Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: U-23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii:
Počet gólov v kategórii:
22. júla bolo oznámené, že útočníčka z La Rioja Leyre Monente (2000) prišla do Vitoria-Gasteiz z Athletic Club. V Lezame súťažila počas štyroch sezón.
Leyre Monente sa rozlúčila na tomto turnaji Ligy F 2022-2023 s klubom Euskadi (hrala druhý polčas, 45 minút). Posledný deň v Lezame remizovali Athletic Club a Villarreal (1:1), 20. mája. Červeno-bieli klub sa dostal do vedenia, keď Sara Ortega (min 47) vyriešila presne za asistencie Leyre Monenteovej. Fathou Kanteh na druhý pokus vyrovnala, keď prvú strelu odrazila brankárka Amaia Peňa (min 73).
V sezóne 2022-2023 do 31. decembra s Athletic Club absolvovala jedinú konfrontáciu v F lige (trinásť minút proti Villarrealu 26. novembra).

Nastúpila v dvoch zápasoch Iberdrola lige 2021-2022 s Athletic Club: 15 minút proti Valencii v Euskadi, 2. apríla 2022; a 22 minút proti Seville na tej istej scéne, 15. mája. Žiadny cieľ.

V roku 2016 sa zúčastnila troch zápasov Majstrovstiev sveta v U-17: odohrala celý zápas proti hostiteľskému tímu, druhý deň 59 minút proti Novému Zélandu a 30 proti Nemecku vo štvrťfinále. Španielsko získalo bronzovú medailu v Ammáne.
Na turnaji oslobodenom do 17 rokov v UEFA v Českej republike v roku 2016 zúčastnila sa troch zápasov (211 minút).
17. februára 2016 sa zúčastnila ako štartér tímu U17 na priateľskom zápase proti Rusku (5-0) na štadióne Camilo Cano v La Nucía (Alicante).
Od roku 2016 hrá v Bilbau v Atletickom klube B.
V decembri 2019 podstúpila operáciu ochorení ramena.
V marci 2020 bola skupina Athletic B lídrom.
Debutovala s prvým tímom v Bilbau 11. 5. 2016.
Začala v klube EDF Logroňo, s ktorým dokázala hrať so prvým tímom.
Leyre Monente Aicua sa narodila v Logroňo (La Rioja).

Posledná aktualizácia: 28 JÚL 2023

IBERDROLA LIGA 2020-2021: Leyre Monente

06 JÚL 2021 | ČLÁNOK
IBERDROLA LIGA 2020-2021: Leyre Monente. V tejto súťaži mala premiéru proti Déporovi Abancovi v Lezame (2:1), 3. októbra 2020.