Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 51 (aj proti Fínsku)
Bola povolaná medzi náhradníčky na zápasy Slovenska medzi májom a júnom 2024.
Bola súčasťou náhradnej výzvy so Slovenskom v apríli 2024.
Medzi náhradnými futbalistkami proti Lotyšsku do prvého okna FIFA v roku 2024.
V náhradnej nominácii oznámil ju Peter Kopúň na posledný dvojzápas roka 2023.

Slovensko prehralo na návšteve v Turku proti Fínsku (4:0). Táto konfrontácia zodpovedala prvému dňu ženskej ligy národov UEFA (League B/Group B2), ktorá sa hrala 22. septembra 2023 na štadióne Veritas. V tíme vedenom Markom Salorantom sa presadili Linda Sällström (min 5), Jutta Rantala (min 23) a dvakrát Katariina Kosola (min 45 a 75). Rantala kopala roh na 1:0 a Sällström asistovala na 2:0. Valentína odohrala 45 minút (prvý polčas).
V náhradnej nominácii oznámil Peter Kopúň v septembri 2023. Tá neskôr odcestovala do Fínska namiesto zranenej Diany Bartovičovej.

Tréner reprezentácie žien Peter Kopúň v júli 2023 ju zaradil do nominácie substitučnej rezervy.
Valentína odohrala 15 minút. Slovenské futbalové reprezentantky prehrali v pondelkovom (10.4.2023) prípravnom medzištátnom zápase v Senci s Fínskom 0:2. Hostky sa ujali vedenia v 34. minúte po vlastnom góle Diany Lemešovej, v 64. minúte poistila ich triumf striedajúca Jutta Rantalaová. Fínsko má v roku 2023 na konte päť víťazstiev v rade. Polhodinu zápasu musela pre zranenie vystriedať kapitánka Olga Ahtinen, ktorú nahradila debutantka Oona Siren. Elli Pikkujämsä a Adelina Engman sa zúčastnili hry 0:1. Emma Koivisto si pripísala asistenciu na 0:2 po akcii Lindy Sällströmovej.
Valentína zostala na lavičke v NTC Senec (7.4.2023). Slovenské reprezentantky podľahli v prvom z dvojice prípravných medzištátnych zápasov s Fínskom 0:1. V prvom polčase bola lopta do brvna severskej brány. Dala gól v druhom polčase (69. minúte) fínska hráčka Katariina Kosolaová (2001, KIF Örebro). Gólový debut pre Katariinu. Domáce nevyužili príležitosť vyrovnať v 87. minúte, keď Jana Vojteková nepremenila pokutový kop. Penaltu spáchala Natalia Kuikka na Stele Semanovej.
Medzi náhradníčkami na dva prípravné zápasy proti Fínsku v apríli 2023 na štadióne NTC Senec.

V druhom zápase v rámci tureckého sústredenia remizovala slovenská reprezentácia so Srbskom (0:0), ktoré trénuje Dragiša Zečević. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala 21. februára 2023 v IC Santai Training Center (Antalya). Valentína odohrala 90 minút.
O prvého medzištátneho zápasu ženskej reprezentácie v kalendárnom roku 2023 (17.2.2023), Slovenské futbalistky prehrali na sústredení v tureckom Manavgate (Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi) s reprezentáciou Maroka 0:3. Zverenky Petra Kopúňa inkasovali všetky góly v druhom polčase. Valentína sa zúčastnila základnej zostavy (90 min).

Slovensko prehralo s Rakúskom (3:0) v prípravnom zápase hranom 15. novembra 2022 na štadióne Wiener Neustadt Ergo Arena. Za tím pod vedením Irene Fuhrmann strelili góly Julia Hickelsberger (min 18, po asistencii Katji Wienerroither); Virginia Kirchberger (min 43, hlavička, po rohovom kope Annabel Schasching); a Laura Feiersinger (min 54, v službách Hickelsbergera). Virginia sa po takmer roku absencie pre zranenie holennej a lýtkovej kosti opäť objavila ako štartérka; Laura dosiahla zápas 101; a v druhej časti debutovala Eileen Campbell (SCR Altach). Valentína sa zúčastnila 77 minút.
Slovensko 11. novembra 2022 v prípravnom zápase prehralo s Belgickom (7:0) na Stade Joseph Marien/Duden Park (Forest or Vorst). Strelili góly: Sari Kees (1:0, min 14), vlastný gól Diany Bartovičovej po akcii Jill Janssens (2:0, min 23), Tessa Wullaert (3:0, min 25, 70. gól za reprezentáciu), Tine de Caigny (4:0, min 32), Hannah Eurlings (5:0, min 55), opäť Wullaert (6:0, min 76) a Ella van Kerkhoven (7:0, min 84). Valentína zostala na lavičke.

V predposlednom kvalifikačnom zápase MS 2023 (1.9.2022 / A-skupina) slovenské reprezentantky vyhrali nad domácim Gruzínskom (0:4). Do streleckej listiny sa postupne zapísali Patrícia Hmírová (min 1), Patrícia Fischerová (min 17), Martina Šurnovská (min 63) a Jana Vojteková (min 79), na štadióne Tengiz Burjanadze v meste Gori. Valentína súťažila 90 minút.
Ženská reprezentácia vo dvoch hracích termínoch ukončí skupinový program kvalifikácie MS 2023. Peter Kopúň nominoval na dvojzápas v Gruzínsku a doma s Írskom.
Reprezentačný tréner Ženy A Peter Kopúň oznámil nomináciu na kontrolný zraz, od pondelok 1. augusta 2022 v areáli X-Bionic Sphere v Šamoríne.

Na lavičke zotrvala 8. apríla 2022 v Trnave. Slovensko a Fínsko si vyrovnali jeden (skupina A kvalifikácie MS 2023). Skóre otvorila Nordička Tuija Hyyrynenová (min 6) a vyrovnala Martinu Šurnovskú (min 16).
V zozname náhradníčok v súvislosti s medzinárodným turnajom Pinatar Cup (február 2022) s národným tímom „A“.

Ženská reprezentácia Slovenska zvíťazilo v dvoch priateľských prípravných stretnutiach v priebehu júna 2021: 1:0 proti Čile (10. deň) a 3:1 proti Rumunsku (14. deň). Oba zápasy sa hrali v Národnom tréningovom centre NTC Senec, neďaleko Bratislavy. Valentina odohrala 90 minút proti Čile a 80 minút proti Rumunsku.

V roku 2020 utrpela zranenie kolena. Kvôli zraneniu necestovala v marci na Cyprus; v októbri tiež necestovala do Maďarska.
Počas roku 2019 započítavala 9 zápasov (celkom 559 minút). Toto je rozpis takých zápasov ktoré odohrala:
Hrala v jednom zápase tejto skupinovej fázy za Euro-2021 (5 minút na Islande).
8. novembra 2019 zostala na lavičke ako náhrada za Maďarsko v Senci
Zúčastnila sa 90 minút priateľského zápasu proti Rakúsku, ktorý sa hral v aréne BSFZ dňa 17. 6. 2019 (1-1).
Zúčastnila sa 16 minút v priateľskom zápase proti Poľsku (1-0) v Poprade (14. 6. 2019).
Odohrala všetkých 90 minút v priateľskom zápase proti Švajčiarsku v meste Winterthur (slovenská porážka 1-0), 9. apríla 2019.
Zúčastnila sa 3 zápasov Cyprus Cup-2019 (189 minút), od 27/2 do 6/3 v Larnake.
V januári 2019 odohrala dva zápasy (170 minút) vo fáze prípravy v Turecku proti hostiteľskému národnému mužstvu.

Odohrá v českom klube FC Slovan Liberec.

Posledná aktualizácia: 10 JÚL 2024