Pozícía: útočník
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 77 (do augusta 2022)
Počet gólov v kategórii: 8
Slovenskí futbalisti zvíťazili nad Bieloruskom 0:1 vo svojom úvodnom zápase 3. skupiny C-divízie Ligy národov (3. jún 2022). Vlado súťažil celých 90 minút. Jediný gól zápasu strelil striedajúci Tomáš Suslov (min 61). Zápas sa hral v srbskom meste Nový Sad, keďže situácia v Bielorusku nie je bezpečná pre vojenskú inváziu Ruska na Ukrajine. Slovensko hralo prvýkrát bez kapitána Mareka Hamšíka, ktorý ukončil reprezentačnú kariéru. V tíme chýbali aj Martin Dúbravka či Dávid Hancko.
Slovensko v druhý deň 3. skupiny C divízie Ligy národov (6. júna 2022) prehralo doma s Kazachstanom (0:1). Vladimír súťažil 45 minút (prvá časť). Jediný gól zápasu strelil Aslan Darabajev (min 26, asistencia Elkhan Astanov). Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.
V treťom termíne Ligy národov (10. júna) Slovensko vyhralo návštevu Dalga Areny v Baku nad Azerbajdžanom (0:1). Vlado súťažil 27 minút. Jediný gól zápasu strelil presne Weiss (min 81, asistencia Bero).

Slovenskí futbalisti vyhrali v kvalifikácii MS 2022 nad Cyprom 2:0 (7. sep 2021), na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Strelecky sa presadili hráči Ivan Schranz a Martin Koscelník. Vlado odohral 58 minút. Pre zranenie ho museli vymeniť.
4. sep 2021, v piatom zápase kvalifikácie MS 2022 slovenskí futbalisti utrpeli prvú prehru. Slováci doma podľahli úradujúcim vicemajstrom sveta Chorvátom (0:1). Rozhodol gólom v 86. min stredopoliar Interu Miláno Marcelo Brozovič. Weiss odohral 79 minút.
1. sep 2021, futbalisti Slovenska remizovali v Slovinsku (1:1). Jediný gól Slovenska strelil Róbert Boženík (H-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta do Kataru 2022). Weiss odohral 64 minút.
Na štadióne La Cartuja (Sevilla) nastúpil proti Španielsku 22 minút. Slovensko tak toto leto 2021 uzavrelo účasť na európskom šampionáte.
14 minút proti Švédsku nastúpil v Petrohrade v skupine E. Švédi zvíťazili, keď z penalty premenil Emil Forsberg (1:0, 77. minúta). Dúbravka penaltu sa dopustila Robina Quaisona.
1. júna odohral v Rakúsku v priateľskom zápase proti Bulharsku (1:1) 57 minút. Asistenciu dával na 1-1.

Od februára 2020 patrí bratislavskému Slovanu.
Na zimnom trhu v roku 2016 zmenil kluby v Katare pripojením sa k Al-Gharafa SC.
V januári 2014 nastúpil do katarského futbalu podpisom za Lekhwiya SC.
S Manchestrom City sa skončil a v júli 2013 ho angažoval grécky klub Olympiacos.
V auguste 2012 upísal talianskemu klubu Pescara.
V lete 2011 nastúpil do španielskeho RCD Espanyol.
V lete 2010 ho Manchester City požičal zo škótskej prvej divízie Rangers.
V januári 2010 bol zapožičaný anglickému klubu Bolton Wanderers.
V lete 2006 prešiel do nižších divízií Manchestru City.
Štartoval v základných kategóriách Interu Bratislava.
Vladimír Weiss sa narodil v Bratislave (30. 11. 1989).

Jeho otec Vladimir Weiss je jeho súčasným trénerom v bratislavskom Slovane. Weiss (Bratislava, 1964) bol trénerom Gruzínska v rokoch 2016 až 2020, ako tréner Slovenska v rokoch 2008 až 2012. Triumfoval tiež ako tréner Artmedie Petržalka v rokoch 1999 až 2006, keď mapoval rovnako dôležitú účasť v európskych súťažiach.

Posledná aktualizácia: 20 SEP 2022