Pozícía: útočník
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 26 (incluido frente a Chipre en Limassol)
Počet gólov v kategórii: 7
Tím vedený Luisom de la Fuentem zdolal v Limassole Cyprus (1:3). Táto konfrontácia sa hrala na štadióne Alphamega 16. novembra 2023. Zodpovedala deviatemu dňu skupiny A (Euro-2024). Mikel odohral 40 minút. Dal gól (0:2 min 22).
Volal Luis de la Fuente v okne FIFA v novembri 2023 na zápasy proti Cypru a Gruzínsku.

Španielsko matematicky postúpilo na nemecké Euro-2024. Tím vedený Luisom de la Fuentem porazil v Osle Nórsko (0:1). Ten jediný gól strelil Gavi (min 49), keď po odraze zakončil ľavačkou. Táto konfrontácia sa hrala na Ullevaal Stadion 15. októbra 2023. Debutoval Alfonso Pedraza (Villarreal) z Córdoby. Mikel odohral 45 minút (druhý polčas).
Španielsko 12. októbra zdolalo Škótsko (2:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne La Cartuja (Sevilla), ktorý zodpovedá skupine A pred Euro-2024. Álvaro Morata skóroval hlavičkou (min 73); a Oihan Sancet (min 86). Zúčastnili sa ho Jesús Navas a Joselu Mato. Debutovali Fran García, Bryan Zaragoza a Oihan. Mikel odohral 45 minút (prvý polčas).
Vybral si ho Luis de la Fuente na zápasy proti Škótsku (12. októbra v La Cartuja v Seville) a Nórsku (o tri dni neskôr v Osle).

Španielsko prehralo pri návšteve štadióna Hampden Park (Glasgow) v druhý európsky zápasový deň 28. marca 2023 (2:0). Mikel odohral 45 minút. Škótsko skórovalo cez Scotta McTominaya, stredopoliara Manchestru United, obaja ľavou nohou (min 7 a 52). Prítomní boli kapitán Andy Robertson a Kieran Tierney.
Mikel Oyarzabal odohral 34 minút na začiatku Euro-2024 (kvalifikačná skupina A). Pri debute Luisa de la Fuenteho vo funkcii trénera Španielsko porazilo Nórsko na štadióne La Rosaleda (Málaga) 25. marca 2023 (3:0). Skórovali Dani Olmo (min 13) a debutant Joselu Mato (min 83 a 85).

Kvôli rehabilitačnému a adaptačnému procesu pre zranenie sa nemohol zúčastniť MS v Katare 2022.
Na začiatku európskeho šampionátu na štadióne La Cartuja (Sevilla), odohral v skupine E 18 minút proti Švédsku (0:0) a 5 proti Poľsku (1:1).
Z mládežníckych kategórií patrí do klubu Real Sociedad. V januári 2016 nastúpil do prvého tímu.
Mikel Oyarzabal Ugarte sa narodil v Eibare (Gipuzkoa).

Posledná aktualizácia: 17 NOV 2023