Pozícía: Brankárka
Aktuálna kategória: U-19
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 2 (U17) / 2 (U16)
Počet gólov v kategórii: --
25. januára 2024 zverejnili Real Betis a Jimena Vicario dohodu o začlenení brankárky do zeleno-bieleho klubu. Zmluva bude platná do konca sezóny.

Od roku 2023 súťažíla v Spojených štátoch s DePaul Blue Demons (DePaul University, Chicago, Illinois).

"La Rojita" bola vyhlásená za majstra sveta U17 v Indii 30. októbra na štadióne Dr. DY Patila v meste Navi Mumbai. Tesne zdolal kolumbijský tím (1:0). Vlastný gól kolumbijskej obrankyne Ana María Guzmán bol definitívnym nerovnomerným skóre v 82. minúte po rozohrávke Laia Martret v priestore a po dorážke Pauly Partido z útočného pravého krídla. Jimena zostala na lavičke.
Španielskemu tímu do 17 rokov sa podarilo dostať sa do finále majstrovstiev sveta v Indii, keď porazili Nemecko do 17 rokov na rovnakom štadióne ako vo štvrťfinále v meste Goa 26. októbra (1:0). Tento jediný gól bol zaznamenaný v nadstavenom čase, keď Lucía Corrales zakončila po zákroku Ainhoa ​​​​Alguacila (min 90+1). Kolumbia je po prvý raz finalistom. Jimena zostala na lavičke.
Španielsko do 17 rokov sa dostalo do semifinále majstrovstiev sveta v Indii, kde porazilo Japonsko do 17 rokov na štadióne Pandit Jawaharlal Nehru (Goa) 22. októbra (2:1). Hviezdnou protagonistkou bola Vicky López, ktorá dva góly strelila v posledných minútach (min 87 a 90+3). V druhom sa zúčastnila Laia Martret. Ázijský tím získal výhodu cez Momoko Tanikawa (min 66). Carla Camacho premárnila penaltu, ktorú si prehodila, poslala nad brvno (min 37). Jimena zostala na lavičke.
Španielsko do 17 rokov postúpi do štvrťfinále MS v Indii so šiestimi bodmi, rovnako ako Kolumbia, taktiež klasifikovaná (C-skupina). Vo svojom treťom zápase zdolali 18. októbra Čínu U17 na rovnakej scéne ako ich dva predchádzajúce zápasy (1:0). Jediný gól strelila stredná obrankyňa Marina Artero, keď zakončila hlavičkou po rohovom kope Vicky López (min 61). Ázijský tím skončil s desiatimi kvôli Zhangovmu vylúčeniu (min 86). Jimena zostala na lavičke.
Španielsko do 17 rokov prehralo s Mexikom do 17 rokov (1:2) v druhý deň majstrovstiev sveta vo futbale, India-2022, na štadióne DY Patil (Navi Mumbai), 15. októbra. Španielsky gól strelila Judit Pujols (1:1, 74. minúta), po kľučke Carla Camacho. Za tím vedený Anou Galindo skórovali Maribel Flores (min. 47) a Montserrat Saldívar (min. 85). Asistovali pri góloch Saldívar a Guijarro. Jimena zostala na lavičke.
Španielsko do 17 rokov začalo majstrovstiev sveta FIFA-2022 v Indii víťazstvom (skupina C). 12. októbra na štadióne Dr. DY Patila (Navi Mumbai) porazil kolumbijskú reprezentáciu (1:0). Jediný gól strelila Jone Amezaga (min 85), strelou ľavou nohou (asistovala Ainhoa ​​​​Alguacil). Jimena zostala na lavičke.
Predvolaná hrať Majstrovstiev sveta žien do 17 rokov v Indii v októbri 2022.

V priateľskej konfrontácii proti Nemecku v kategórii U17 13.1.2022 vyhralo Španielsko vo futbalovom centre Marbella 2:1 (v polčase 0:1). Jimena zostala na lavičke proti mužstvu vedenému Friederike Krompovou. Po úvodnom góle (min 10) Mara Alber (TSG Hoffenheim) vyrovnala na jeden po rohu Paula Partido (min 50) a víťazný gól z diaľky strelila Vicky López-Serrano (min 82).

Španielsko začalo svoju účasť na európskom šampionáte do 17 rokov, zarámovanom v 7. skupine Ligy A. 24. septembra 2021 porazilo tím Severného Írska, ktorý trénuje Alfie Wylie, 3:0 (v intervale 2:0), v športový komplex Federácie Srbska sa nachádza v meste Stara Pazova. Jimena súťažila 90 minút.
V auguste 2021 sa zúčastnila španielskeho tímu U17 pod vedením Kenia Gonzala. Španielsko sa zúčastnilo turnaja Challenge Nations Feminin / Mondial de Football v Montaigu (Francúzsko). Zúčastnila sa dvoch zápasov proti Nórsku, obe sa skončili víťazstvom: prvý deň 5:2 a druhý deň 4:2. 18. augusta odohrala Jimena 90 minút. V konfrontácii 21. zostala na lavičke.
25. mája 2021 ju zvolal tréner Sanabrie Kenio Gonzalo pre tím U-17 s cieľom trénovať v etape Alfaz del Pi (Alicante) od 31. mája do 3. júna.

Medzi 19. a 24. februárom 2020 sa zúčastnila súťaže UEFA Development Tournament U-16 v parku St. George's (Burton upon Trent, Anglicko). Španielsko získalo titul turnaja. Odohrala 90 minút proti Dánsku a 12 minút proti Anglicku.

V lete 2021 sa pripojila k klubu Parquesol Valladolid na turnaji Reto Iberdrola.