Pozícía: Obrankyna
Aktuálna kategória: U-17 a U-19
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 4 (U19) / 2 (U16)
Počet gólov v kategórii: 1 (U19)
Mužstvo vedené Pedrom Lópezom získalo európsky titul do 19 rokov vo finále hranom 9. júla na Mestskom štadióne (Ostrava, ČR). Španielsko porazilo Nórsko, ktoré trénuje Hege Riiseová (2:1). María zostala na lavičke. V protiútoku Iris Omarsdottir posunula severské ženy dopredu (min 5). Skóre otočili Ane Elexpuru (min 36) a Júlia Bartel (min 90+4). La Rojita dosiahol maximálne kontinentálne víťazstvo do 19 rokov štvrtýkrát v histórii.
Španielsko získalo prvé miesto v A-skupine na Euro U19. Tretí deň zápasu 3. júla na Stadione Bazaly (Ostrava) remizovali s Francúzskom 1:1. Silvia Llorisová získala výhodu posielaním balóna z diaľky po vhadzovaní (min 29). Vyrovnaná v osobnom ťahu Nesrine Bahlouli (min 31). María odohrala 82 minút.
Španielsko postúpilo do semifinále Eura do 19 rokov na Morave (A-skupina). Na druhý deň zdolali 30. júna na rovnakej scéne v Opave hostiteľské Česko (0:5). María odohrala 90 minút. Skórovali Ane Elexpuru (min 23), Fiamma Benítez (min 37), Clara Pinedo (min 47); a Lucía Moral, dve (min 69 a 76).
Španielsko si víťazstvom otvorilo účasť v záverečnej fáze Eura U19 v českom regióne Morava (skupina A). Tím vedený Pedrom Lópezom porazil 27. júna 2022 na Mestskom štadióne v meste Opava Taliansko (3:1). María odohrala 45 minút (prvá časť). Taliansko sa dostalo do vedenia, keď Nicole Arcangeli skórovala z pokutového kopu (min 24). Ornella Vignola (min 29), Carmen Álvarez (min 45+3) a Mirari Uria (min 61) otočili skóre.
Španielsky tím do 19 rokov vedený Pedrom Lópezom uzavrel svoju prípravu na Euro medzi júnom a júlom 2022 vo viacerých mestách na Morave (Česká republika). V poslednom nadstavenom zápase 19. júna zdolali Taliansko (1:3), ktoré trénoval Enrico Sbardella. María odohrala 45 minút (prvá časť). Hralo sa v Centro di Preparazione Olimpica v Tirreine/Pisa. Za La Rojita skórovali Julia Bartel (1-1, min 35), Fiamma Benítez (1-2, min 65) a Andrea Medina (1-3, min 88).

V druhej fáze Euro U19 (Liga A-6, na štadióne CF Fão na severe Portugalska 6. apríla 2022) zostala María na lavičke proti Rumunsku do 19 rokov, ktoré pripravil Marin Ion. V tomto úvode turnaja vyhral španielsky tím (9:0, 2:0 v polčase).
V druhej fáze Euro U19 (Liga A-6, na štadióne CF Fão na severe Portugalska 9. apríla 2022) odohrala María 90 minút proti domácim portugalským ženám do 19 rokov, ktoré pripravil Jose Paisana. V tejto druhej konfrontácii vyhral španielsky tím (0-6, 0-3 v polčase).
Na konci druhej fázy Euro U19 (Liga A-6 na Estádio Municipal de Famalicão na severe Portugalska 12. apríla 2022) odohrala 71 minút proti holandskému tímu U19. Dala gól 0:1 (min 15). Zaznamenalo v zápase 2:2. V 88. minúte vyrovnala Ona Baradad. Tím vedený Pedrom Lópezom vstupuje do záverečnej fázy na čele skupiny s rovnakým bodovým ziskom ako holandské futbalistky (sedem).

V marci 2022 bola pozvaná na etapu s tímom U19 v Madride.
Zasahuje do Las Rozas v etape s tímom U19 v réžii Pedra Lópeza (14. – 21. februára 2022).
Výzva na prípravnú fázu pre tím U19 medzi 17. a 19. januárom 2022.

Španielsko do 20 rokov získalo titul na turnaji Costa Daurada Trophy, keď na tretí deň zdolalo francúzsky tím (3:0). María zostala na striedaní 30.11.2021 v športovom centre Fútbol Salou (Salou, Tarragona). V druhom zápase na tom istom štadióne Španielsko porazilo Nemecko (1:0). Mária sa zúčastnila 60 minút. Jediný gól strelila Paola Hernández z Tenerife z priameho kopu (min 59) 28.11. La Roja pripravuje majstrovstvá sveta do 20 rokov, ktoré sa konajú v Kostarike medzi 10. a 28. augustom 2022.

Povolal v októbri 2021 trénera Pedra Lópeza, aby tím U19 súťaži v Európe. Presunula sa do úvodnej fázy kontinentálneho turnaja v Portugalsku. V druhom zápase odohrala 90 minút proti Portugalsku (22. októbra) na rovnakom štadióne (0:4). A v tretej konfrontácii aj sa zúčastnila 90 minút proti Českej republike (25. deň) a Španielsko pridalo na rovnakom štadióne plné víťazstvá (3:1). Preto bol klasifikovaný ako prvý zo skupiny.

V lige Iberdrola súťaží s Realom Betis.

Volal Pedro López na javisko v Alfaz del Pi (Alicante) od 7. do 10. júna 2021 (U19).
Volal Pedro López za tím U19 s cieľom prípravnej fázy medzi 10. a 12. májom 2021 v Las Rozas. Táto koncentrácia v Madride bola začiatkom tohto týždňa zrušená kvôli pandémii.
Predvolal ju Pedro López s tímom U19 na etapu do l'Alfàs del Pi (Alicante) medzi 5. a 7. aprílom 2021. V najbližších súťažiach tejto kategórie organizovaných UEFA, bude Španielkou súperom Portugalsko, Česká republika a Slovensko (skupina A6).
Bola povolaný španielskym tímom do 19 rokov na čele s Pedrom Lópezom a v prípravnej fáze sa sústredila v Marbelle medzi 15. a 19. februárom 2021. Očakáva sa že oficiálne súťaže tejto kategórie budú obnovené, na základe vývoja pandémie a protokolov.
17. 2. 2019 sa zúčastňovala proti Taliansku (2-1) 40 minút; a 19. februára hrala proti Francúzsku (1-1) 53 minút, na rozvojovom turnaji UEFA v kategórii do 16 rokov, v športovom komplexe Loughborough University (mestská štvrť Charnwood v Leicestershire, Anglicko).
Patrí do základných kategórií Real Betis. María Valle López sa narodila v Los Palacios (Sevilla)

Posledná aktualizácia: 10 JÚL 2022