Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 16 (hasta el 10 de junio de 2022)
Počet gólov v kategórii: 0
Vymenovaný v septembri 2022 proti Švajčiarsku v Zaragoze (24.) a Portugalsku v Brage (27.), aby uzavrel skupinovú fázu Ligy národov.

V treťom termíne Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 9. júna 2022 Španielsko na Stade de Genève porazilo Švajčiarsko (0:1). Marcos odohral 80 minút. Pablo Sarabia skóroval (min 13, ľavou nohou, s asistenciou presne Marcosa Llorenteho).
V druhom zápase Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 5. júna 2022 v Prahe remizovali Česko a Španielsko dvojky. Marcos odohral 20 minút. Za tím pod vedením Luisa Enriqueho skórovali Gavi (min 45+3, ľavou nohou) a Iňigo Martínez (min 90, hlavičkou). Zúčastnili sa ho Rodri Hernández a Marco Asensio.
Odohral 11 minút na začiatku Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 2. júna 2022 na štadióne Villamarín (Sevilla). Španielsko a Portugalsko sa vyrovnali jednému. Skórovali Álvaro Morata (min 25) a Ricardo Horta (min 82).
Dňa 29.3.2022 odohral 90 minút v priateľskom zápase proti Islandu na štadióne Riazor v A Coruni (víťazstvo 5:0).

Na začiatku európskeho šampionátu na štadióne La Cartuja (Sevilla), odohral v skupine E 90 minút proti Švédsku (0:0) a tiež 90 proti Poľsku (1:1).
V priateľskom zápase proti Portugalsku (0:0) na štadióne Wanda Metropolitano (Madrid) 4. júna 2021, odohral 90 minút ako pravý obranca.
V nedávno skončenej sezóne 2020-2021 bol vyhlásený za šampióna ligy s Atléticom Madrid. Odohral 37 zápasov (12 gólov a 11 asistencií). Odohral tiež osem zápasov Ligy majstrov (jeden gól a jedna asistencia).
Od leta 2019 patrí do klubu "rojiblanco".