Klub: Sevilla FC
Vek: 21 (5/11/2002)
Pozícía: Útočníčka alebo ofenzívny stredopoliarka
Aktuálna kategória: "A" ženy a U23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 5 (A) también frente a las danesas en Vejle / 9 (U23)
Počet gólov v kategórii: 2 (A) / 5 (U23)
Španielsko matematicky pristupuje na švajčiarske majstrovstvá Európy žien 2025, pričom do konca skupinovej fázy (skupina A2) zostávajú dva dni. Bude to jeho štvrté absolútne Euro. Tím vedený Montse Tomé opäť porazil Dánsko, tentoraz 3:2, na štadióne Heliodoro na Tenerife (17 532 fanúšikov), 4. júna 2024. Na strane tímu vedeného Švédom Andrée Jeglertzom Janni Thomsen (Vålerenga) sa ujala vedenia o dva góly: 0:1 (min 4) s asistenciou Emmy Snerleovej. 0-2 (min 72), keď Amalie Vangsgaardová prehlavičkovala loptu po brankárke Maje Bay Østergaardovej. Navyše Pernille Harder trafila žrď (min 51). Maja Bay zachránila penaltu Mariona (min 68). Maximálny trest spáchala Kathrine Møller Kühl za hádzanú. Španielsko sa vrátilo v posledných 18 minútach: 1:2 (min 74), debutantka Bruna Vilamala sa dotkla v priestore po strele kapitánky Irene Paredesovej nohou a rohovej zástavke Alexie Putellasovej. 2:2 (min 77), Irene hlavičkovala po ďalšom rohu, ktorý zahrala Alexia. 3:2 (min 90+2), Lucía García definuje ľavou nohou po asistencii Tere Abelleira. Inma zostala na lavičke.

Španielsko porazilo Dánsko 0:2 na štadióne Vejle 31. mája 2024. Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu kvalifikačnej fázy ME žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Proti futbalistkám pod vedením Andrée Jeglertzovej otvorila skóre v 17. minúte Jenni Hermoso, ktorá zakončila hlavičkou po rohu Alexie Putellasovej. Konečný výsledok stanovila Mariona Caldenteyová, keď premenila penaltu (min 28). Maximálny trest spáchala Emma Færge na Salme Paralluelo. La Roja bola na tomto turnaji plná víťazstiev. Inma odohrala 28 minút.
Montse Tomé ju povolala 22. mája na zápasy proti Dánsku vo Vejle (31.) a na Tenerife (4. júna).

Belgicko WU23 zdolalo Španielsko WU23 (1:0). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa konala v Proximus Basecamp (oficiálne tréningové centrum Kráľovskej belgickej futbalovej federácie) v Tubize 4. apríla 2024. Útočníčka Welma Fon (Štandard Fémina de Liège) strelila jediný gól, pričom využila chybu brankárka Sandra Estévezová (min 77). Inma odohrala 90 minút.
Laura del Río zavolala na priateľský prípravný zápas Belgicko – Španielsko (WU23) 4. apríla 2024 na štadióne Proximus Basecamp (Tubize).

Španielsko WU23 prehralo s Nórskom WU23 (0:4). Táto prípravná konfrontácia sa odohrala 27. februára 2024 na Mestskom štadióne Ciudad de Puertollano. Tím trénovaný Perom Inge Jacobsenom dosiahol svoje ciele prostredníctvom Emmy Stølen Godø (Vålerenga), v 62. minúte; Synne Jensen dvakrát (min 63 a 73), penalta 0:3; a Thea Sørbo (Hammarby), v 90+3 minúte. Inma odohrala 90 minút.

Španielsko WU23 porazilo Anglicko WU23 (3:1). Táto priateľská prípravná konfrontácia sa odohrala 22. februára 2024 vo futbalovom centre Marbella (Marbella, Málaga). Tím trénerky Emmy Coatesovej sa dostal do vedenia cez Aggie Beever-Jonesovú (Chelsea), asistenciu Jessicy Naz a po chybe brankárky Adriany Nanclares (min 43). Oihane Valdezate vyrovnala (min 44), po rohu, odraze a akcii Claudia Iglesias. Bruna Vilamala zvýšila na 2:1 (min 67), pričom využila nerozhodnosť. Bruna zopakovala konečných 3:1 (min 79), pričom skončila ľavou nohou. Presne Inma Gabarro premrhala penaltu (min 52); prekazila to Fran Stenson. Kiera Skeels a Aggie Beever-Jones sa trafili do dreva. Inma odohrala 79 minút.
Laura del Río povolala ju do španielskeho tímu WU23 v okne FIFA vo februári 2024.
Montse Tomé ju povolala 21. novembra do posledného okna FIFA v roku 2023.

Sevilla zdolala Real Betis v derby (6:0), 25. novembra. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Jesúsa Navasa, čo zodpovedá desiatemu zápasovému dňu Ligy F. Góly strelili presne Inma Gabarro (dva, min 80 a 90+1), Cristina Martín-Prieto (ďalšie dva, min 52 a 82 ), Klára Cahynová (min 8, hlavička) a Amanda Sampedro (min 21). Asistencie si pripísali Rosa Otermín, Toni Payne, Inma Gabarro, Débora García a Cristina Martín-Prieto. Leles Carrión zakončila z brvna.

Španielsko vyhralo na návšteve Zürichu nad Švajčiarskom (1:7). Táto konfrontácia zodpovedala štvrtému dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), hranej 31. októbra na Stadion Letzigrund. Španielsko pridáva celý počet bodov (12) k dvom dátumom uzavretia. Inma odohrala 15 minút.
Španielsko vyhralo na návšteve v Salerne proti Taliansku (0:1). Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), ktorý sa hral 27. októbra na Stadio Comunal Arechi. Proti tímu, ktorý pripravil Andrea Soncin, jediný gól strelila Jenni Hermoso, keď zakončovala ľavačkou (min 89), po odraze od brankárky Laury Giuliani (Miláno). Po akcii Salmy Paralluelovej v ľavom pásme kapitánka Alexia Putellasová zakončila ľavou nohou v hre pred týmto gólom. Inma odohrala 2 minút.

Na druhom stretnutí Ligy národov Španielsko porazilo Švajčiarsko na čele s Inkou Gringsovou (5:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Arcángel (Córdoba), 26. septembra. Góly strelili Aitana Bonmatí, dva (min 45+1 a 49), Lucía García (min 15), presne Inma Gabarro (min 57) a Maite Oroz (min 87). Inma odohrala 45 minút.
Bola nominovaná Montse Tomé na zápasy v septembri 2023 proti Švédsku a Švajčiarsku.

Inma nie je súčasťou zoznamu 23 futbalistiek pre majstrovstvá sveta. Proti Paname sa nezúčastnila.
Jorge Vilda sa jej ozval 12. júna 2023 s výhľadom na majstrovstvá sveta v lete.

Inma odohrala 72 minút na štadióne Studenternas vo švédskom univerzitnom meste Uppsala 6. apríla 2023. Španielsko WU23 porazilo Švédsko WU23 (1:2), ktoré trénoval Martin Qvarmans. Cornelia Kapocs posunula škandinávsky tím (min 32) za asistencie Rusula Rosa Kafaji. Dva góly presne Inmy Gabarro otočili skóre: 1:1 (min 56), s asistenciou Eleny Julve; a 1-2 (min 68).
V apríli 2023 bola povolaný čeliť Švédsku WU23 v Studenternas Arena idrottsplats (Uppsala).

Španielsko prehralo s Holandskom (1:2), ktoré trénuje Stefan Hoogsteder, v tímoch WU23. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala 20. februára 2023 na štadióne Guillerma Amora (Benidorm, Alicante). Holandské futbalistky sa presadili o dva góly: 0:1 (min 6): Eva van Deursen (Bayer Leverkusen); a 0-2 (min 52): Marisa Olislagers (Twente). Paula Arana uzavrela medzeru (min 81). Inma sa zúčastnila 69 minút.
Anglicko a Španielsko remizovali (0:0) v tímoch WU23. Vynikla britská brankárka Lucy Thomas (Birmingham City). Tento prípravný zápas sa odohral v St. George's Park, National Football Center (Burton upon Trent, Staffordshire), dňa 16.2.2023. Španielsko po penaltách zdolalo tím vedený Mo Marleym (2:4). Inma sa zúčastnila 45 minút (druhá časť).
Volala ju Laura del Río na dve prípravné konfrontácie do 23 rokov proti Anglicku a Holandsku vo februári 2023.

Španielsko uzavrelo svoje prípravné zápasy v roku 2022 proti japonskému tímu pod vedením Futoshiho Ikedu. Španielsko na štadióne La Cartuja (Sevilla) porazilo 15. novembra japonské futbalistky (1:0). Jediný gól strelila Alba Redondo (min 9), keď z diaľky zužitkovala loptu odrazenú od brvna ľavačkou Claudia Zornoza. Debutovala María Pérez Rabaza. Inma zostala na lavičke.
Španielsko porazilo Argentínu (7:0) v prípravnej konfrontácii na štadióne Álvarez Claro (Melilla) 11. novembra 2022. Góly strelili Salma Paralluelo (tri), Alba Redondo, Maite Oroz, Athenea del Castillo a presne Inma Gabarro. Inma odohrala 20 minút. Debutovala.
Povolaný v novembri 2022 na prípravné zápasy proti Argentíne a Japonsku v národných tímoch.

V sezóne 2022-2023 (Sevilla FC) sa do 2. októbra zúčastnila dvoch zápasov Ligy F: 81 minút proti Atléticu de Madrid a 90 proti Valencii. Gól strelila doma proti At. Madridu (1:3).
V sezóne 2021-2022 sa zúčastnila všetkých 30 zápasov Iberdrola League (22 štartov, celkovo 1838 minút). Strelila päť gólov: dva proti Realu Madrid; ďalšie dva proti Villarrealu; a jeden proti Athletickému klubu. V Copa de la Reina odohrala dva zápasy (101 minút).

VYHRALO MAJSTROVSTVÁ SVETA 2022 DO 20 ROKOV

Španielsko do 20 rokov po prvý raz vyhralo majstrovstvá sveta žien. Vo finále zdolali na Národnom štadióne v San José Japonsko (3:1) 28. augusta. Skóre otvorila presne Inma Gabarro (min 12). Salma Paralluelo pridala dva góly, posledný z penalty (min 22 a 27). Suzu Amano skrátila rozdiely po faule (min 47). Pedro López zopakoval zostavu pre semifinále. Inma odohrala 75 minút.
Tím vedený Pedrom Lópezom sa dostal do finále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Kostarike. V semifinále zdolala 25. augusta na Národnom štadióne v San José Holandsko trénerky Jessicy Tornyovej (2:1). Presne Inma Gabarro strelila oba góly (min 22 a 25). Rosa van Goolová uzavrela rozdiel (min 54). Inma sa zúčastnila 84 minút.
Španielsky tím sa dostal do semifinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Kostarike. Vo štvrťfinálovom zápase zdolali 20. augusta na Národnom štadióne v San José mexický tím na čele s Anou Laurou Galindo (1:0). Jediný gól strelila presne Inma Gabarro (min 25). Inma odohrala 80 minút.
Španielsko sa dostalo do štvrťfinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Kostarike (víťazi skupiny A s množstvom víťazstiev a bez inkasovaného gólu). V zápase, ktorý uzavrel skupinu, zdolali 16. augusta na štadióne Alejandra Morera (Alajuela) tím Austrálie pod vedením Leah Blayneyovej (3:0). Presne Inma Gabarro strelila hetrik. Inma odohrala 62 minút.
V druhý deň majstrovstiev sveta vo futbale žien do 20 rokov v Kostarike (skupina A) Španielsko porazilo 13. augusta na Národnom štadióne San José hostiteľský tím pod vedením Josého Catoyu (0:5). Góly strelili Sonia Majarín, Ari Mingueza, presne Inma Gabarro (penalta), Ane Elexpuru a Salma Paralluelo. Inma odohrala 64 minút.
Španielsko odštartovalo Majstrovstvá sveta žien do 20 rokov v Kostarike (skupina A). Proti brazílskemu tímu vedenému Jonasom Uriasom bolo 10. augusta 2022 na Národnom štadióne San José nerozhodné (0:0). Inma odohrala 89 minút.

Na 90 minút sa zúčastnila priateľského zápasu hraného 17.2.2022 v Tubize (belgické federálne športové zariadenia). Španielsko do 23 rokov porazilo tím Belgicka do 23 rokov (0:5, 0:4 v polčase), ktorý trénoval Thomas Jansen (Heusden-Zolder, 1992). Skórovali Codina, Torrodá, Athenea a presne Gabarro. Navyše Belgičanka Tisonová vo vlastnej bráne. Do Belgicka cestuje s tímom U23 v réžii Laury del Río (február 2022).

Španielsko do 20 rokov si vybojovalo titul na turnaji Costa Daurada Trophy, keď na tretí deň zdolalo francúzsky tím, ktorý trénuje Sonia Haziraj (3:0). Inma odohrala 76 minút s tímom pod vedením Pedra Lópeza 30.11.2021 v športovom centre Fútbol Salou (Salou, Tarragona). Skórovala na 1:0 (min 11) a tiež na 2:0 (min 74). La Roja a les Bleuettes sa pripravujú na majstrovstvá sveta do 20 rokov, ktoré sa budú konať v Kostarike medzi 10. a 28. augustom 2022.
V druhom zápase na tom istom štadióne Španielsko porazilo Nemecko (1:0). Inma sa zúčastnila 16 minút proti tímu, ktorý pripravila Kathrin Peter. Jediný gól strelila Paola Hernández z Tenerife z priameho kopu (min 59) 28.11.

Laura del Río debutovala ako trénerka do 23 rokov v priateľskom zápase proti Taliansku, ktorý sa hral 21. októbra 2021 na ihrisku ‚Enzo Bearzot‘ Centro Tecnico Federale di Coverciano (Fiesole, Florencia). Španielsko vyhralo 1:4. Inma súťažila 68 minút. Skórovali Bruna Vilamala (min 4), Interista Gloria Marinelli (min 10), María Méndez (min 38), presne Inma Gabarro (min 44) a Aida Estévez (min 90 + 2). S Nazionale U-23 Femminile debutovala na lavičke aj Selena Mazzantini.
Inma odohrala v druhom zápase v Portugalsku 45 minút (prvý polčas), 25. 10. 2021. Španielsko porazilo tím trénovaný Carlosom Sacadurom (0:6). Táto konfrontácia sa konala v centre Estágios v portugalskej obci Melgaço (Viana do Castelo, asi 40 km od Viga). Strelili góly: 0-1: presne Inma Gabarro (min 8); 0-2: Aida Esteve (min 20); 0-3: Aida Esteve (min 48); 0-4: Candela Andújar (min 52); 0-5: Candela Andújar (min 66); a 0-6: Marta San Adrián (min 77).

Španielsko sa zúčastnilo dvoch konfrontácií proti Kostarike na Národnom štadióne (San José), ktoré sa uskutočnili pri príležitosti dvojstého výročia nezávislosti tejto stredoamerickej krajiny. Zodpovedali ženským tímom do 20 rokov, pretože Kostarika usporiada majstrovstvá sveta v tejto kategórii v auguste 2022. Španielsky tím je v réžii Pedra Lópeza, zatiaľ čo tím trikolóry trénuje Harold López. V prvom zápase, ktorý sa hral 16. 9. 2021, Španielsko zvíťazilo 0: 5 (do polčasu 0: 2). V druhom zápase, 19., opäť vyhral: 0-4 (bez gólov s prestávkou). Inma Gabarro odohrala 45 minút (prvý polčas) v úvodnej konfrontácii a 26 v druhom zápase. V úvodný dátum skórovala 0-1 (min. 3) a 0-2 (min. 7); tiež 0-3 (min. 84) a 0-4 (min. 90) 19. septembra.

Volal Pedro López na javisko v Alfaz del Pi (Alicante) od 7. do 10. júna 2021 (U19).
Bola súčasťou etapy takzvaného španielskeho ženského futbalového tímu U-23. Z tohto národného tímu je na čele skupiny Montse Tomé. Koncentrácia sa konala v Marbelle medzi 10. a 12. aprílom 2021.
Bola povolaný španielskym tímom do 19 rokov na čele s Pedrom Lópezom a v prípravnej fáze sa sústredila v Marbelle medzi 15. a 19. februárom 2021. Očakáva sa že oficiálne súťaže tejto kategórie budú obnovené, na základe vývoja pandémie a protokolov.

V auguste 2021 Inma Gabarro predĺžila zmluvu so Sevilla FC do roku 2024 v Iberdrola Lige.
Debutovala v prvom tíme Sevilly v lige Iberdrola počas hosťovania v Katalánsku, kde sa stretla s RCD Espanyol, 22. 2. 2020. Pätnásť minút od konca nahradila Naga Calderóna a k víťazstvu Andalúzian prispela asistenciou pri jedinom góle zápasu (min. 86), ktorý strelila Ana Franco. Vystriedali ju aj Copa de la Reina, ktorá mala polovičnú časť v hosťovaní na štadióne Matapiňonera v zápase s Madridským CFF (0-3). Boli to jeho jediné dve vystúpenia v prvom tíme Sevilly v kampani 2019-2020 pred prerušením kvôli pandémii.
Začínala v základnej kategórii klubu Sevilla FC, s ktorým podpísala zmluvu do roku 2022.
María Inmaculada Gabarro Romero sa narodila v Espartinas (Sevilla).

Posledná aktualizácia: 06 JÚN 2024