Pozícía: brankár
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 38 (incluido frente a Georgia en Zorrilla)
Počet gólov v kategórii: --
Španielsko skončilo na prvom mieste v skupine A pred Euro Nemecko-2024. V posledný deň zdolali Gruzínsko (3:1). Táto konfrontácia sa hrala 19. novembra na štadióne Zorrilla (Valladolid). Skóre otvoril Robin Le Normand (min 4), ktorý zakončil hlavičkou po priamom kope Ferran Torres. Tím vedený Willym Sagnolom vyrovnal z protiútoku ľavačkou Khvicha Kvaratskhelia (Neapol) po asistencii Giorgia Chakveladzeho (min 10). Ferran opäť posunul dopredu La Roja (min 55), keď hlavičkoval v podaní Josého Luisa Gayá. Konečné 3:1 si strelil vlastným gólom z hlavičky Luka Lochoshvili po strele Lamine Yamal ľavačkou (min 72). Gavi musel byť vystriedaný pre zranenie kolena (min 26). Unai odohral 90 minút.
Volal Luis de la Fuente v okne FIFA v novembri 2023 na zápasy proti Cypru a Gruzínsku.

Španielsko matematicky postúpilo na nemecké Euro-2024. Tím vedený Luisom de la Fuentem porazil v Osle Nórsko (0:1). Ten jediný gól strelil Gavi (min 49), keď po odraze zakončil ľavačkou. Táto konfrontácia sa hrala na Ullevaal Stadion 15. októbra 2023. Debutoval Alfonso Pedraza (Villarreal) z Córdoby. Unai odohral 90 minút.
Španielsko 12. októbra zdolalo Škótsko (2:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne La Cartuja (Sevilla), ktorý zodpovedá skupine A pred Euro-2024. Álvaro Morata skóroval hlavičkou (min 73); a Oihan Sancet (min 86). Zúčastnili sa ho Jesús Navas a Joselu Mato. Debutovali Fran García, Bryan Zaragoza a Oihan. Unai odohral 90 minút.
Vybral si ho Luis de la Fuente na zápasy proti Škótsku (12. októbra v La Cartuja v Seville) a Nórsku (o tri dni neskôr v Osle).

V druhom septembrovom stretnutí (Euro-2024) Španielsko zdolalo Cyprus (6:0). Táto konfrontácia sa odohrala 12. na štadióne Los Cármenes (Granada). Unai Simón odohral 90 minút.
Španielsko vyhralo návštevu Gruzínska (1-7). Táto konfrontácia sa odohrala na Národnom štadióne Borisa Paichadze-Dinamo Arena v Tbilisi 8. septembra. Unai odohral 90 minút. Gól inkasoval cez hráča Watfordu Giorgi Chakvetadze (1:4, min 49) ľavou nohou a po odraze.
1. septembra 2023 je súčasťou výzvy, ktorú vyhlásil Luis de la Fuente na zápasy (Euro-2024) proti Gruzínsku v Tbilisi a proti Cypru v Granade.

Španielsko dobylo Ligu národov. Unai odohral vo finále celých 120 minút. Brankár Atletického klubu zmaril dve penalty. Po 0:0, ktoré zostalo v predĺžení, La Roja zdolala Chorvátsko (5:4) na strely. Hralo sa 18. júna 2023 na Stadion De Kuip (Rotterdam, Holandsko).
Španielsko sa dostalo do finále Ligy národov. Unai Simón odohral 90 minút. Uznal gól z pokutového kopu (1:1, min 11), skóroval Ciro Immobile a previnil sa rukou nováčika Robina Le Normanda. Tím vedený Luisom de la Fuentem zdolal 15. júna 2023 na štadióne FC Twente Stadion (Enschede, Holandsko) Taliansko (2:1). Góly strelili Yeremy Pino (1:0, min 3) a Joselu Mato (2:1, min 88).
Luis de la Fuente ho predvolal do Final Four Ligy národov v Holandsku v júni 2023.
Pre zranenie ho nový tréner Luis de la Fuente nemohol povolať na zápasy v marci 2023.

Španielsko skončilo v osemfinále MS v Katare 2022. Unai Simón sa zúčastnil 90 minút proti Kostarike, rovnako ako celý zápas proti Nemecku, aj 90 minút proti Japonsku a tiež celý zápas proti Maroku.
11. novembra 2022 ho predvoláva Luis Enrique na majstrovstvá sveta v Katare (26 vymenovaných hráčov).

Vymenovaný v septembri 2022 proti Švajčiarsku v Zaragoze (24.) a Portugalsku v Brage (27.), aby uzavrel skupinovú fázu Ligy národov.

Vo štvrtej konfrontácii Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) zdolalo 12. júna 2022 na štadióne La Rosaleda (Málaga) Španielsko Česko (2:0). Unai odohral 90 minút. Skórovali Carlos Soler (min 24, asistencia Marco Asensio) a Pablo Sarabia (min 75, asistencia Ferran Torres). Táto súťaž pokračuje v septembri.
V treťom termíne Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 9. júna 2022 Španielsko na Stade de Genève porazilo Švajčiarsko (0:1). Unai odohral 90 minút. Pablo Sarabia skóroval (min 13, ľavou nohou, s asistenciou Marcosa Llorenteho).
V druhom zápase Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 5. júna 2022 v Prahe remizovali Česko a Španielsko dvojky. Unai odohral 90 minút. Za tím pod vedením Luisa Enriqueho skórovali Gavi (min 45+3, ľavou nohou) a Iňigo Martínez (min 90, hlavičkou). Zúčastnili sa ho Rodri Hernández a Marco Asensio.
Odohral 90 minút na začiatku Ligy národov 2022-2023 (skupina A2) 2. júna 2022 na štadióne Villamarín (Sevilla). Španielsko a Portugalsko sa vyrovnali jednému. Skórovali Álvaro Morata (min 25) a Ricardo Horta (min 82).
Dňa 29.3.2022 odohral 90 minút v priateľskom zápase proti Islandu na štadióne Riazor v A Coruni (víťazstvo 5:0).

Na začiatku európskeho šampionátu na štadióne La Cartuja (Sevilla) odohral v skupine E 90 minút proti Švédsku (0:0) a tiež 90 proti Poľsku (1:1).
Odohrál všetky tri zápasy (proti Grécku, Gruzínsku a Kosovu), ktoré sa začali v marci 2021 fázou kvalifikačnej skupiny pre majstrovstvá sveta Katar-2022.

Odohrá s Athletic Clubom.
V lige 2020-2021 sa zúčastnil 37 zápasov, ďalej štyroch v Copa del Rey a dvoch v Superpohári.
V štyroch sezónach s prvým tímom nastúpil na 92 ​​zápasov.
Postupoval v pridružených alebo príbuzných tímoch CD Basconia a Bilbao Athletic.
Štartoval v základných kategóriách Athletic Club (Bilbao).