MARÍA ANTONIA IS PIŇERA (neaktívna) - Oviedo (retirada)

MARÍA ANTONIA IS PIŇERA
Klub: Oviedo (retirada)
Vek: 13/6/1966
Pozícía: Obrankyna
Aktuálna kategória: trenerka
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 34
Počet gólov v kategórii: 1


Posledná aktualizácia: 24 DEC 2022

Ďalšie podobné články

Toňa Is: historická bronzová medaila na Svetovom pohári v Jordánsku-2016

ARCHÍVNY ČLÁNOK | ČLÁNOK
Pod technickým vedením María Antonia Is Piňera z Ovieda, Španielsko získalo historickú bronzovú medailu v záverečnej fáze Svetového pohára žien FIFA U-17, ktorý sa hral v Jordánsku od 30. septembra do 21. októbra 2016. Španielsko porazilo Venezuelu (4-0) v konfrontácii o tretie miesto, ktoré sa odohralo v posledný deň súťaže, zatiaľ čo zlato vyhrala Severná Kórea proti Japonsko (pokuty: 5-4).

Toňa Is: najvyššie kontinentálne ocenenie v Litve-2018

ARCHÍVNY ČLÁNOK | ČLÁNOK
Ženský tím U-17 vyhral európsky titul 21. mája 2018, keď vo finále porazil Nemecko (2-0) na štadióne Sūduva ARVI v Marijampolė (Litva). V roku 2018 mala María Antonia Is Piňera, trénera Ovieda, premiéru v tomto maximálnom kontinentálnom ocenení. Traja, ktorí sa už umiestnili na druhom mieste, sa opakovali: Cata Coll, Eva Navarro a Irene López. Claudia Pina (FC Barcelona) necestovala do Litvy kvôli zraneniu; je to najvyššia historická strelkyňa v tejto kategórii.

Toňa Is: historická bronzová medaila dosiahnutá ako futbalová hráčka vo Švédsku / Nórsku

17 MÁJ 2020 | ČLÁNOK
María Antonia Is Piňera (dvojitá svetová a európska koruna ako trénerka ženského futbalu) stúpala ako hrdina vo dobe ako hráčka v prvých piatich konfrontáciách v histórii medzi Švédskom a Španielskom (tímy žien). Bola predvolaná na všetkých päť oficiálnych zápasov UEFA v jej najlepších dňoch ako hráčka proti svetovej moci, ako je škandinávska. Boli to úplne amatérski hráčki, ktorí nedostávali takmer žiadny plat ani požitok z futbalu, proti iným hráčom ponoreným do profesionálnej štruktúry sponzorstvom (bežné vo švédskom futbale žien, najmä v 90. rokoch). Tvárou v tvár tomuto nepriaznivému pohľadu na toľko potenciálu Španielsko dosiahlo dva rovnaké príbehy v škandinávskom léno: 12. mája 1992, 1-1 v meste Borås; a ďalšie 1-1 na ostrove Gotland, v hlavnom meste Visby, tiež 12. mája, ale v roku 1996. Toňa Is hrala 180 minút. Cesta v tomto desaťročí pokročila ďalším činom: prvýkrát poraziť Anglicko (play-off) a prvýkrát vstúpiť do záverečnej fázy medzinárodnej súťaže žien: Euro organizované spoločne Švédskom a Nórskom. Toňa Is bola vyhlásená za bronzovú medailu v júli 1997.