Pozícía: obrankyna alebo stredopoliarka na krídle
Aktuálna kategória: U17
Počet zápasov v aktuálnej kategórii:
Počet gólov v kategórii:
Na turnaji 2. fázy kvalifikácie ME (Ligy A-1, Tallaght Stadium, Dublin, 23.3.2022), v 72. minúte po faule na Darinu Hrúzikovú premenila pokutový kop Aneta Surová. V 88. min Írky vyrovnali na 1:1 (Michaela Lawrence). Soňa odohrala 90 minút proti Írskej republike do 17 rokov.
V druhej fáze Euro U17 (Ligy A-1, na štadióne Richmond Park v Dubline 26. marca 2022) odohrala Soňa 71 minút (vylúčená za dvojitú žltú kartu) proti Islandu do 17 rokov. Vyhralo severské družstvo (1:0, Ísabella Tryggvadóttir, min 84).

Cestuje na tréningový kemp U17 v Turecku (február 2022).

V úvodnom zápase turnaja 1. fázy kvalifikácie o postup na ME 2022 žien do 17 rokov, Slovenky zvíťazili 3:0 nad Faerskými ostrovmi v Poprade (8.11.2021), po góloch Nárožnej, Hrúzikovej a Hlavinkovej. Soňa odohrala 85 minút. V druhej konfrontácii proti Izraelu na rovnakom štadióne nastúpila na zápas 90 minút. Asistenciu na 1:0. Slovensko vyhralo 6:0 (14. novembra) a kvalifikovalo sa do ďalšieho kola na jar 2022.

Soňa Servátková patrí do klubu Tatran Prešov.

Posledná aktualizácia: 05 APR 2022