Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 10 (hasta el 10 de junio de 2022)
Počet gólov v kategórii: 0
Vymenovaný v septembri 2022 proti Švajčiarsku v Zaragoze (24.) a Portugalsku v Brage (27.), aby uzavrel skupinovú fázu Ligy národov.

V treťom termíne Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 9. júna 2022 Španielsko na Stade de Genève porazilo Švajčiarsko (0:1). Diego odohral 90 minút. Pablo Sarabia skóroval (min 13, ľavou nohou, s asistenciou Marcosa Llorenteho).
Odohral 90 minút na začiatku Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 2. júna 2022 na štadióne Villamarín (Sevilla). Španielsko a Portugalsko sa vyrovnali jednému. Skórovali Álvaro Morata (min 25) a Ricardo Horta (min 82).

Výzva Luisa Enrique Martíneza na konfrontáciu proti Grécku a Švédsku v novembri 2021 mala tri úpravy. Po prehrách spôsobených zranením Ansu Fatiho, Erica Garcíu Martreta a Yeremyho Pina do zoznamu 25 futbalistov sa zapísali: Raúl de Tomás, presne Diego Llorente a Brais Méndez.

V zostave španielskeho narodného tímu bol v posledných trinástich minútach priateľského zápasu proti Portugalsku (0:0) na pôde Wanda Metropolitano (4. 6. 2021), keď nahradil debutujúceho Aymerica Laporteho.
Od septembra 2020 súťaži v Anglicku s Leeds United.
V nedávno dokončenej Premier League 2020-2021 sa zúčastnil pätnástich konfrontácií (jeden gól).
Do Realu Sociedad nastúpil v lete 2017.
V sezóne 2016-2017 súťažil s Málagou.
V kampani 2015-2016 účinkoval s Rayom Vallecanom.
Štartoval v základných kategóriách Realu Madrid a konkuroval si aj Realu Madrid Kastília.
Diego Llorente Ríos sa narodil v Madride (16. 8. 1993).

Posledná aktualizácia: 20 SEP 2022