Pozícía: ľavým krajným obrancom
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 5 (do augusta 2022)
Počet gólov v kategórii: 1
Pozvánku na zápasy Ligy národov proti Azerbajdžanu (vo štvrtok 22. septembra o 20.45 v Trnave) a Bielorusku (v nedeľu 25. septembra o 18.00 v Bačke Topole, Srbské mesto).

Slovenskí futbalisti zvíťazili nad Bieloruskom 0:1 vo svojom úvodnom zápase 3. skupiny C-divízie Ligy národov (3. jún 2022). Vernon súťažil celých 90 minút. Jediný gól zápasu strelil striedajúci Tomáš Suslov (min 61). Zápas sa hral v srbskom meste Nový Sad, keďže situácia v Bielorusku nie je bezpečná pre vojenskú inváziu Ruska na Ukrajine. Slovensko hralo prvýkrát bez kapitána Mareka Hamšíka, ktorý ukončil reprezentačnú kariéru. V tíme chýbali aj Martin Dúbravka či Dávid Hancko.
V treťom termíne Ligy národov (10. júna) Slovensko vyhralo návštevu Dalga Areny v Baku nad Azerbajdžanom (0:1). Vernon súťažil celých 90 minút. Jediný gól zápasu strelil Weiss (min 81, asistencia Bero).
V štvrtý zápas (13. júna) Slovensko prehralo návštevu Kazachstanu (2:1). Vernon súťažil 45 minút (druhá časť). Jediný slovenský gól, ktorý stiahol rozdiel, strelil Matúš Bero (ľavou nohou, min 51, asistencia Albert Rusnák). Ondrej Duda bol vylúčený (min 87). Hralo sa v Astana Arene v Nur-Sultane. Táto súťaž pokračuje v septembri.

29.3.2022 odohral 25 minút v priateľskom zápase proti Fínsku na štadióne La Condomina v Murcii (víťazstvo 2:0, Duda a Jirka). Bolo to jeho druhé vystúpenie ako medzinárodné „A“.

Naturalizovaný Slovák Vernon de Marco (Slovan z Bratislavy) bol prvýkrát povolaný do reprezentácie v septembri 2021. Slovenská reprezentácia odohrál v septembra 2021 tri zápasy kvalifikácie o postup na MS 2022: v Slovinsku (1. september), a doma v Bratislave proti Chorvátsku (4. september) a Cypru (7. september). V spomínaných troch futbalových zápasoch Vernon zostal na lavičke náhradníkov.

Vernon de Marco Morlacchi sa narodil v Cordobe (Argentína). Od svojich jedenástich rokov žil na Malorke. Na Baleárskych ostrovoch odohral v tímoch CD San ​​Francisco a CE Constància.
Na Slovensku začal súťažiť s Michalovcami v roku 2012. V Slovane pôsobil v sezóne 2016-2017. Ďalšie dva roky strávil na hosťovaní v Poľsku (Lech Poznan). V lete 2019 sa vrátil do Bratislavy. So Slovanom sa zúčastňuje európskych súťaží. Od 28. 5. 2021 je oficiálne občanom Slovenskej republiky.

Posledná aktualizácia: 20 SEP 2022