Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: U-23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii:
Počet gólov v kategórii:
Athletic Club porazil doma Levante Las Planas (4:1) v deň zápasu 22. ligy F. Táto konfrontácia sa odohrala 31. marca 2024 v Lezame. Presne Patri Zugasti dosiahla hetrik: 1:0 (min 10), keď zakončila hlavičkou po asistencii Ane Elexpuru. 2:0 (min 22), podávala Clara Pinedo. 3:0 (min 41), aj s prihrávkou od Clary. Adriana Nanclares zneškodnila penaltu Allegry Poljakovej (min 44). Anissa Lahmariová uzavrela medzeru (min 76), podávala Irine Uribeovej. O konečný výsledok sa postarala Ane Azkona (min 82), keď zakončila hlavičkou po asistencii Mariana Cerro. Bol to pre Ane piaty gól v tejto lige F. Cristina Baudet trafila brvno. Athletic tak pridáva svoje šieste víťazstvo v rade v tejto F lige.

Athletic Club vyhral na návšteve vo Valencii (1:2), 18. novembra. Táto konfrontácia sa odohrala na Estadi Antonio Puchades z Ciutat Esportiva VCF, čo sa týkalo deviateho dňa Ligy F. Skóre otvorila Clara Pinedo premenením penalty (min 43), za knokaut na Bibi Schulzeovú. Ana Marcosová zakončila z brvna. V 68. minúte vyrovnala skóre Pauleta Sancho, víťazstvo klubu Euskadi dopriala presne Patri Zugasti (min 86), asistenciou Paula Arana. Athletic tak získava prvé tri body mimo Lezamu. Zugasti debutovala ako strelkyňa v prvom tíme Bilbaa.

Patri Zugasti debutovala v oficiálnom zápase s Athletic Club, keď dvadsať minút pred koncom vystriedala Saru Ortegovú. Athletic Club prehral na hosťovaní vo Villarreale (3:0) 14. októbra. Táto konfrontácia sa odohrala na Mini Estadi José Manuel Llaneza Sports City, čo zodpovedá piatemu dňu Ligy F.
2. júla 2023 bolo oznámené, že do Athletic Club pribudla útočníčka Patri Zugasti z Osasuny, podpísaná do roku 2026. Rodáčka z Errezu (Nafarroa) strelila s červeným klubom v sezóne 2022-2023 v First RFEF jedenásť gólov, pričom v sezóne 2021-2022 strelila päť. Šesť rokov patrila Osasune.

S tímom U19 odohrala v prvom priateľskom zápase proti Taliansku (12. septembra 2017), ktorý sa konal na Centro Tecnico Federale v Coverciano (Florencia). V tomto futbalovom zápase bolo 2-2. Futbalistka, ktorá sa narodila v Navarre, hrala 22 minút.
V sezóne 2016-2017 s tímom U17 zúčastnila sa dvoch elitných hier v Portugalsku (31 minút), medzi 28. marcom a 2. aprílom. V záverečnej fáze v Českej republike sa nezúčastnila.