Aktuálna kategória: U-17 a U-16
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 2 (U17) / 2 (U16)
Počet gólov v kategórii: --
Predvolaná hrať Majstrovstvá sveta žien do 17 rokov v Indii v októbri 2022.

V priateľskej konfrontácii proti Nemecku v kategórii U17 13.1.2022 vyhralo Španielsko vo futbalovom centre Marbella 2:1 (v polčase 0:1). Jimena zostala na lavičke proti mužstvu vedenému Friederike Krompovou. Po úvodnom góle (min 10) Mara Alber (TSG Hoffenheim) vyrovnala na jeden po rohu Paula Partido (min 50) a víťazný gól z diaľky strelila Vicky López-Serrano (min 82).

Španielsko začalo svoju účasť na európskom šampionáte do 17 rokov, zarámovanom v 7. skupine Ligy A. 24. septembra 2021 porazilo tím Severného Írska, ktorý trénuje Alfie Wylie, 3:0 (v intervale 2:0), v športový komplex Federácie Srbska sa nachádza v meste Stara Pazova. Jimena súťažila 90 minút.
V auguste 2021 sa zúčastnila španielskeho tímu U17 pod vedením Kenia Gonzala. Španielsko sa zúčastnilo turnaja Challenge Nations Feminin / Mondial de Football v Montaigu (Francúzsko). Zúčastnila sa dvoch zápasov proti Nórsku, obe sa skončili víťazstvom: prvý deň 5:2 a druhý deň 4:2. 18. augusta odohrala Jimena 90 minút. V konfrontácii 21. zostala na lavičke.
25. mája 2021 ju zvolal tréner Sanabrie Kenio Gonzalo pre tím U-17 s cieľom trénovať v etape Alfaz del Pi (Alicante) od 31. mája do 3. júna.

Medzi 19. a 24. februárom 2020 sa zúčastnila súťaže UEFA Development Tournament U-16 v parku St. George's (Burton upon Trent, Anglicko). Španielsko získalo titul turnaja. Odohrala 90 minút proti Dánsku a 12 minút proti Anglicku.

V lete 2021 sa pripojila k klubu Parquesol Valladolid na turnaji Reto Iberdrola.