Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: "A" ženy
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 4 (A) / 26 (WU19) / 19 (WU17) / 2 (WU15)
Počet gólov v kategórii: 1 (A) / 14 (WU19) / 10 (WU17) / 1 (WU15)
Slovensko uzavrelo Euro fázu (6. zápas/skupina B2). 16. júla 2024 remizovali s Izraelom (2:2) na štadióne BSC v Budaörsi v Maďarsku (neutrálna pôda) a postúpili do baráže. V 14. minúte po rohu Hmírovej vyskočila na prednej žrdi Košíková a hlavou otvorila skóre. Góly izraelských žien strelili Noa Selimhodzic (min 37) a Shira Elinav (min 45+3). V 89. minúte sa už fantastickou ranou z vyše 30-tich metrov presadila striedajúca Andrea Bogorová a uzavrela skóre zápasu na konečných 2:2. Andrea odohrala 6 minút.

Slovenské futbalové reprezentantky zaznamenali štvrtú prehru v kvalifikácii ME 2025 (12.07.2024). V zápase 2. skupiny B-divízie podľahli v Nitre Škótsku 0:2. O oba góly sa postarala Claire Emslie (Angel City, USA). V 46. minúte otvorila skóre zblízka po asistencii Kirsty Hanson (Doncaster). V 65. minúte Patrícia Hmírová namierila hlavičkou do žrde. Po podaní od Erin Cuthbert (Chelsea), v 71. minúte vo vlastnom malom vápne nešťastne odkopla loptu Ľudmila Maťavková, pričom trafila priamo nohu atakujúcej Emslieovej a škótska útočníčka spečatila triumf tímu vedeného Španielom Pedrom Martínezom Losom (0:2). Andrea zostala na striedačke.
Bola nominovaná do okna FIFA v júli 2024 na zápasy proti Škótsku a Izraelu.

Spartak Myjava získal titul na tomto šampionáte 2023/2024 a spolu s tohtoročným ziskom Slovenského pohára berie double. V poslednom kole doma zdolali MFK Ružomberok (6:0). Zodpovedalo to desiatemu dátumu titulovej fázy, 8. júnu 2024. Hlavičkovým zakončením Tamara Kramlíková otvorila skóre (min 9). Presne Andrea Bogorová strelila gólový poker (min 12, 46, 49 a 56). Výsledok uzavrela Laura Retkesová (min 62).

Bola povolaná medzi náhradníčky na zápasy Slovenska medzi májom a júnom 2024.

Spartak Myjava vyhral na hosťovaní v Spartaku Trnava (0:5). Zodpovedalo to siedmemu dňu titulovej fázy, 18. máju 2024. Presne Andrea Bogorová dosiahla hetrik (min 55, 84 a 90) a Nikoleta Hucovičová dvoma gólmi (min 78 a 88).

Spartak Myjava doma zdolal Slovan Bratislava (8:2). Zodpovedalo to štvrtému dňu titulovej fázy, 26. apríla 2024. Góly strelili presne Andrea Bogorová, hetrik (min 45, 52 a 88), Dominika Kucharčíková (min 34), Tamara Ordzovenská (min 45+1), Iveta Neveďalová (min 70), Tamara Kramlíková (min 75) a Lívia Letková (min 85).
Spartak Myjava vyhral na hosťovaní v Banskej Bystrici (0:7). Zodpovedalo to tretiemu dňu titulovej fázy, 20. apríla 2024. Tamara Kramlíková strelila dva góly (min 3 a 41), ďalšie dva Dominika Kucharčíková (min 5 a 45), presne Andrea Bogorová tiež dva (min 37 a 43) a víťazstvo skompletizovala Nina Matušicová (min 39).
Spartak Myjava sa dostal do finále Slovenského pohára. Myjavské ženy zdolali v semifinálovej odvete 17. apríla 2024 opäť Slovan Bratislava (4:0). Presne Andrea Bogorová strelila dva góly (min 34 a 44). Výhru skompletizovali Dominika Kucharčíková (min 18) a Tamara Kramlíková (min 45). Súperom vo finále bude FC Košice.
Spartak Myjava doma zdolal Spartak Trnava (7:0). Zodpovedalo to druhému dňu titulovej fázy, 13. aprílu 2024. Presne Andrea Bogorová strelila päť gólov, druhú z penalty (min 4, 11, 14, 66 a 67). Ďalšie góly strelili Tamara Kramlíková (min 12) a Tereza Honková (min 59).

Bola súčasťou náhradnej výzvy so Slovenskom v apríli 2024.

Spartak Myjava vyhral na hosťovaní v Bratislave nad Slovanom (2:4). Zodpovedalo to semifinále (prvý zápas) Slovenského pohára 30. marca 2024. Za Slovan skórovali Eva Pálková (min 2) a Tamara Naňová (min 11). Pod comeback myjavského klubu sa podpísali presne Andrea Bogorová, dvoma gólmi (min 51 a 80), Katarína Vredíková (min 44) a Nina Matušicová (min 64).
Družstvo žien Myjavy zvíťazilo na hosťovaní v Trnave (0:7). Zodpovedalo to hraciemu dňu 16. turnaja, 9. marcu 2024. Tamara Kramlíková dosiahla hetrik (min 3, 40 a 65). Presne Andrea Bogorová zaznamenala ďalší hetrik (min 11, 30 a 80). Výhru skompletizovala Katarína Vredíková (min 34).
Spartak Myjava doma zdolal ružomberský klub (3:1). Zodpovedalo to 15. zápasovému dňu turnaja, 2. marca 2024. Góly strelili Katarína Vredíková (min 9), Nikoleta Hucovičová (min 15) a presne Andrea Bogorová (min 60).

Medzi náhradnými futbalistkami proti Lotyšsku do prvého okna FIFA v roku 2024.
V náhradnej nominácii oznámil ju Peter Kopúň na posledný dvojzápas roka 2023.

Petržalka a Myjava remizovali (1:1). Zodpovedalo to dvanástemu dňu turnaja, 11. novembru. Hosťujúci tím presadila Andrea Bogorová (min 3). Vyrovnala Sabina Krčová (min 68).
Klub z Myjavy doma zdolal Topoľčany (9:0). Zodpovedalo to jedenástemu dňu turnaja, 7. novembru 2023. Andrea Bogorová strelila dva góly (min 11 a 54).

Spartak Myjava prehral v európskom semifinále proti rumunskému klubu Olimpia Cluj (6:2). Táto konfrontácia zodpovedala predchádzajúcej fáze (1. skupina) Ligy majstrov. Hralo sa 6. septembra 2023 na Stadionul Cetate (Alba Iulia, Rumunsko). Góly slovenského tímu strelili Dominika Kucharčíková (min 9) a presne Andrea Bogorová (min 76). Andrea ma zo zápasu v Lige majstrov zlomené tri driekové stavce.

Mužstvo Myjavy vyhralo hosťovanie v Žiline (1:5). Zodpovedalo to štvrtému dňu turnaja, 2. septembru. Gól strelila Andrea Bogorová (min 38).
Spartak Myjava doma zdolal petržalský klub (5:1). Zodpovedalo to tretiemu dňu turnaja, 25. augustu. Strelila gól Andrea Bogorová (min 73).
V druhý deň turnaja (19. augusta) zdolal myjavský klub na hosťovaní Topoľčany (0:8). Hetrik zaznamenala Andrea Bogorová (min 21, 30 a 44).
Spartak Myjava začal sezónu 2023-2024 11. augusta. Doma zdolali trenčiansky klub (13:0). Góly strelili repókerka Andrea Bogorová (min 7, 19, 21, 34 a 47, posledná z penalty), Katarína Vredíková dvojka (min 5 a 54), ďalšie dve Laura Retkesová (min 45 a 70 ), Sára Kršiaková (min 36), Zuzana Nina Nárožná (min 66), Dominika Kucharčíková (min 76, penalta) a Jana Boorová (min 80). Oficiálne bola trénerkou mužstva Iveta Neveďalová, ktorá zároveň odohrala 58 minút. Ako technická asistentka bola uvedená Monika Ďurkovská.

Najlepšia strelkyňa bola Andrea Bogorová (Spartak Myjava). V tejto sezóne 2022/2023 dosiahla 52 gólov (Demišport Liga, Slovenský pohár a Predkola Ligy majstrov).
V jednom zápase strelila päť, v štyroch stretnutiach štyri, v dvoch hetrik a v siedmich double. Myjavčanky vyhrali najvyššej súťaže žien už druhú sezónu. Okrem toho vo finále pohára Spartak Myjava zdolal Trnavu, triumf 3:0 Andrea korunovala gólom z penalty.
Útočníčka Andrea Bogorová (Piešťany, 2000) pôsobí aj ako trénerka najmladších futbalistiek.

V SENCI S FINSKOM (10.4.2023)

Tréner reprezentácie žien Peter Kopúň v júli 2023 ju zaradil do nominácie substitučnej rezervy.
Andrea odohrala 8 minút. Slovenské futbalové reprezentantky prehrali v pondelkovom (10.4.2023) prípravnom medzištátnom zápase v Senci s Fínskom 0:2. Hostky sa ujali vedenia v 34. minúte po vlastnom góle Diany Lemešovej, v 64. minúte poistila ich triumf striedajúca Jutta Rantalaová. Fínsko má v roku 2023 na konte päť víťazstiev v rade. Polhodinu zápasu musela pre zranenie vystriedať kapitánka Olga Ahtinen, ktorú nahradila debutantka Oona Siren. Elli Pikkujämsä a Adelina Engman sa zúčastnili hry 0:1. Emma Koivisto si pripísala asistenciu na 0:2 po akcii Lindy Sällströmovej.
Andrea odohrala 9 minút v NTC Senec (7.4.2023). Slovenské reprezentantky podľahli v prvom z dvojice prípravných medzištátnych zápasov s Fínskom 0:1. V prvom polčase bola lopta do brvna severskej brány. Dala gól v druhom polčase (69. minúte) fínska hráčka Katariina Kosolaová (2001, KIF Örebro). Gólový debut pre Katariinu. Domáce nevyužili príležitosť vyrovnať v 87. minúte, keď Jana Vojteková nepremenila pokutový kop. Penaltu spáchala Natalia Kuikka na Stele Semanovej.
Bola povolaná na dva prípravné zápasy proti Fínsku v apríli 2023 na štadióne NTC Senec. Má streleckú formu v domácej lige: na konte má 37 gólov!

V marci 2023 bola ocenená v rámci galavečera „Gala Grassroots SFZ 2022“. Andrea Bogorová je prvou hráčkou, ktorá sa tretíkrát objavila v najlepšej Ligovej 11-ke roka (2016-2017, 2018-2019 a 2021-2022). Anketa bola vyhlásená za ostatných šesť rokov štyrikrát, útočníčka myjavského Spartaka v nej chýbala len raz, v sezóne 2017-2018.

V sezóne 2022-2023 súťaží s klubom Spartak Myjava.
Myjavčanky nepostúpili: víťazstvo v semifinále a prehra vo finále. 18.8.2022, futbalistky Spartaka Myjava zvíťazili v zápase 1. predkola Ligy majstrov na pôde Breznice Pljevlja (Pod Malim brdom, Budva) 2:3. Čiernohorský tím viedol po 20 minútach už 2:0, no hráčky Myjavy o chvíľu znížili, keď sa gólovo presadila Laura Retkesová (min 26). Slovenky chytili druhý dych presne po úspešnej penalte Bogorovej v druhom dejstve (min 78) a obrat zavŕšila v 85. minúte Retkesová. 21.8.2022, v finále 10. skupiny podľahli albánskemu družstvu Vllaznia Shkodër 0:1. Jediný gól strelila Jehona Shala (min 44). Andrea odohrala prvý deň 90 minút a v druhom zápase aj 90 minút.

V roku 2022 sa vrátila do Spartaka Myjava.
Súčasťou náhradného výzvy za národný tím v auguste 2022.

V sezóne 2021-2022 súťažíla s klubom Austria Viedeň.
Náhradníčka na kvalifikačné zápasy MS 2023 v Írsku a Švédsku (november 2021).
Náhradníčka na zápas kvalifikácie MS 2023 proti Gruzínsku (októbra 2021).
Odohrála s Spartak Myjava. V šiestich súťažných kolách, ktoré zodpovedali I.lige žien hranej do 11. októbra 2020, počítala 18 gólov.

Bola predvolaná ako náhradníčky na kontrolný zraz v termíne 16. 9. - 22. 9. 2020 v Senci.
Odohrála 57 minút (8. marca 2020) a Slovenské futbalové reprezentantky remizovali v prvom zápase na turnaji Cyprus Women’s Cup s Mexikom (2-2). Debutovala v tomto zápase.
Bola predvolaná na medzinárodnom turnaji na Cypre, na Women's Cup v Larnake (5.–11. marec 2020), kde Slovenské futbalové reprezentantky sa skonfrontujú s výbermi Mexika a Fínska.
V novembri 2019 bola súčasťou predchádzajúceho zoznamu proti Maďarsku v Senci.

Pred štyrmi rokmi vyhrala z Myjavy turnaj v Brazílii (Red Bull Neymar Jr’s Five).
Na začiatku futbalu patrila do klubov MFK Vrbové a MŠK Slovan Trenčianske Teplice.
Andrea Bogorová sa narodila 27.2.2000 vo Vrbovom (Piešťany, Trnavský kraj).

Posledná aktualizácia: 18 JÚL 2024

Andrea Bogorová (Spartak Myjava) dosiahla v sezóne 2022/2023 rekord 52 gólov

23 JÚN 2023 | ČLÁNOK
Najlepšia strelkyňa bola Andrea Bogorová (Spartak Myjava). V tejto sezóne 2022/2023 dosiahla 52 gólov (Demišport Liga, Slovenský pohár a Predkola Ligy majstrov). V jednom zápase strelila päť, v štyroch stretnutiach štyri, v dvoch hetrik a v siedmich double. Myjavčanky vyhrali najvyššej súťaže žien už druhú sezónu. Okrem toho vo finále pohára Spartak Myjava zdolal Trnavu, triumf 3:0 Andrea korunovala gólom z penalty. Útočníčka Andrea Bogorová (Piešťany, 2000) pôsobí aj ako trénerka najmladších futbalistiek.