Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: "A" ženy
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 6 (U23) hasta el 20/10/2023
Počet gólov v kategórii: 0 (U23)
Sevilla FC porazila Sporting Huelva (2:0) 12. mája 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Jesúsa Navasa, čo zodpovedá 27. zápasovému dňu Ligy F. Toto víťazstvo umožňuje hráčkam Sevilly zabezpečiť si siedme miesto do konca turnaja zostávajú tri dni. Gemma Gili otvorila skóre (min 25) po asistencii Arola Aparicio. Ďalší gól strelila Pamela González (min 57), keď zakončila hlavičkou po rohovom kope Amandy Sampedrovej. Do základnej zostavy sa vrátila brankárka Yoli Aguirre. Vrátila sa aj presne Ana Franco, ktorá nahradila Arolu (min 82). Debutovala Elena Lozano, ktorá nahradila Gemmu (tiež min 82).
V sezóne 2023-2024 hrá za Sevilla FC.

Ana Franco strelila hetrik (min 10, 22 a 54) v piaty deň zápasu Ligy F. Sevilla vyhrala hosťovanie vo Villarreale (0:5) 16. októbra 2022. Víťazstvo skompletizovali Jessica Martínez a Cristina Martin- Prieto.

Španielsko do 23 rokov a Portugalsko do 23 rokov remizovali v jednom prípravnom zápase, ktorý sa hral 10. októbra 2022 v Las Rozas (Madrid). Španielsky gól strelila María Llompartová (min 55, 1:0). Za tím pod vedením Josého Paisana skórovala Kelsey Araújo (min 84, 1:1). Ana sa zúčastnila 27 minút.
Španielsko U23 porazilo Taliansko U23 v prípravnej konfrontácii hranej 6. októbra 2022 v Las Rozas (Madrid). Jediný gól zápasu strelila Paula Arana (min 18, 1-0). Proti talianskemu tímu pod vedením Nazzareny Grilli vstúpila do hry v druhom polčase Ana.
Výzva od Laury del Río na prípravné zápasy Španielska do 23 rokov proti Taliansku a Portugalsku v októbri 2022, oba v Las Rozas.

Švédsko a Španielsko vyrovnali na nulu v priateľskej konfrontácii U23 hranej 5. septembra 2022 v meste Jönköping. Ana nastúpila 52 minút proti tímu pod vedením Martina Qvarmansa Möllera.
Povolala Laura del Río na prípravný zápas proti Švédsku U23, ktorý sa uskutoční 5. septembra 2022 v Stadsparksvallen v meste Jönköping.

So Sevillou nastúpila v 23 zápasoch Iberdrola lige 2021-2022 (osem štartov, celkovo 797 minút). Žiadny cieľ. V Copa de la Reina sa zúčastnila dvoch zápasov (jeden ako štartérka, 83 minút). Na inom turnaji tiež nebodovala.

Súťažila 29 minút v priateľskej konfrontácii hranej 29.11.2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid). Bez gólov vyrovnali Španielsko U23 a Nórsko U23, ktoré pripravila Monica Knudsen. Vynikla severská brankárka, debutantka Sunniva Skoglund (2002), klubu Stabæk. Pre Lauru del Río to bol tretí zápas ako španielskej trénerky v tejto kategórii.

Laura del Río debutovala ako trénerka do 23 rokov v priateľskom zápase proti Taliansku, ktorý sa hral 21. októbra 2021 na ihrisku ‚Enzo Bearzot‘ Centro Tecnico Federale di Coverciano (Fiesole, Florencia). Španielsko vyhralo 1:4. Ana súťažila 24 minút. Skórovali Bruna Vilamala (min 4), Interista Gloria Marinelli (min 10), María Méndez (min 38), Inma Gabarro (min 44) a Aida Estévez (min 90 + 2). S Nazionale U-23 Femminile debutovala na lavičke aj Selena Mazzantini.
Ana odohrala v druhom zápase v Portugalsku 64 minút (25. 10. 2021). Španielsko porazilo tím trénovaný Carlosom Sacadurom (0:6). Táto konfrontácia sa konala v centre Estágios v portugalskej obci Melgaço (Viana do Castelo, asi 40 km od Viga). Strelili góly: 0-1: Inma Gabarro (min 8); 0-2: Aida Esteve (min 20); 0-3: Aida Esteve (min 48); 0-4: Candela Andújar (min 52); 0-5: Candela Andújar (min 66); a 0-6: Marta San Adrián (min 77).

Na konci tohto mesiaca v Las Rozas ju 19. novembra 2020 predvolal Pedro López na etapu s tímom U-20.
Od roku 2017 hra s tímom Sevilly na turnaji Liga Iberdrola.
V sezóne 2019-2020 sa zúčastnila na ôsmich zápasoch Ligy Iberdrola (dva ako štartérka, spolu 240 minút), až do zastavenia z dôvodu pandémie. Dosiahla dva ciele: jeden proti Espanyolu a druhý proti Valencii. Zúčastnila sa tiež dvoch zápasov Copa de la Reina (38 minút).
V kampani 2018-2019 sa zúčastnila 19 konfrontácií v Lige Iberdrola (šesť ako štartérka, spolu 577 minút). Prvý gól v najlepšej národnej súťaži strelila 28. 10. 2018 doma proti Logroňu, čo bol jej jediný gól v sezóne.
V Lige Iberdrola debutovala v 2017-2018, ktorého sa zúčastnila na piatich zápasoch tejto súťaže a súčasne pôsobila v Seville B.
V kluboch v Cáceres hrala do roku 2017, naposledy CF Femenino Cáceres. Začínala v tímoch AD Arapiles a CP Cacereňo. Dokáže sa tiež prispôsobiť pozíciám v strede poľa.
Ana Franco de la Vega sa narodila v Cáceres.

Posledná aktualizácia: 13 MÁJ 2024

IBERDROLA LIGA 2020-2021: Ana Franco

04 JÚL 2021 | ČLÁNOK
IBERDROLA LIGA 2020-2021: Ana Franco. Premiéru mala v tejto súťaži proti Santa Teresa en el Vivero (1:1) 4. októbra 2020.