Pozícía: stredopoliarka / trénerka
Aktuálna kategória: "A" ženy
Počet zápasov v aktuálnej kategórii:
Počet gólov v kategórii:
Myjavčanky nepostúpili: víťazstvo v semifinále a prehra vo finále. 18.8.2022, futbalistky Spartaka Myjava zvíťazili v zápase 1. predkola Ligy majstrov na pôde Breznice Pljevlja (Pod Malim brdom, Budva) 2:3. Čiernohorský tím viedol po 20 minútach už 2:0, no hráčky Myjavy o chvíľu znížili, keď sa gólovo presadila Laura Retkesová (min 26). Slovenky chytili druhý dych po úspešnej penalte Bogorovej v druhom dejstve (min 78) a obrat zavŕšila v 85. minúte Retkesová. 21.8.2022, v finále 10. skupiny podľahli albánskemu družstvu Vllaznia Shkodër 0:1. Jediný gól strelila Jehona Shala (min 44). Iveta (kapitánka) odohrala prvý deň 72 minút a v druhom zápase 90 minút.

Iveta Neveďalová (31 rokov) je referenciou v ženskom futbale na Slovensku. Je jedinou hlavnou trénerkou, ktorá pôsobila od začiatku sezóny 2021/2022 v 1. lige žien (prvá divízia žien, na turnaji ktorý tvorilo desať klubov tejto najvyššej kategórie). Túto prácu vykonávala v klube Spartak Myjava, ktorý sa nachádza v meste Myjava, historickom klube založenom v roku 1920. Vedenie tímu prevzala v roku 2012. Od tej doby kombinovala s prácou hráčky; je tímovou záložníčkou a teraz aj kapitánkou. So slovenským "A" tímom vysledovala dlhú etapu. Narodila sa v meste Martín 10. septembra 1990.
V predchádzajúcich fázach trénovala aj futsalový tím. Je tiež teraz trénerkou pri mládežnícky družstvách v myjavskom klube spolu s Monikou Ďurkovskou. Obaja cestovali v roku 2019 s myjavským klubom do Brazílie a ich tím kde skončili na 3. mieste (organizovaný Neymarom Júniorom v São Paule v Neymarovom inštitúte v Praia Grande), zameraný na najmenšie a najtalentovanejšie futbalistky z rôznych krajín sveta (62 krajín).
Sa snaží využívať moderné metódy, byt čo najlepšie fyzicky pripravené a zároveň čo najviac pracovať s loptou.
Z Myjavy v posledných rokoch urobili skok do základných slovenských reprezentácií Ella Glatzová, Laura Retkesová, Katarína Vrediková a Jana Boorová (okrem iného); zatiaľ čo stredopoliarka Kristína Panáková už súťaží so "A" tímom ako v zápas skupiny majstrovstiev sveta proti Švédsku v Senci.
Iveta (trénerská licencia UEFA B) je tiež asistentka reprezentačného výberu do 15 rokov a členka komisie ženského futbalu ZsFZ.
Úspechy pokračujú ako hráčka / trénerka.

Posledná aktualizácia: 23 AUG 2022

Iveta Neveďalová priviedla myjavský klub k slovenskému titulu a premiérovej účasti v Európskej Lige majstrov

30 MÁJ 2022 | ČLÁNOK
Futbalistky z 11-tisícového mesta sú majsterkami Slovenska. Trénerka Iveta Neveďalová je hviezdou tohto nevídaného úspechu, ktorý po prelomení desiatky rokov starej hegemónie Slovana Bratislava, znamená aj tohtoročnú letnú účasť v Európskej Lige majstrov. 22. mája 2022 s dôležitým víťazstvom v Žiline (0:3) v poslednom zápase sezóny, dievčatá klubu Spartak Myjava zabezpečili majstrovský titul v 1.ženskej lige.