Pozícía: útočník
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 9 (do augusta 2022)
Počet gólov v kategórii: 0
Slovenskí futbalisti zvíťazili nad Bieloruskom 0:1 vo svojom úvodnom zápase 3. skupiny C-divízie Ligy národov (3. jún 2022). Ladislav súťažil 74 minút. Jediný gól zápasu strelil striedajúci Tomáš Suslov (min 61). Zápas sa hral v srbskom meste Nový Sad, keďže situácia v Bielorusku nie je bezpečná pre vojenskú inváziu Ruska na Ukrajine. Slovensko hralo prvýkrát bez kapitána Mareka Hamšíka, ktorý ukončil reprezentačnú kariéru. V tíme chýbali aj Martin Dúbravka či Dávid Hancko.
Slovensko v druhý deň 3. skupiny C divízie Ligy národov (6. júna 2022) prehralo doma s Kazachstanom (0:1). Ladislav súťažil celých 90 minút. Jediný gól zápasu strelil Aslan Darabajev (min 26, asistencia Elkhan Astanov). Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.
V štvrtý zápas (13. júna) Slovensko prehralo návštevu Kazachstanu (2:1). Ladislav súťažil 10 minút. Jediný slovenský gól, ktorý stiahol rozdiel, strelil Matúš Bero (ľavou nohou, min 51, asistencia Albert Rusnák). Ondrej Duda bol vylúčený (min 87). Hralo sa v Astana Arene v Nur-Sultane. Táto súťaž pokračuje v septembri.

29.3.2022 odohral 45 minút (prvá časť) v priateľskom zápase proti Fínsku na štadióne La Condomina v Murcii (víťazstvo 2:0, Duda a Jirka).
Dňa 25.3.2022 odohral 90 minút v priateľskom zápase proti Nórsku na štadióne Ullevaal v Osle (prehra 2:0, Haaland a Ødegaard).
Ladislav Almási debutoval v slovenskej futbalovej reprezentácie (8. októbra 2021). Do hry sa zapojil v 80. minúte, keď nahradil Lukáša Haraslína. Slovenskí futbalisti utrpeli v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2022 druhú prehru. V Kazani podľahli domácim Rusom (1:0).

Od leta 2021 odohrá v Českej republike s FC Baník Ostrava, trénuje Ondřej Smetana. V Rusku súťažil s Achmatom Grozným.
Patril tiež do slovenských klubov: MFK Ružomberok, DAC Dunajská Streda, FC Petržalka, ŠTK Šamorín a FK Senica.
Ladislav Almási sa narodil v Bratislave (6. 3. 1999).

Posledná aktualizácia: 20 SEP 2022

Ladislav Almási (Baník Ostrava) debutoval za Slovensko v Rusku

09 OKT 2021 | ČLÁNOK
Ladislav Almási debutoval v slovenskej futbalovej reprezentácie. Do hry sa zapojil v 80. minúte, keď nahradil Lukáša Haraslína. Slovenskí futbalisti utrpeli v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2022 druhú prehru. V Kazani podľahli domácim Rusom (1:0).