Pozícía: Útočníčka alebo stredopoliarka
Aktuálna kategória: U-19
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 2 (U19)
Počet gólov v kategórii: 1 (U19)
K 16.1.2022 nastúpila na 2 zápasov v Iberdrola lige 2021-2022 (32 minút). S klubom z Tenerife predĺžila zmluvu do roku 2025.

Výzva na prípravnú fázu pre tím U19 medzi 17. a 19. januárom 2022.
Ainhoa povolal v októbri 2021 trénera Pedra Lópeza, aby tím U19 súťaži v Európe. Presunula sa do úvodnej fázy kontinentálneho turnaja v Portugalsku. V prvom zápase (19. októbra) na Mestskom štadióne v Albufeire nastúpila na 15 minút proti Slovensku (3:0). Dala gól na 3:0 (min 90 + 1). V druhom zápase odohrala 15 minút proti Portugalsku (22. októbra) na rovnakom štadióne (0:4).
Volal aj Pedro López na javisko v Alfaz del Pi (Alicante) od 7. do 10. júna 2021 (U19).
Volal Pedro López za tím U19 s cieľom prípravnej fázy medzi 10. a 12. májom 2021 v Las Rozas. Táto koncentrácia v Madride bola začiatkom tohto týždňa zrušená kvôli pandémii.
Predvolal ju Pedro López s tímom U19 na etapu do l'Alfàs del Pi (Alicante) medzi 5. a 7. aprílom 2021. V najbližších súťažiach tejto kategórie organizovaných UEFA, bude španielskym rivalom Portugalsko, Česká republika a Slovensko (skupina A6). Týmto spôsobom bola Ainhoa ​​Delgado po prvý raz povolaná do národného tímu.
Debut v lige Iberdrola proti Athletic Clubu absolvovala na štadióne La Palmera v San Isidre 28. 3. 2021. Pri absencii 23 minút od konca zápasu nahradila Maríu José Pérezovú. Pôsobila na pravom krídle útoku (číslo 23) a podieľala sa na víťazstve proti klubu Euskadi (3:2).
Na druhý deň, 3. apríla, počas návštevy štadióna Matapiňonera odohrala posledných osem minút proti Madridskému CFF a nahradila tak Venezuelčanku Yerliane Moreno. Opäť zvíťazila Granadilla (2-4).
Po prijatí oznámenia od trénera Palencie, bola Ainhoa ​​najlepšou strelkyňou tímu trénovaného Antoniom Gonzálezom v Reto Iberdrole so štyrmi gólmi. V prvom ročníku na Tenerife vystúpila s tretím tímom klubu v Primera Nacional Femenina (UDG Teide) a s ôsmimi gólmi ukázala aj útočnú produkciu.
Štartovala v základných kategóriách Unión Deportiva Lanzarote.
Ainhoa ​​Delgado Marín sa narodila na ostrove Lanzarote. Obdivuje stredopoliarku Sandru Hernándezovú, tiež pôvodom z Lanzarote. Sandrin otec (Tata Hernández) bol profesionálnym futbalistom klubu CD Tenerife a tiež trénerom Ainhoa ​​v Arrecife.
V druhom tíme Granadilla Tenerife hrá ďalšia futbalistka z Lanzarote: Eulalia Lemes; je to piata sezóna v klube Tenerife, pochádza z CD Lomo (Lanzarote).

Posledná aktualizácia: 19 JAN 2022