Pozícía: obranca
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 15 (hasta el 3 de junio de 2022)
Počet gólov v kategórii: 1
Dňa 29.3.2022 odohral 90 minút v priateľskom zápase proti Islandu na štadióne Riazor v A Coruni (víťazstvo 5:0).

Na začiatku európskeho šampionátu na štadióne La Cartuja (Sevilla), odohral v skupine E 90 minút proti Švédsku (0:0) a tiež 90 proti Poľsku (1:1).

V španielskej reprezentácii debutoval 4. 6. 2021 v priateľskom zápase proti Portugalsku na štadióne Wanda Metropolitano (0:0). Odohral 79 minút, nahradil ho Diego Llorente po utrpení nepríjemných pocitov. Od začiatku v strede obrany vytvoril tandem s Pau Torresom a štvrťhodinu so svojím striedajúcim Ericom Garcíom Martretom.
Laporte má španielsku štátnu príslušnosť v roku 2021.
V januári 2018 ho angažoval Manchester City, jeho súčasný klub.
V sezóne 2020-2021 s tímom ktorý pripravi Pep Guardiola, sa zúčastnil 16 zápasov Premier League, štyri v FA Cupe, ďalšie štyri v Lige majstrov a tri v EFL Cupe (dva góly; v ten pohárový pohár, jediní v tejto kampani v oficiálnom zápase). Vo finále Ligy majstrov proti Chelsea zostal na lavičke (v strede obrany zasahovali 90-minútový John Stones a Rúben Dias).
V decembri 2012 urobil skok v prvom tíme Athletic Club.
V lete 2010 nastúpil do základných kategórií Athletic Clubu v Bilbau.
Konkuroval tímu Aviron Bayonnais U19, tímu z francúzskeho mesta neďaleko Baskicka.