Pozícía: Brankárka
Aktuálna kategória: ženy "A" a U-23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 1 (A) / 4 (U23) hasta 31/12/2023 / 3 (U19)
Počet gólov v kategórii: --
Španielsko prehralo na návšteve českého Chomutova (2:1) 12. júla 2024. Zodpovedalo to piatemu (predposlednému) dňu skupinovej fázy (A2) Euro-2025. V 15. minúte otvorila skóre Aitana Bonmatí krížnou strelou z krídla v podaní Lucía Garcíu. V 44. minúte mužstvo pod vedením Karla Rada vyrovnalo, keď odrazenú loptu od Misy Rodríguezovej od strely Michaely Khýrovej (Slavia Praha) využila Kateřina Svitková (Chelsea). Konečný výsledok stanovila v 51. minúte Eva Bartoňová (Sparta Praha) premenením pokutového kopu. Najvyšší trest spáchala Miša za zrazenie Franny Černej (Slavia Praha). V 70. minúte bola za červenú kartu vylúčená kapitánka Irene Paredesová. Salma nastrelila žrď (min 29). Patri Guijarro sa znovu objavila v La Roja takmer o dva roky neskôr (723 dní), do hry sa zapojila v 63. minúte namiesto Tere Abelleira. Španielsko zaznamenalo sedem víťazstiev v rade. Elene zostala na lavičke.

Španielsko matematicky pristupuje na švajčiarske majstrovstvá Európy žien 2025, pričom do konca skupinovej fázy (skupina A2) zostávajú dva dni. Bude to jeho štvrté absolútne Euro. Tím vedený Montse Tomé opäť porazil Dánsko, tentoraz 3:2, na štadióne Heliodoro na Tenerife (17 532 fanúšikov), 4. júna 2024. Na strane tímu vedeného Švédom Andrée Jeglertzom Janni Thomsen (Vålerenga) sa ujala vedenia o dva góly: 0:1 (min 4) s asistenciou Emmy Snerleovej. 0-2 (min 72), keď Amalie Vangsgaardová prehlavičkovala loptu po brankárke Maje Bay Østergaardovej. Navyše Pernille Harder trafila žrď (min 51). Maja Bay zachránila penaltu Mariona (min 68). Maximálny trest spáchala Kathrine Møller Kühl za hádzanú. Španielsko sa vrátilo v posledných 18 minútach: 1:2 (min 74), debutantka Bruna Vilamala sa dotkla v priestore po strele kapitánky Irene Paredesovej nohou a rohovej zástavke Alexie Putellasovej. 2:2 (min 77), Irene hlavičkovala po ďalšom rohu, ktorý zahrala Alexia. 3:2 (min 90+2), Lucía García definuje ľavou nohou po asistencii Tere Abelleira. Elene zostala na lavičke.

Španielsko porazilo Dánsko 0:2 na štadióne Vejle 31. mája 2024. Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu kvalifikačnej fázy ME žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Proti futbalistkám pod vedením Andrée Jeglertzovej otvorila skóre v 17. minúte Jenni Hermoso, ktorá zakončila hlavičkou po rohu Alexie Putellasovej. Konečný výsledok stanovila Mariona Caldenteyová, keď premenila penaltu (min 28). Maximálny trest spáchala Emma Færge na Salme Paralluelo. La Roja bola na tomto turnaji plná víťazstiev. Elene zostala na lavičke.
Montse Tomé ju povolala 22. mája na zápasy proti Dánsku vo Vejle (31.) a na Tenerife (4. júna).

Španielsko porazilo Českú republiku 3:1 na štadióne El Plantío (Burgos) 9. apríla 2024. Táto konfrontácia zodpovedala druhému termínu kvalifikačnej fázy majstrovstiev Európy žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Hráčky na čele s Karlom Radom otvorili skóre v 56. minúte cez Elišku Sonntágovú (Sparta Praha), podávajúcu Kláru Cahynovú (Sevilla). María Méndez vyrovnala (min 58), zakončila hlavičkou po rohu Alexia Putellas. Jenni Hermoso pokračovala v návrate (min 62) po asistencii Mariony Caldenteyovej. Mariona presne trafila konečný výsledok (min 70), v podaní Jenni. Athenea del Castillo strieľala do dreva (min 69). Elene zostala na lavičke.

Španielsko porazilo Belgicko 0:7 na štadióne Den Dreef (Leuven) 5. apríla 2024. Takto sa začala kvalifikačná fáza majstrovstiev Európy žien Švajčiarsko-2025 (skupina A2). Salma Paralluelo dosiahla hetrik (min 8, 30 a 47). Esther González strelila dva góly (min 64 a 90). Výhru zavŕšili Jenni Hermoso (min 16) a Shei García hlavičkou (min 85). Athenea del Castillo zaznamenala štyri asistencie. Kapitánka Irene Paredesová spravila prihrávku na 0:1, Jenni odmietnutý úder spravila na 0:3 a Ona Batlleová zahrala rohový kop na 0:6. Elene zostala na lavičke.

Atlético Madrid a Real Sociedad remizovali (1:1) 6. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Alcalá de Henares, čo zodpovedá prvému zápasu semifinále Copa de la Reina. Góly strelili Amaiur Sarriegi (0:1, min 64); a Gaby García, keď zakončila hlavičkou (1-1, min 90+2). Asistencie si pripísali Sanni Franssi a Carmen Menayo. Vilde Bøe Risa, Ludmila da Silva a Estefanía Banini trafili brvno. Sheila Guijarro premrhala trestné strieľanie, ktoré zmarila presne Elene Leteová (min 37); maximálny trest spáchala Ana Tejada na Rasheedat Ajibade. Leicy Santos sa znovu objavila po zotavení zo zranenia; v medzičase vystriedala Martu Cardonovú.

Španielsko opakuje ocenenie po víťazstve na majstrovstvách sveta. Španielsky tím pozdvihol Ligu národov. Dejiskom bol štadión La Cartuja v Seville 28. februára 2024. Skupina vedená Montse Tomé vyhrala finále proti Francúzsku (2:0). Góly strelili Aitana Bonmatí a Mariona Caldentey (min 32 a 53). Pri prvom góle asistovala ľavonohá Olga Carmona; a pri druhom góle Athenea del Castillo dala prihrávku. Aitana Bonmatí bola vyznamenaná ako hráčka zápasu. Elene zostala na lavičke.
Španielsko vstupuje na parížske olympijské hry v roku 2024. La Roja porazila Holandsko (3:0). Táto konfrontácia zodpovedá semifinále Ligy národov. Hralo sa 23. februára na štadióne La Cartuja (Sevilla). Elene zostala na lavičke.

Anglicko a Španielsko remizovali (1:1) 4. decembra 2023. Táto priateľská konfrontácia, zodpovedajúca kategórii WU23, sa odohrala v priestoroch anglickej federácie (FA) v St. George's Park (Burton upon Trent). Ella Morris (Southampton FC) otvorila skóre po asistencii Katie Robinsonovej (Brighton) v 30. minúte, La Roja hlavou vyrovnala Paula Arana (min 85). The Young Lionesses zostávajú v roku 2023 neporazené pod vedením Emmy Coatesovej. Elene odohrala 90 minút (kapitánka).
​ Španielsko porazilo Švédsko (4:1) 30. novembra 2023. Táto priateľská konfrontácia zodpovedajúca kategórii WU23 sa odohrala v priestoroch Pinatar Arena (Murcia). Elene odohrala 90 minút.

Španielsko vyhralo na návšteve Zürichu nad Švajčiarskom (1:7). Táto konfrontácia zodpovedala štvrtému dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), hranej 31. októbra na Stadion Letzigrund. Španielsko pridáva celý počet bodov (12) k dvom dátumom uzavretia. Elene zostala na lavičke.
Španielsko vyhralo na návšteve v Salerne proti Taliansku (0:1). Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu dňu UEFA Women's Nations League (League A/Group A4), ktorý sa hral 27. októbra na Stadio Comunal Arechi. Proti tímu, ktorý pripravil Andrea Soncin, jediný gól strelila Jenni Hermoso, keď zakončovala ľavačkou (min 89), po odraze od brankárky Laury Giuliani (Miláno). Po akcii Salmy Paralluelovej v ľavom pásme kapitánka Alexia Putellasová zakončila ľavou nohou v hre pred týmto gólom. Elene zostala na lavičke.

Laura del Río ju povolala s tímom WU23 do okna FIFA v októbri 2023. Neskôr vypadla, keď ju povolal seniorský tím.

Španielsko WU23 prehralo s Francúzskom WU23 (1:2). Táto prípravná konfrontácia sa konala 24. septembra 2023 v Las Rozas (Madrid). Paula Arana posunula La Roja dopredu (min 17). Andrea Medina sa zúčastnila. Tím vedený Fédéricom Biancalanim otočil dvoma gólmi Inès Benyahia (Olympique Lyonnais) v 47. a 54. minúte, druhý z hlavičky. Elene odohrala 90 minút.
Španielsko WU23 zdolalo Portugalsko WU23 (0:3). Táto prípravná konfrontácia sa odohrala v Cidade do Futebol (Oeiras) 21. septembra 2023. Bruna Vilamala (min 13, penalta), Oihane Valdezate (min 57) a Lucía Pardo (min 84) skórovali proti tímu pod vedením Beatriz Teixeira. Elene zostala na lavičke.
Nominovala ju trénerka Laura del Río v septembri 2023 na priateľské zápasy španielskeho tímu WU23 proti Portugalsku a Francúzsku.
Elene nie je súčasťou zoznamu 23 futbalistiek pre majstrovstvá sveta. Proti Paname sa nezúčastnila.
Jorge Vilda sa jej ozval 12. júna 2023 s výhľadom na majstrovstvá sveta v lete.

Elene zostala na lavičke 11. apríla 2023 na Ibize. Španielsko porazilo (3:0) Čínu na čele so Shui Qingxia. Na štadióne Palladium Can Misses slúžila ako príprava na majstrovstvá sveta v lete v Austrálii/Novom Zélande. Skóre otvorila Tere Abelleira (min 45). Athenea del Castillo expandovala, strelou ľavačkou po odrazenej lopte (min 60). Konečný výsledok stanovila hlavičkou Alba Redondo po rohovom kope Jenni Hermoso (min 81).
Elene zostala na lavičke štadióna Palladium Can Misses (Ibiza) 6. apríla 2023. Španielsko porazilo Nórsko (4:2), ktoré trénuje Hege Riise, v prípravnom zápase na majstrovstvá sveta. Skórovali Jenni Hermoso (dve) a Salma Paralluelo (ďalšie dve). Za škandinávsky tím skórovali Ada Hegerberg z Lyonu (1:1, min 20); a Cesilie Andreassen z Rosenborgu (4:2, min 86).
Zavolali ju na etapu začiatkom apríla na Ibize s národným tímom A (Nórsko a Čína, súperi).

Španielsko uzavrelo účasť na Pohári národov na druhom mieste po Austrálii a pred Českom (tretie) a Jamajkou (štvrté). V tretí deň turnaja La Roja zdolala český tím (3:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne McDonald Jones Stadium v ​​austrálskom meste Newcastle 22. februára 2023. Góly strelili Esther González (dva) a Athenea del Castillo (z penalty). Elene debutovala (90 min).
Austrália zdolala Španielsko na Pohári národov (3:2) 19. februára. Za Matildas skórovali v prvom polčase Cortnee Vine, Clare Polkinghorne a Caitlin Foord. Oľga Carmona a Alba Redondo uzavreli medzeru. Hralo sa na štadióne CommBank (Parramatta, Greater Western Sydney, Nový Južný Wales, Austrália). Výber, ktorý pripravil Švéd Tony Gustavsson, dosiahol šieste víťazstvo v rade. Zostala na lavičke.
Španielsko začalo turnaj v Austrálii na štadióne Industree Group, v meste Gosford (Brisbane Water, Nový Južný Wales), 16. februára. Porazili tím Jamajky na čele s Lorne Donaldson (3:0). Gól strelili Maite, Esther a Fiamma. Elene zostala na lavičke.
Zavolal ju Jorge Vilda na prípravný turnaj v Austrálii vo februári 2023.

Španielsko do 23 rokov a Portugalsko do 23 rokov remizovali v jednom prípravnom zápase, ktorý sa hral 10. októbra 2022 v Las Rozas (Madrid). Španielsky gól strelila María Llompartová (min 55, 1:0). Za tím pod vedením Josého Paisana skórovala Kelsey Araújo (min 84, 1:1). Elene sa zúčastnila 90 minút. Debutovala.
Výzva od Laury del Río na prípravné zápasy Španielska do 23 rokov proti Taliansku a Portugalsku v októbri 2022, oba v Las Rozas.

Brankárka Elene Lete vynikla, keď Real Sociedad začal svoju historickú účasť v ženskej Lige majstrov. V úvodnej konfrontácii v Reale Arene (Anoeta) porazil tím San Sebastian Bayern Mníchov (0:1), 20. septembra 2022. Jediný gól strelila tesne pred polčasom Lea Schüller, s asistencia Klary Bühlovej (dvoch vicemajsteriek Európy s nemeckým tímom).

Španielsko do 20 rokov si vybojovalo titul na turnaji Costa Daurada Trophy, keď na tretí deň zdolalo francúzsky tím, ktorý trénuje Sonia Haziraj (3:0). Elene odohrala 90 minút s tímom pod vedením Pedra Lópeza 30.11.2021 v športovom centre Fútbol Salou (Salou, Tarragona). La Roja a les Bleuettes sa pripravujú na majstrovstvá sveta do 20 rokov, ktoré sa budú konať v Kostarike medzi 10. a 28. augustom 2022.
V druhom zápase na tom istom štadióne Španielsko porazilo Nemecko (1:0). Elene sa zúčastnila 90 minút proti výberu, ktorý pripravila Kathrin Peter. Jediný gól strelila Paola Hernández z Tenerife z priameho kopu (min 59) 28.11.

Volal Pedro López na javisko v Alfaz del Pi (Alicante) od 7. do 10. júna 2021 (U19).
Elene Lete bola povolaný španielskym tímom do 19 rokov na čele s Pedrom Lópezom a v prípravnej fáze sa sústredila v Marbelle medzi 15. a 19. februárom 2021. Očakáva sa že oficiálne súťaže tejto kategórie budú obnovené v lete, na základe vývoja pandémie a protokolov.
Od 2. augusta 2019 sa zúčastnila na Caňamás Naranja COTIF na štadióne Els Arcs v l'Alcúdia (Valencia), v kategórii U-19. Celý zápas odohrala proti Mauritánii. Od 36. minúty zasiahla proti Bolívii. Konala až do 22. proti indickému mužstvu, za červenú kartu ktorú dostala. Držala portál na nule.

Hrá v Donosti s klubom Real Sociedad od 2018. Na sezónu 2020-2021 sa začala pripravovať s Real Sociedad z ligy Iberdrola