Pozícía: Brankárka
Aktuálna kategória: "A" ženy
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 6 (incluido frente a Hungría en Las Rozas)
Počet gólov v kategórii: --
Misa udržala portál na nule na škandinávskom teréne. Real Madrid sa ujíma vedenia účasťou v druhej kvalifikačnej fáze ženskej Ligy majstrov. V úvodnej konfrontácii v nórskom meste Trondheim (Lerkendal Stadion) zdolali madridské ženy Rosenborg (0:3) 21. septembra 2022. Skóre otvorila Škótka Caroline Weirová strelou ľavou nohou (min 14). Presne Athenea del Castillo predĺžená (min 34). Konečný výsledok opäť stanovila britská futbalistka, predtým z Manchestru City (min 52). Athenea dala obe asistencie Caroline.

Španielsko odohralo predposledný zápas skupinovej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande. 2. septembra 2022 zdolali v Las Rozas (Madrid) Maďarsko. Góly strelili Esther González (min 24), kapitánka Irene Paredes (min 27, hlavička) a konečných 3:0 Patri Guijarro (min 74). Misa súťažila 90 minút.
Jorge Vilda ju povolal koncom augusta 2022 na dva septembrové zápasy proti Maďarsku a Ukrajine (skupinová fáza majstrovstiev sveta).

Real Madrid prešiel úvodnou fázou Ligy majstrov 2022-2023. 21. augusta sa zúčastnila 90 minút konfrontácie proti Manchestru City. Zvíťazil tím vedený Albertom Torilom (1:0, Caroline Weirová). V semifinále porazili aj Sturm Graz na rovnakom pódiu (6:0: Esther, štyri; Naomie a Athenea), 18. augusta. Zúčastnila sa tiež 90 minút.

Španielsko uzavrelo svoju účasť na Euro-2022 na britskej pôde vo štvrťfinále. Podľahol v predĺžení proti Anglicku, 20. júla v Brightone. Esther Gonzálezová dostala La Roja do vedenia po asistencii Athenea del Castillo (min 54). Premenili Ella Toone (1:1, min 84) a Georgia Stanway (2:1, min 96). Na lavičke zostala všetky štyri zápasy Eura.

Zúčastnila sa 90 minút v druhom zápase Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Anglicko remizovali 0:0 na štadióne Carrow Road v meste Norwich 20. februára.
Cestovala do Anglicka na turnaj Arnold Clark Cup (február 2022).

Misa sa presadila výkonom v semifinále španielskeho superpohára. Alexia Putellas strelila 19. januára v Las Rozas rozhodujúci gól (1:0), ktorým sa FC Barcelona dostala do finále (po odraze, min 90+1).

V novembri 2021 zostala na lavičke proti Faerským ostrovom v Seville a proti Škótsku v tom istom meste.
Proti marockému tímu (81 v rebríčku FIFA) odohrala 90 minút v priateľskej konfrontácii hranej 21. 10. 2021 na štadióne Principe Felipe (Cáceres). Španielsko porazilo tím vedený Reynaldom Pedrosom (Orléans, 1971) 3:0.
Španielsko odohralo v Maďarsku druhý termín kvalifikačnej skupinovej fázy o postup na majstrovstvá sveta na Novom Zélande / Austrálii. 21. 9. 2021 navštívil Új Hidegkuti Nándor Stadionban (štadión MTK) v Budapešti. Maďarský tím zdolali 0:7 (do polčasu 0:3). Misa zostala na lavičke.
Španielsko začalo svoju účasť v kvalifikačnej skupinovej fáze majstrovstiev sveta na Novom Zélande / Austrálii. 16. 9. 2021 navštívil štadión Tórsvøllur v meste Tórshavn. Tím Faerských ostrovov zdolali 0:10 (do polčasu 0:3). Misa Rodríguez súťažila v 90. minúte.
V zápase priateľskej prípravy proti Belgicku, zostala na lavičke 90. minút na štadióne Santo Domingo v Alcorcóne (Madrid) 10. júna 2021 (3:0). Zostala aj na lavičke 90 minút proti Dánsku (15/6).
Odohrala 45 minút (druhý polčas) v zápase priateľskej prípravy proti Mexiku v Marbelle, 13. 4. 2021. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa. Marta Cardona a Nahikari García (dvaja) skórovali proti tímu trénovanému Mónicou Vergarovou (3:0).
Misa Rodríguez debutovala s reprezentáciou "A" v Baku (18.2.2021). Španielsko dosiahlo v Anglicku matematickú prihrávku na Euro 2022 po tom čo porazilo Azeris (0-13). Brankárka odohrala 90 minút.
V Las Rozas zostala na lavičke zápasu proti Moldavsku, ktorý zodpovedá skupinovej fáze Euro, 27. 11. 2020 (10-0).
Španielske futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí 23.10/2020 kvalifikácie ME 2022 na španielskej pôde v Seville proti Českej republike 4-0 (Estadio La Cartuja). Misa zostala na lavičke.
Od 6. augusta 2018 bola vo svetovej súťaži U-20, ktorá sa konala vo Francúzsku, vyhlásená za finalistku; v poslednej francúzskej fáze zostala vždy na lavičke.
Trenerka Montse Tomé ju povolala na prípravnú etapu do Las Rozas v dňoch 5. až 7. novembra 2019.
Zúčastnila sa troch stretnutí (270 minút) predelitskej a elitnej fázy zodpovedajúcich sezóne 2017-2018 v kategórii U-19. Debutovala v Baku proti Azerbajdžanu udržiavaním portálu na nule po dobu 90 minút (0-7). Zúčastnila sa tiež ako štartérka proti Turecku a proti Rakúsku v Cork (Írsko).
V lete roku 2017 sa vyhlásila za majstra Európy v kategórii U19, v záverečnej fáze hrala v Severnom Írsku, v ktorom dosiahla celkom 9 minút (v jednom zápase). Vo finále, ktorý sa hral vo Windsor Parku v Belfaste, Španielsko 20. augusta porazilo Francúzsko (3-2).
Pred svetovým pohárom 2016 v kategórii U-20 bola zaradená do zoznamu, ale nešla na Papuu Novú Guineu.

Podpísala v júli Real Madrid, ktorý sa zúčastní na lige Iberdrola v kampani 2020-2021. Odohrala v A Coruňa s klubom Dépor Abanca. Prvýkrát pôsobila v lige Iberdroga s galícijským tímom 22. septembra 2019 proti Granadille Tenerife. Zaznamenáva dvanásť predstavení v súťaži 2019-2020.
Vo februári 2017 nastúpila do Atlético de Madrid. S prvým tímom v Madride debutovala proti Malage na turnaji Copa de la Reina (25. 11. 2018). Mala premiéru v lige Iberdrola proti Albacete (23. 2. 2019).
Na rodnom ostrove sa tiež zúčastnila CD Femarguín od Arguineguína (2016-2017).
Začala v Yoñé klube v La Garite (Telde) a v Águilas Guía (medzi rokmi 2014 a 2016), obidve z Gran Canaria.
María Isabel "Misa" Rodríguez Rivero sa narodila v Telde (Gran Canaria).

Posledná aktualizácia: 21 SEP 2022