Pozícía: Útočníčka alebo stredopoliarka
Aktuálna kategória: U-19
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 2 (U19)
Počet gólov v kategórii: 1 (U19)
Villarreal a Costa Adeje Tenerife remizovali (1:1) 25. novembra. Znovu sa objavila Ainhoa ​​​​Delgado, ktorý v 67. minúte nahradila Jassinu Blom. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá desiatemu kolu Ligy F. Jassina Blom dostala ostrovný tím do vedenia v 60. minúte po asistencii Bea Beltrán. V 82. minúte sa Claudia Iglesiasová presadila po rohovom kope Raquel Morcillo a vyrovnala skóre pre druhý gól v rade.

V sezóne 2023-2024 patrí Costa Adeje Tenerife v Lige F.
Ainhoa ​​​​Delgado strelila hetrik pri víťazstve Granadilly Tenerife nad Deportivom Alavés (3:0, min 4, 64 a 87) v prípravnom zápase v meste Laguardia (Álava), ktorý zodpovedá trofeji Villa de Laguardia.

Španielsko do 19 rokov zakončilo turnaj v Škótsku tretím víťazstvom v rade (Falkirk Stadium), tentoraz proti Fínsku (2:0), 11. októbra. Erika Gonzálezová posunula španielsky tím do vedenia (min 30), asistovala jej Esther Labordeová. Definitívny výsledok stanovila Lucía Moral (min 60), po rohovom kope Júlie Bartel. Španielsko prechádza kolom po tom, čo strelilo pätnásť gólov a ani jeden neinkasovalo. Ainhoa zostala na lavičke.
Španielsko U19 odohralo svoj druhý zápas v meste Edinburgh, na rovnakej scéne. Porazili Švajčiarsko (7:0) 8.10.2022. Proti tímu, ktorý trénoval Kaan Kahraman-Steiner, strelili Erika González dva (min 10 a 18); Beatriz Vélez, dve ďalšie (min 60 a 82); Martina Fernández (min 3), Fiamma Benítez (min 15) a Esther Laborde (min 27, z penalty). Ainhoa odohrala 90 minút.
Španielsko U19 začalo 1. kolo (liga A/skupina 1) majstrovstiev Európy 2022-2023 v Ainslie Parku (Edinburgh, Škótsko). Sonia Bermúdez debutovala ako trénerka tejto kategórie. Španielsko zdolalo škótsku hostiteľku (0:6), 5. októbra 2022. Skórovali Lucía Moral (dve), Ona Baradad, Júlia Bartel, Erika González a Estela Carbonell. Asistencie si pripísali Bartel, Maite Zubieta, Sara Martín Díaz, Erika a Esther Laborde. Ainhoa zostala na lavičke.

K 16.1.2022 nastúpila na 2 zápasov v Iberdrola lige 2021-2022 (32 minút). S klubom z Tenerife predĺžila zmluvu do roku 2025.

Výzva na prípravnú fázu pre tím U19 medzi 17. a 19. januárom 2022.
Ainhoa povolal v októbri 2021 trénera Pedra Lópeza, aby tím U19 súťaži v Európe. Presunula sa do úvodnej fázy kontinentálneho turnaja v Portugalsku. V prvom zápase (19. októbra) na Mestskom štadióne v Albufeire nastúpila na 15 minút proti Slovensku (3:0). Dala gól na 3:0 (min 90 + 1). V druhom zápase odohrala 15 minút proti Portugalsku (22. októbra) na rovnakom štadióne (0:4).
Volal aj Pedro López na javisko v Alfaz del Pi (Alicante) od 7. do 10. júna 2021 (U19).
Volal Pedro López za tím U19 s cieľom prípravnej fázy medzi 10. a 12. májom 2021 v Las Rozas. Táto koncentrácia v Madride bola začiatkom tohto týždňa zrušená kvôli pandémii.
Predvolal ju Pedro López s tímom U19 na etapu do l'Alfàs del Pi (Alicante) medzi 5. a 7. aprílom 2021. V najbližších súťažiach tejto kategórie organizovaných UEFA, bude španielskym rivalom Portugalsko, Česká republika a Slovensko (skupina A6). Týmto spôsobom bola Ainhoa ​​Delgado po prvý raz povolaná do národného tímu.
Debut v lige Iberdrola proti Athletic Clubu absolvovala na štadióne La Palmera v San Isidre 28. 3. 2021. Pri absencii 23 minút od konca zápasu nahradila Maríu José Pérezovú. Pôsobila na pravom krídle útoku (číslo 23) a podieľala sa na víťazstve proti klubu Euskadi (3:2).
Na druhý deň, 3. apríla, počas návštevy štadióna Matapiňonera odohrala posledných osem minút proti Madridskému CFF a nahradila tak Venezuelčanku Yerliane Moreno. Opäť zvíťazila Granadilla (2-4).
Po prijatí oznámenia od trénera Palencie, bola Ainhoa ​​najlepšou strelkyňou tímu trénovaného Antoniom Gonzálezom v Reto Iberdrole so štyrmi gólmi. V prvom ročníku na Tenerife vystúpila s tretím tímom klubu v Primera Nacional Femenina (UDG Teide) a s ôsmimi gólmi ukázala aj útočnú produkciu.
Štartovala v základných kategóriách Unión Deportiva Lanzarote.
Ainhoa ​​Delgado Marín sa narodila na ostrove Lanzarote. Obdivuje stredopoliarku Sandru Hernándezovú, tiež pôvodom z Lanzarote. Sandrin otec (Tata Hernández) bol profesionálnym futbalistom klubu CD Tenerife a tiež trénerom Ainhoa ​​v Arrecife.
V druhom tíme Granadilla Tenerife hrá ďalšia futbalistka z Lanzarote: Eulalia Lemes; je to piata sezóna v klube Tenerife, pochádza z CD Lomo (Lanzarote).

Posledná aktualizácia: 27 NOV 2023