Pozícía: stredopoliarka
Aktuálna kategória: U-20
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 3 (U16)
Počet gólov v kategórii: 0
Španielsko do 20 rokov po prvý raz vyhralo majstrovstvá sveta žien. Vo finále zdolali na Národnom štadióne v San José Japonsko (3:1) 28. augusta. Skóre otvorila Inma Gabarro (min 12). Salma Paralluelo pridala dva góly, posledný z penalty (min 22 a 27). Suzu Amano skrátila rozdiely po faule (min 47). Pedro López zopakoval zostavu pre semifinále. Izarne odohrala 14 minút.
Tím vedený Pedrom Lópezom sa dostal do finále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Kostarike. V semifinále zdolala 25. augusta na Národnom štadióne v San José Holandsko trénerky Jessicy Tornyovej (2:1). Inma Gabarro strelila oba góly (min 22 a 25). Rosa van Goolová uzavrela rozdiel (min 54). Izarne sa zúčastnila 8 minút.
Španielsky tím sa dostal do semifinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Kostarike. Vo štvrťfinálovom zápase zdolali 20. augusta na Národnom štadióne v San José mexický tím na čele s Anou Laurou Galindo (1:0). Jediný gól strelila Inma Gabarro (min 25). Izarne odohrala 12 minút.
Španielsko sa dostalo do štvrťfinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Kostarike (víťazi skupiny A s množstvom víťazstiev a bez inkasovaného gólu). V zápase, ktorý uzavrel skupinu, zdolali 16. augusta na štadióne Alejandra Morera (Alajuela) tím Austrálie pod vedením Leah Blayneyovej (3:0). Inma Gabarro strelila hetrik. Izarne odohrala 30 minút.
V druhý deň majstrovstiev sveta vo futbale žien do 20 rokov v Kostarike (skupina A) Španielsko porazilo 13. augusta na Národnom štadióne San José hostiteľský tím pod vedením Josého Catoyu (0:5). Góly strelili Sonia Majarín, Ari Mingueza, Inma Gabarro (penalta), Ane Elexpuru a Salma Paralluelo. Izarne odohrala 90 minút.

Španielsko do 20 rokov si vybojovalo titul na turnaji Costa Daurada Trophy, keď na tretí deň zdolalo francúzsky tím, ktorý trénuje Sonia Haziraj (3:0). Izarne odohrala 88 minút s tímom pod vedením Pedra Lópeza 30.11.2021 v športovom centre Fútbol Salou (Salou, Tarragona). La Roja a les Bleuettes sa pripravujú na majstrovstvá sveta do 20 rokov, ktoré sa budú konať v Kostarike medzi 10. a 28. augustom 2022.
Predsezónnu prípravu s prvým tímom z Donostie pod vedením Natálie Arroyo začala v Zubieti 2. augusta 2021.
Izarne Sarasola bola povolaný španielskym tímom do 19 rokov na čele s Pedrom Lópezom a v prípravnej fáze sa sústredila v Marbelle medzi 15. a 19. februárom 2021.
14/2/2018 sa zúčastnila 40 minút proti Škótsku (2-0) na otvorení rozvojového turnaja UEFA v kategórii nižšej ako 16 rokov v športovom komplexe Ethelburga's College v Yorku (North Yorkshire, Anglicko). 16. intervenovala proti Anglicku (3-1) počas 40 minút. A 18. dňa sa uzavrela proti Dánsku (4-1) na 16 minút. Španielsko zvíťazilo nad víťazstvom.

Na sezónu 2020-2021 sa začala pripravovať s Real Sociedad z ligy Iberdrola. Od roku 2018 patrí do klubu Real Sociedad.