Pozícía: Brankárka
Aktuálna kategória: U-23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 7 (U19) / 2 (U16)
Počet gólov v kategórii: --
Costa Adeje Tenerife a Villarreal remizovali (1:1) 9. marca 2024. Táto konfrontácia sa odohrala na Mestskom štadióne v Adeje, čo zodpovedá 19. dňu zápasu ligy F. Fatou Kanteh otvorila skóre (0:1 min 31), po asistencii Nerea Pérez. Clau Blanco stanovila konečný výsledok (min 39) v službách Rinsola Babajide. Bea Beltrán poslala drevo dvakrát. Presne debutová brankárka María Echezarreta zneškodnila penaltu, ktorú presadila Fatou (min 14). Maximálny trest spáchala Noelia Ramos na Claudii Iglesias. Noelia dostala za tento incident červenú kartu, a tak Cheza nahradila Maríu Estellu.

Vo februári 2024 sa astúrska brankárka María Echezarreta stala druhou zimnou posilou Costa Adeje Tenerife v Lige F. Cheza bude podľa samotného ostrovného klubu momentálne súťažiť o druhý tímový kontrakt.

Do roku 2024 pokračuje v Spojených štátoch s North Carolina State Wolfpack.
Rok 2023 súťažíla v Spojených štátoch s tímom North Carolina State Wolfpack pri návrate do Severnej Ameriky.

Zúčastnila sa zápasu európskych U-19 sezóny 2018-2019, elitného kola proti Maďarsku; hrala 90 minút a nepripustila žiaden gól (7-0).
Súťažila na turnaji kategórie U19 v Škótsku v roku 2018, v ktorom Španielsko skončilo na druhom mieste po Francúzsku. Odohrala 90 minút proti Dánsku v parku East End v meste Dunfermline (1-1, 6/10); a aj 90 minút proti Francúzsku v parku McDiarmid v meste Perth (0-0, 8/10).
V sezóne 2017-2018 bola vyhlásená za majsterku Európy do 19 rokov, v súťaži ktorá sa konala od 18. do 30. júla vo švajčiarskych mestách Wohlen, Zug a Biel/Bienne. Vo finále odohrala 90 minút proti Nemecku (1-0) v aréne Tissot. Celkovo sa zúčastnila 4 zápasov záverečnej fázy (360 minút).
Súťažila v dvoch zápasoch zodpovedajúcich rozvojovému turnaju UEFA v kategórii do 16 rokov, hral sa od 13. do 17. mája 2016 v mestách Braga, Barcelos a Fão v severnej Portugalsku.

Od roku 2020 patríla do Atlética Madrid B v Rete Iberdrole.
María Echezarreta Fernández, "Cheza", sa narodila v Avilés (Asturias).
Predtým, ako sa presťahovala do Spojených štátov, hrala za Real Oviedo. V Severnej Amerike súťažíla v univerzitných tímoch (NC State University / Northfield Mount Hermon).

Posledná aktualizácia: 11 MAR 2024