Pozícía: útočník
Aktuálna kategória: "A" reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 7
Počet gólov v kategórii: 1
Slovenská futbalová reprezentácia neuspela v premiérovom vystúpení pod vedením talianskeho trénera Francesca Calzonu: prehrala v Trnave s Azerbajdžanom 1:2. Erik odohral celých 90 minút. Hostí poslal do vedenia v 44. minúte Renat Dadašov, v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal z jedenástky presne Erik Jirka, ale v 90.+5 min rozhodol o výsledku Hodžat Haghverdi.
Pozvánku na zápasy Ligy národov proti Azerbajdžanu (vo štvrtok 22. septembra o 20.45 v Trnave) a Bielorusku (v nedeľu 25. septembra o 18.00 v Bačke Topole, Srbské mesto).
Od leta 2022 hra v Česku za Viktoriu Plzeň.

29.3.2022 odohral 90 minút v priateľskom zápase proti Fínsku na štadióne La Condomina v Murcii (víťazstvo 2:0). Skóroval 2:0 (min 73), strelou ľavačkou jeho prvý gól so Slovenskom "A".
Dňa 25.3.2022 odohral deväť minút v priateľskom zápase proti Nórsku na štadióne Ullevaal v Osle (prehra 2:0, Haaland a Ødegaard).

17. júla 2021 Real Oviedo oficiálne zverejnil dohodu so Slovákom Erikom Jirkom (útočník krídla) o prevzatí jeho služieb na ďalšie dve sezóny. Nastúpil na predsezónne tréningy vedené Cucom Zigandom z Navarry s ohľadom na LaLiga SmartBank 2021-2022 (španielska druhá divízia).
Od leta 2020 aj odohrál v španielskej druhej lige s CD Mirandés, ktorý si požičal v belehradskej Červenej hviezde. S klubom štadióna Anduva nastúpil na 32 ligových zápasov (päť gólov).
V Srbsku odohrál aj za Radnicki Nis. Aj v prvých mesiacoch roku 2020 súťažil v Poľsku s Górnikom Zabrze.
V jeho krajine odohrál so Spartakom Trnava až do zimného trhu 2018-2019. S týmto klubom bol v sezóne 2017-2018 ligovým šampiónom. Od roku 2017 súťažil so slovenským tímom U-21 (11-krát).
S prvým tímom Spartaka debutoval v novembri 2014 pochádzajúcim z miestnych divízií trnavského mestského klubu.
Erik Jirka sa narodil v Trnave (19. 9. 1997).

Slovenskí futbalisti vyhrali v kvalifikácii MS 2022 nad Cyprom 2:0 (7. sep 2021), na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Strelecky sa presadili hráči Ivan Schranz a Martin Koscelník. Erik odohral 34 minút.
4. sep 2021, v piatom zápase kvalifikácie MS 2022 slovenskí futbalisti utrpeli prvú prehru. Slováci doma podľahli úradujúcim vicemajstrom sveta Chorvátom (0:1). Rozhodol gólom v 86. min stredopoliar Interu Miláno Marcelo Brozovič. Erik odohral 13 minút.
1. júna odohral v Rakúsku v priateľskom zápase proti Bulharsku (1:1) 35 minút. Bol to jeho debut. V zápase vystriedal Weissa. Nebol súčasťou definitívneho zoznamu futbalistov, ktorí vycestovali do Ruska na štart európskeho šampionátu proti Poliakom.

Posledná aktualizácia: 23 SEP 2022