Pozícía: Stredopoliarka
Aktuálna kategória: "A" ženy
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 46 (vrátane zápasu v Gruzínsku)
Počet gólov v kategórii: 0
V predposlednom kvalifikačnom zápase MS 2023 (1.9.2022 / A-skupina) slovenské reprezentantky vyhrali nad domácim Gruzínskom (0:4). Do streleckej listiny sa postupne zapísali Patrícia Hmírová (min 1), Patrícia Fischerová (min 17), Martina Šurnovská (min 63) a Jana Vojteková (min 79), na štadióne Tengiz Burjanadze v meste Gori. Valentína súťažila 90 minút.
Ženská reprezentácia vo dvoch hracích termínoch ukončí skupinový program kvalifikácie MS 2023. Peter Kopúň nominoval na dvojzápas v Gruzínsku a doma s Írskom.
Reprezentačný tréner Ženy A Peter Kopúň oznámil nomináciu na kontrolný zraz, od pondelok 1. augusta 2022 v areáli X-Bionic Sphere v Šamoríne.

Na lavičke zotrvala 8. apríla 2022 v Trnave. Slovensko a Fínsko si vyrovnali jeden (skupina A kvalifikácie MS 2023). Skóre otvorila Nordička Tuija Hyyrynenová (min 6) a vyrovnala Martinu Šurnovskú (min 16).
V zozname náhradníčok v súvislosti s medzinárodným turnajom Pinatar Cup (február 2022) s národným tímom „A“.

Ženská reprezentácia Slovenska zvíťazilo v dvoch priateľských prípravných stretnutiach v priebehu júna 2021: 1:0 proti Čile (10. deň) a 3:1 proti Rumunsku (14. deň). Oba zápasy sa hrali v Národnom tréningovom centre NTC Senec, neďaleko Bratislavy. Valentina odohrala 90 minút proti Čile a 80 minút proti Rumunsku.

V roku 2020 utrpela zranenie kolena. Kvôli zraneniu necestovala v marci na Cyprus; v októbri tiež necestovala do Maďarska.
Počas roku 2019 započítavala 9 zápasov (celkom 559 minút). Toto je rozpis takých zápasov ktoré odohrala:
Hrala v jednom zápase tejto skupinovej fázy za Euro-2021 (5 minút na Islande).
8. novembra 2019 zostala na lavičke ako náhrada za Maďarsko v Senci
Zúčastnila sa 90 minút priateľského zápasu proti Rakúsku, ktorý sa hral v aréne BSFZ dňa 17. 6. 2019 (1-1).
Zúčastnila sa 16 minút v priateľskom zápase proti Poľsku (1-0) v Poprade (14. 6. 2019).
Odohrala všetkých 90 minút v priateľskom zápase proti Švajčiarsku v meste Winterthur (slovenská porážka 1-0), 9. apríla 2019.
Zúčastnila sa 3 zápasov Cyprus Cup-2019 (189 minút), od 27/2 do 6/3 v Larnake.
V januári 2019 odohrala dva zápasy (170 minút) vo fáze prípravy v Turecku proti hostiteľskému národnému mužstvu.

Odohrá v českom klube FC Slovan Liberec.

Posledná aktualizácia: 05 SEP 2022