Počet gólov v kategórii:
Útočníčka Macarena Portales (Madrid, 1998) prichádza do tímu Valencie do roku 2024. Prichádza z Interu Miláno.

Od leta 2021 patríla Interu Miláno.
V lete 2019 sa vrátila do Madridského CFF, aby slúžila štyrom sezónam v lige Iberdrola medzi všetkými jej tímami až do leta 2020.

V sezóne 2016-2017 na kontinentálnej úrovni (kategória U-19) v predeliteitskom kole sa zúčastnila troch zápasov, ktoré sa odohrali v septembri 2016 v Azerbajdžane (206 minút). Španielsko získalo plné víťazstvá. Strelila gól proti Ukrajine (5-0). V tej istej kampani nebola predvolaná na elitné kolo v Maďarsku.
Zúčastnila sa na troch zápasoch elitného kola (98 minút) zodpovedajúcich sezóne 2015-2016 v kategórii do 19 rokov, od 5. do 10. apríla v Dánsku. Deväťdesiat minút hrala proti Severnému Írsku, štyri v úvodnom zápase s Talianskom (5. deň) a ďalšie štyri v záverečnej časti proti hostiteľom.
Zúčastnila sa druhej polovice priateľských zápasov proti Rusku na štadióne Camilo Cano v La Nucía (Alicante) 24. 2. 2016 (1-0) s tímom U19.

Zaragoza CFF bola jej klubom v sezóne 2017-2018 a v rokoch 2018-2019 odohrala za Sevilla FC.