Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: U17
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 4 (U17)
Počet gólov v kategórii: 4 (U17)
Španielsko skončilo ako druhé na ME do 17 rokov v Bosne a Hercegovine. 15. mája vyhral nemecký tím trénerky Friederike Kromp titul, keď porazil Španielsko po penaltovom rozstrele (3:2) po tom, čo sa dostal do konca zápasu nerozhodne o dvoch. Zostala na lavičke na Stadione Grbavica (Sarajevo). Gól strelili Marina Artero a Carla Camacho. Na nemeckej strane skórovali Svea Stoldt (Hamburg) a Mara Alber (Hoffenheim). Nemecko U17 získalo toto ocenenie už po ôsmykrát v trinástich ročníkoch. Oba tímy sa spolu s Francúzskom na treťom mieste zúčastňujú majstrovstiev sveta v tejto kategórii, ktoré sa budú konať v Indii medzi 11. a 30. októbrom 2022.

V európskom semifinále v Bosne a Hercegovine 12. mája Španielsko do 17 rokov zdolalo Holandsko do 17 rokov, ktoré trénuje Thomas Oostendorp, 3:0. Magali odohrala 24 minút na Stadione Grbavica (Sarajevo). Skórovali Nina Pou (dve) a Olaya Enrique. Španielsko do 17 rokov po deviaty raz v histórii sa dostalo do finále turnaja s plným počtom víťazstiev; štrnásť strelených gólov a žiadny inkasovaný.

DO SEMIFINÁLE PLNE TRIUMFOV

Španielsko odštartovalo v Bosne a Hercegovine záverečnú fázu európskej U17. V úvodnom zápase 3. mája 2022 zdolali Nórsko trénerky Elise Brotangenovej 4:0. Magali zostala na lavičke na štadióne Gradski (Mostar, Hercegovina-Neretva). Gól strelili Carla, Vicky, Laia a Lucía.
Na druhý deň v Bosne a Hercegovine, 6. mája, zdolalo Španielsko do 17 rokov aj Fínsko do 17 rokov, ktoré trénuje Marko Saloranta, 4:0. Magali odohrala 31 minút na štadióne Pecara (Široki Brijeg). Skórovali Judit Pujols, Carla Camacho, Jone Amezaga a presne Magali Capdevila (4:0, min 87).
Na záver B-skupiny v Bosne a Hercegovine 9. mája Španielska U17 zdolala Francúzsko U17, ktorú trénuje Cécilie Locatelli, 3:0. Magali zostala na lavičke, na rovnakom pódiu v meste Široki Brijeg. Gól strelili Paula Partido Durán, Jone Amezaga a Lucía Corrales. Španielsko postúpi do semifinále ME ako šampión v skupine (plné víťazstiev, jedenásť strelených gólov a žiadny inkasovaný).

V druhej fáze Euro U17 (Liga A2, v Globall Football Park, v Telki, Budapešť, 10. apríla 2022) odohrala Magali 27 minút proti domácim Maďarkám U17, ktoré viedla Schumi Dorottya. Skórovala hetrik: 0:4 (min 67), 0:5 (min 74) a 0:6 (min 90). Španielsky tím vyhral (0:6, 0:2 v polčase).
V druhej fáze Eura do 17 rokov (Liga A2, v Globall Football Park, v Telki v Budapešti 13. apríla 2022) odohrala 90 minút proti Česku do 17 rokov, ktoré viedol Jaroslav Hynek. Španielsky tím vyhral (2:0). Góly strelili Carla Camacho a Judit Pujols. Španielsko skončilo na prvom mieste v skupine.