V Európskej ženskej lige majstrov 2022-2023 nehrala.

Odštartuje novú reprezentačnú sezónu. Tréner reprezentácie WU17 Jozef Jelšic nominoval do prípravnej etapy v auguste 2022 v Šamoríne.