Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 19 (incluido ante Andorra)
Počet gólov v kategórii: 0
Vylúčený z konečného zoznamu 26 hráčov na ME.

Španielsko čelilo predposlednej priateľskej konfrontácii v rámci prípravy na tohtoročné letné Euro v Nemecku. Tím vedený Luisom de la Fuentem porazil Andorru (5:0). Hralo sa na štadióne El Vivero (Badajoz) 5. júna 2024. Debutovali Fermín López a Ayoze Pérez. Ayoze presne otvoril skóre (min 23), po asistencii Paua Cubarsího. Mikel Oyarzabal strelil hetrik: 2:0 (min 52), s asistenciou Ayozeho. 3:0 (min 65), s asistenciou Ferrana Torresa a rozohrávkou Fermína. 4:0 (min 73), po obrannom odraze. Výsledok uzavrel Ferran Torres (min 81), podávajúci Fermín. Marcos odohral 45 minút (prvý polčas).

27. mája 2024 ho Luis de la Fuente zaradil do prvého zoznamu pre majstrovstvá Európy s 29 hráčmi.

Španielsko skončilo v osemfinále MS v Katare 2022. Marcos Llorente nenastúpil proti Kostarike, nenastúpil proti Nemecku, nenastúpil proti Japonsku a proti Maroku zasiahol na 120 minút.
11. novembra 2022 ho predvoláva Luis Enrique na majstrovstvá sveta v Katare (26 vymenovaných hráčov).

Vymenovaný v septembri 2022 proti Švajčiarsku v Zaragoze (24.) a Portugalsku v Brage (27.), aby uzavrel skupinovú fázu Ligy národov.

V treťom termíne Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 9. júna 2022 Španielsko na Stade de Genève porazilo Švajčiarsko (0:1). Marcos odohral 80 minút. Pablo Sarabia skóroval (min 13, ľavou nohou, s asistenciou presne Marcosa Llorenteho).
V druhom zápase Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 5. júna 2022 v Prahe remizovali Česko a Španielsko dvojky. Marcos odohral 20 minút. Za tím pod vedením Luisa Enriqueho skórovali Gavi (min 45+3, ľavou nohou) a Iňigo Martínez (min 90, hlavičkou). Zúčastnili sa ho Rodri Hernández a Marco Asensio.
Odohral 11 minút na začiatku Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 2. júna 2022 na štadióne Villamarín (Sevilla). Španielsko a Portugalsko sa vyrovnali jednému. Skórovali Álvaro Morata (min 25) a Ricardo Horta (min 82).
Dňa 29.3.2022 odohral 90 minút v priateľskom zápase proti Islandu na štadióne Riazor v A Coruni (víťazstvo 5:0).

Na začiatku európskeho šampionátu na štadióne La Cartuja (Sevilla), odohral v skupine E 90 minút proti Švédsku (0:0) a tiež 90 proti Poľsku (1:1).
V priateľskom zápase proti Portugalsku (0:0) na štadióne Wanda Metropolitano (Madrid) 4. júna 2021, odohral 90 minút ako pravý obranca.
V nedávno skončenej sezóne 2020-2021 bol vyhlásený za šampióna ligy s Atléticom Madrid. Odohral 37 zápasov (12 gólov a 11 asistencií). Odohral tiež osem zápasov Ligy majstrov (jeden gól a jedna asistencia).
Od leta 2019 patrí do klubu "rojiblanco".