DOMINIKA ŠKORVÁNKOVÁ - FC Como (Italia)

DOMINIKA ŠKORVÁNKOVÁ
Klub: FC Como (Italia)
Vek: 32 (21/8/1991)
Pozícía: Stredopoliarka
Aktuálna kategória: SR ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 126 (aj v Škótsku)
Počet gólov v kategórii: 16
Bola povolaná na zápasy Slovenska medzi májom a júnom 2024. Následne bola odvolaná pre zranenie (koleno).

Slovensko prehralo na návšteve Škótska 9. apríla 2024 (1:0). Táto konfrontácia zodpovedala druhému dňu kvalifikačnej fázy švajčiarskych majstrovstiev Európy žien 2025 (skupina B2). Hralo sa na štadióne Hampden Park (Glasgow). Jediný gól strelila Sophie Howard (Leicester), keď zakončila hlavičkou (min 62) po priamom kope Erin Cuthbertovej (Chelsea). S tímom, ktorý pripravil Pedro Martínez Losa z Madridu, dosiahla kapitánka Rachel Corsie (Aberdeen, 1989) 150 medzištátnych zápasov; konkuruje Aston Ville. Dominika odohrala 90 minút (kapitánka).

Slovenské futbalové reprezentantky zdolali v Senci Izraelčanky 2:0 po góloch Patrície Hmírovej (min 35) a Márie Mikolajovej (min 39) 5. apríla 2024. Začala sa tak kvalifikačná fáza majstrovstiev Európy žien 2025. Patrícia Fischerová dosiahla sto medzištátnych zápasov so Slovenskom. Mužstvo pod vedením Petra Kopúňa má na konte tri víťazstvá za sebou bez inkasovaného gólu. Proti Izraelu Dominika odohrala 90 minút (kapitánka).

Slovenské futbalistky vyhrali v prvom zápase baráže o B-divíziu Ligy národov na pôde Lotyšska (0:3) proti tímu vedenému Romānsom Kvačovsom. Táto konfrontácia sa odohrala 23. februára 2024 na štadióne LNK Sporta Parks v hlavnom meste Riga. Víťazný gól prišiel v 62. minúte presne v podaní kapitánky Dominiky Škorvánkovej a poistku pridala o desať minút neskôr Tamara Morávková. Asistencie si pripísala Diana Bartovičová. Na konečných 0:3 upravila z pokutového kopu Patrícia Hmírová v 88. minúte. Túto penaltu spáchala Anna Kristine Gornela na Nikole Rybanskej. Mária Mikolajová trafila v 70. minúte brvno. Dominika odohrala 79 minút.
Bola povolaná do prvého okna FIFA v roku 2024. Slovenské reprezentanky čaká o zotrvanie v B-divízii Ligy národov UEFA v posledný februárový týždeň v dvojzápase s Lotyšskom.

Slovenské futbalové reprezentantky remizovali s Fínskom 2:2. Slovenky živili šancu na účasť v baráži o postup do najvyššej kategórie, no víťazstvo Chorvátska nad Rumunskom ich odsunulo na tretiu priečku a vo februárovej baráži bude Slovensko musieť uhájiť miesto v B-skupine tejto súťaže. So severským tímom sa hralo 5. decembra 2023 na štadióne Antona Malatinského (Trnava). Zodpovedalo to šiestemu a poslednému dňu UEFA Women's Nations League (Liga B/Skupina B2). Slovensko strelilo gól v každom polčase: 1:1 dosiahla Diana Lemešová (min 32), po odrazenej lopte; na predchádzajúcej akcii sa zúčastnili Škorvánková a Mikolajová. Stav 2:1 presne zariadila Mária Mikolajová strelou ľavačkou (min 61) po asistencii Vojtekovej a hre Morávkovej. Debutantky boli dve: Sofia Anna Škerdová a Fínka Lotta Lindström. Dominika odohrala 88 minút (kapitánka).

Slovensko prehralo na návšteve Veľkej Gorice proti Chorvátsku (2:0), 1. decembra na štadióne Gradski. Zodpovedalo to piatemu dňu UEFA Women's Nations League (Liga B/Skupina B2). V 54. minúte otvorila skóre Ružica Krajinović (Sturm Graz), po priamom kope Izabela Lojna (Osijek). V 60. minúte zvýšila rozdiel Jelena Dordic (First Vienna FC 1894), po asistencii Ivany Rudelić (Bayern Mníchov). Dominika odohrala celých 90 minút (kapitánka) proti tímu, ktorý pripravil Nenad Gračan.
Tréner Peter Kopúň nominoval ju na posledný dvojzápas roka 2023.

Stav kapitánky Dominiky Škorvánkovej jej bráni cestovať do Rumunska. „Absolvovala sono, ktoré potvrdilo trhliny v zadnom stehennom svale. Doba liečenia odhadom dva týždne, čo ju eliminovalo z oboch medzištátnych stretnutí,“ povedala lekárka tímu Patrícia Dragunová (24.10.2023). Po konzultácii tak bola futbalistka Coma uvoľnená a na jej miesto povolal tréner Michaelu Ferencovú zo Slovácka. Ide o stabilnú členku mládežníckych reprezentácií od 15 do 19 rokov.

Slovensko zdolalo Chorvátsko (4:0). Táto konfrontácia zodpovedala druhému dňu UEFA Women's Nations League (League B/Group B2), hranej 26. septembra 2023 na štadióne NTC (Senec). Proti tímu pod vedením Nenada Gracana sa hetrikom zaskvela Patrícia Hmírová (min 24, 60 a 73). Slovensko ostalo 845 minút bez streleného gólu. Skóre skompletizovala Tamara Morávková (2:0, min 34). Diana Lemešová dostala červenú kartu za dvojnásobnú žltú kartu (min 45+1). Dominika odohrala 81 minút (kapitánka). Asistovala na 1:0 a krádežou lopty sa zapojila do hry, ktorá viedla na 2:0.
Slovensko prehralo na návšteve v Turku proti Fínsku (4:0). Táto konfrontácia zodpovedala prvému dňu ženskej ligy národov UEFA (League B/Group B2), ktorá sa hrala 22. septembra 2023 na štadióne Veritas. V tíme vedenom Markom Salorantom sa presadili Linda Sällström (min 5), Jutta Rantala (min 23) a dvakrát Katariina Kosola (min 45 a 75). Rantala kopala roh na 1:0 a Sällström asistovala na 2:0. Dominika odohrala 78 minút (kapitanká).
Tréner Peter Kopúň ju nominoval na dva zápasy v septembri 2023 zodpovedajúce Lige národov UEFA (divízia B) proti Fínsku a Chorvátsku.

Dňa 2. augusta 2023 FC Como Women „s potešením oznamuje príchod futbalistky Dominiky Škorvánkovej z Montpellieru“. Preto bude Dominika pre sezónu 2023-2024 novou stredopoliačkou Como Women a bude nosiť dres s číslom 8. „Hrať v Taliansku bude pre mňa novou výzvou; najprv som hrala v Nemecku a potom vo Francúzsku. Je tu nová liga, nový jazyk a nové spoluhráčky, ale to všetko má veľký potenciál pre môj futbalový rast“, uviedla slovenská futbalistka na oficiálnom predstavení.

Dominika zostala na lavičke na Mestskom štadióne v Opave 14. júla 2023. Česká republika v prípravnom zápase zdolala Slovensko (3:0). Tri góly padli v poslednej štvrťhodine. Skóre otvorila vlastným gólom Diana Bartovičová, po centri Anny Dlaskovej (min 77). Rozšírila Aneta Pochmanová (min 84), za asistencie Andrey Staškovej. Práve nová futbalistka AC Miláno strelila tretí gól (min 88), po prihrávke Kamily Dubcovej. Za družstvo pod vedením Karla Rada zakončovala od brvna Gabriela Šlajsová (min 40). V posledných minútach debutovala za Slovensko Katarína Vredíková.
Tréner reprezentácie žien Peter Kopúň nominoval na prípravný zápas proti Česku (14. júla v Opave), poslednou previerkou pred štartom novej súťaže Ligy národov, Dominika Škorvánková.

Dominika odohrala 77 minút. Slovenské futbalové reprezentantky prehrali v pondelkovom (10.4.2023) prípravnom medzištátnom zápase v Senci s Fínskom 0:2. Hostky sa ujali vedenia v 34. minúte po vlastnom góle Diany Lemešovej, v 64. minúte poistila ich triumf striedajúca Jutta Rantalaová. Fínsko má v roku 2023 na konte päť víťazstiev v rade. Polhodinu zápasu musela pre zranenie vystriedať kapitánka Olga Ahtinen, ktorú nahradila debutantka Oona Siren. Elli Pikkujämsä a Adelina Engman sa zúčastnili hry 0:1. Emma Koivisto si pripísala asistenciu na 0:2 po akcii Lindy Sällströmovej.
Dominika odohrala 90 minút v NTC Senec (7.4.2023). Slovenské reprezentantky podľahli v prvom z dvojice prípravných medzištátnych zápasov s Fínskom 0:1. V prvom polčase bola lopta do brvna severskej brány. Dala gól v druhom polčase (69. minúte) fínska hráčka Katariina Kosolaová (2001, KIF Örebro). Gólový debut pre Katariinu. Domáce nevyužili príležitosť vyrovnať v 87. minúte, keď Jana Vojteková nepremenila pokutový kop. Penaltu spáchala Natalia Kuikka na Stele Semanovej.
Bola povolaná na dva prípravné zápasy proti Fínsku v apríli 2023 na štadióne NTC Senec.

Futbalistkou roka 2022 sa stala Dominika Škorvánková z Montpellieru. Absolútnou rekordérkou medzi futbalistkami je Dominika, na konte má už jedenásť víťazstiev v príslušnej kategórii. Toto ocenenie bolo vyhlásené v marci 2023.

V druhom zápase v rámci tureckého sústredenia remizovala slovenská reprezentácia so Srbskom (0:0), ktoré trénuje Dragiša Zečević. Táto prípravná konfrontácia sa odohrala 21. februára 2023 v IC Santai Training Center (Antalya). Dominika odohrala 18 minút.
O prvého medzištátneho zápasu ženskej reprezentácie v kalendárnom roku 2023 (17.2.2023), Slovenské futbalistky prehrali na sústredení v tureckom Manavgate (Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi) s reprezentáciou Maroka 0:3. Zverenky Petra Kopúňa inkasovali všetky góly v druhom polčase. Dominika sa zúčastnila základnej zostavy (90 min).

Slovensko prehralo s Rakúskom (3:0) v prípravnom zápase hranom 15. novembra 2022 na štadióne Wiener Neustadt Ergo Arena. Za tím pod vedením Irene Fuhrmann strelili góly Julia Hickelsberger (min 18, po asistencii Katji Wienerroither); Virginia Kirchberger (min 43, hlavička, po rohovom kope Annabel Schasching); a Laura Feiersinger (min 54, v službách Hickelsbergera). Virginia sa po takmer roku absencie pre zranenie holennej a lýtkovej kosti opäť objavila ako štartérka; Laura dosiahla zápas 101; a v druhej časti debutovala Eileen Campbell (SCR Altach). Dominika sa zúčastnila 58 minút (kapitánka).
Slovensko 11. novembra 2022 v prípravnom zápase prehralo s Belgickom (7:0) na Stade Joseph Marien/Duden Park (Forest or Vorst). Strelili góly: Sari Kees (1:0, min 14), vlastný gól Diany Bartovičovej po akcii Jill Janssens (2:0, min 23), Tessa Wullaert (3:0, min 25, 70. gól za reprezentáciu), Tine de Caigny (4:0, min 32), Hannah Eurlings (5:0, min 55), opäť Wullaert (6:0, min 76) a Ella van Kerkhoven (7:0, min 84). Julie Biesmans dosiahla 100 zápasov. Dominika odohrala 79 minút.

Slovenská reprezentácia žien v závere skupinovej fázy MS 2023 (6. septembra 2022 / A-skupina) prehrala doma s Írskom (0:1). Dominika súťažila 90 minút v Senci. Jediný gól (min 37) strelila Denise O'Sullivan (North Carolina Courage).
V predposlednom kvalifikačnom zápase MS 2023 (1.9.2022 / A-skupina) slovenské reprezentantky vyhrali nad domácim Gruzínskom (0:4). Do streleckej listiny sa postupne zapísali Patrícia Hmírová (min 1), Patrícia Fischerová (min 17), Martina Šurnovská (min 63) a Jana Vojteková (min 79), na štadióne Tengiz Burjanadze v meste Gori. Dominika súťažila 45 minút (prvá časť). Asistenciu na 0:2.
Ženská reprezentácia vo dvoch hracích termínoch ukončí skupinový program kvalifikácie MS 2023. Peter Kopúň nominoval na dvojzápas v Gruzínsku a doma s Írskom.
90 minút súťažila 8. apríla 2022 v Trnave. Slovensko a Fínsko si vyrovnali jeden (skupina A kvalifikácie MS 2023). Skóre otvorila Nordička Tuija Hyyrynenová (min 6) a vyrovnala Martinu Šurnovskú (min 16).

So slovenskou reprezentáciou žien odohrala na záver medzinárodného turnaja Pinatar Cup víťazstvom (2:0) nad Poľskom pod vedením trénerky Niny Patalon 52 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 22.2.2022 v športových zariadeniach La Manga (Murcia). Góly strelili Mária Mikolajová (min 55) a Stela Semanová (min 83). Slovensko skončilo na turnaji na siedmom mieste a Poľsko na ôsmom mieste.
V druhom zápase Pinatar Cupu sa zúčastnila 60 minút. Škótsky tím, ktorý trénuje Španiel Pedro Martínez Losa, zdolal Slovensko (2:0). Porazili Abi Harrison (min 4) a Martha Thomas (min 27), 19. februára.
Reprezentácia (ženy A): nomináciu na medzinárodný turnaj Pinatar Cup (február 2022). Do prvého zápasu nezasiahla (na tribúne).

Ženská slovenská futbalová reprezentácia odohrala na štadióne Eleda (Stadion Himmaborgen) vo švédskom Malmö piaty kvalifikačný zápas MS 2023 (30.11.2021). Dominika súťažila 89 minút. Potvrdili Švédky pozíciu favorita a slovenské reprezentantky zdolali výsledkom 3:0. Skórovali Lina Hurtig (Juventus Turín, min 19), Fridolina Rolfö (FC Barcelona, min 59) a hlavičkovala Amanda Ilestedt (PSG, min 69). Švédsko má na konte plný počet päť víťazstiev v tejto A-skupine. Švédske ženy trénuje Peter Gerhardsson (Uppsala, 1959).
Slovenské futbalové reprezentantky remizovali vo štvrtom vystúpení v kvalifikácii MS 2023 v Dubline (Tallaght Stadium) s domácim Írskom 1:1 (25.11.2021). Dominika súťažila 90 minút. Slovenky sa ujali vedenia v 47. minúte zásluhou Martiny Šurnovskej (asistovala Ľudmila Maťavková), deľbu bodov zariadila v 65. minúte Katie McCabeová (londýnsky futbalový klub Arsenal). Írske ženy trénuje Holanďanka Vera Pauw (Amsterdam, 1963).

VYHRALI NAD GRUZÍNSKOM

V treťom kvalifikačnom zápase MS 2023 žien (26.10.2021, NTC Poprad), Slovenské futbalistky vyhrali nad Gruzínskom (2:0, a prvé body). Dominika odohrala 90 minút. Góly: Mikolajová, 1:0 (min 38, na priamy kop na ľavú nohu). 2-0 (min 40): poslala Horváthová center a Šurnovská zblízka doklepla. Panáková: odrazil od žrde (min 90+2). Brankárka Mária Korenčiová nastúpila 100. medzištátny zápas.
Slovensko začalo svoju účasť v kvalifikačnej skupinovej fáze o postup na majstrovstvá sveta v Austrálii / Novom Zélande (skupina A). V úvodný deň (17.9.2021) ich porazili doma (Senec) proti švédskemu tímu, ktorý trénoval Peter Gerhardsson (O-1, Fridolina Rolfö, min. 10). Dominika odohrala 84 minút. Druhý deň Slovensko opäť prehralo (2:1) pri návšteve fínskej reprezentácie, ktorú 21. septembra trénovala Švédka Anna Signeul (Falun, 1961). Táto konfrontácia sa hrala na štadióne Veritas v meste Turku. Dominika súťažila 90 minút.

Ženská reprezentácia Slovenska zvíťazilo v dvoch priateľských prípravných stretnutiach v priebehu júna 2021: 1:0 proti Čile (10. deň) a 3:1 proti Rumunsku (14. deň). Oba zápasy sa hrali v Národnom tréningovom centre NTC Senec, neďaleko Bratislavy. Dominika odohrala 59 minút proti Čile (kapitánka) a 31 minút proti Rumunsku. Dala asistenciu pri góle proti Čile. Cristian Dulca je rumunský tréner.
Zúčastnila sa 25 minút proti Slovinsku v športovom areáli Igrišče Terme Čatež. Tento priateľský prípravný zápas sa hral 13. 4. 2021. Ich góly strelili slovinské futbalistky Mateja Zver (hetrik), Pamela Begić a Lara Prašnikar (5:0).
Zúčastnila sa 55 minút proti mexickému národnému tímu na štadióne Wiener Neustadt. Dosiahla tak so slovenskou reprezentáciou 100 zápasov. Tento priateľský prípravný zápas sa hral 10. 4. 2021 vo Viedni. Bolo zaznamenané vyrovnané bez gólov.
V priateľskom stretnutí proti Rakúsku, ktoré sa odohrala 23. 2. 2021, Dominika pôsobila 84 minút. Rakúsky tím zvíťazil 1:0 (skóre mala Marie-Therese Höbingerová, 14 minút, za asistencie Nicole Billa). Tento prípravný zápas sa hral na štadióne Hibernians v Paole (Malta).
Zúčastnila sa 55 minút proti maltskému národnému tímu na štadióne Hibernians. Tento priateľský prípravný zápas sa hral 18.2.2021 v maltskom meste Paola. Slovenky zvíťazili 0-4 (Sluková, Panáková, Ondrušová a Mikolajová).
V roku 2020 skupina F sa uzavrela pred európskym šampionátom v Anglicku-2022. V zápase na Štadióne Antona Malatinského (Trnava) 1. decembra, Slovensko sa prepadlo medzi top tím tejto skupiny, Švédsko (0:6). Dominika sa zúčastnila 83 minút.
V predposlednom zápase tejto skupiny F, Slovensko prehralo proti Islandu (1:3) na seneckom mestskom štadióne 26. novembra 2020. 87 minút odohrala Dominika.
Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v domácom stretnutí (Senec, 27.10.2020) kvalifikácie ME 2022 nad Lotyškami (2-0). Dominika odohrala 90 minút.
Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí 23.10/2020 kvalifikácie ME 2022 na pôde Maďariek v Budapešti 1-2 (Illovszky Rudolf Stadion). Dominika odohrala do 89 minúty. Musela nosiť štít na tvár.
Bola predvolaná na kontrolný zraz v termíne 16. 9. - 22. 9. 2020 v Senci, vratane neoficiálny prípravný zápas s tímom DAC Dunajská Streda 17 v utorok 22. 9. 2020.
Hrála 58 minút (11. marca 2020) a Slovenské futbalové reprezentantky boli porazení v druhom zápase na turnaji Cyprus Women’s Cup proti Fínsku (2-4).
Hrála 67 minút (8. marca 2020) a Slovenské futbalové reprezentantky remizovali v prvom zápase na turnaji Cyprus Women’s Cup s Mexikom (2-2).
Bola predvolaná na medzinárodnom turnaji na Cypre, na Women's Cup v Larnake (5.–11. marec 2020), kde Slovenské futbalové reprezentantky odohrali s výbermi Mexika a Fínska.

Počas roku 2019 započítavala 9 zápasov (celkom 654 minút). Toto je rozpis takých zápasov ktoré odohrala:
Hrala v štyroch futbalových zápasoch tejto skupinovej fázy za Euro-2021 (359 minút).
8. novembra 2019 hrala proti Maďarsku v Senci (celý zápas)
Odohrala všetkých 90 minút v priateľskom zápase proti Švajčiarsku v meste Winterthur (slovenská porážka 1-0), 9. apríla 2019.
Zúčastnila sa štyroch zápasov Cyprus Cup-2019 (205 minút), od 27/2 do 6/3 v Larnake.

Dominika Škorvánková ukončila v lete roku 2020 so Frauen Bundesliga so Bayern Mníchov a podpísala vo Francúzsku s Montpellier HSC. Montpellier oznámil takýto záväzok futbalovému mužstvu 29. júna. Nosila číslo 18.
Hrala sezónu 2019-2020 v nemeckom klube Bayern Mníchov, tretiu kampaň tam. Turnaj sa skladá z dvanástich klubov.
V Lige európskych majstrov 2019-2020 vždy zasiahla do troch zápasov: dva proti Göteborgu, vylúčením tohto švédskeho tímu; a jeden proti BIIK Kazygurt z Kazachstanu, aby sa dostali do štvrťfinále. V Európe sa pridála 248 minút.
Bola oddelená od klubu Bayern pred finálovou až ôsmou ligou európskych majstrov v Euskadi (Donosti a Bilbao). Bavorský klub prehral vo štvrťfinále na Olympique Lyonnais (1-2) na štadióne San Mamés (22/8/2020).

V rokoch 2015 až 2017 militovala v Sandu, tiež nemecký klub.
V roku 2012 sa presťahovala zo Slovana z Bratislavy do rakúskeho Neulengbachu, kde zostala tri sezóny. Odohrala za Slovana vo jej krajine od roku 2005.
Narodila sa v Dunajskej Lužnej, v ktorej klube pri Bratislave začínala.

Najväčšie úspechy: 4x majsterka Slovenska (2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12), 3x víťazka Slovenského pohára (2008/09, 2010/11, 2011/12), 2x majsterka Rakúska (2012/13, 2013/14), 3x finalistka Nemeckého pohára (2015/16, 2016/17, 2017/18), 3x vicemajsterka Nemecka (2016/17, 2017/18, 2018/19), 11 x najlepšia futbalistka Slovenska (2009, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2021, 2022).

Posledná aktualizácia: 30 MÁJ 2024

Ďalšie podobné články

Peter Kopúň má na konte 50 medzištátnych zápasov ako tréner Slovenska

14 DEC 2023 | ČLÁNOK
Peter Kopúň dosiahol v poslednej konfrontácii v roku 2023 50 zápasov. Slovenské futbalové reprezentantky remizovali s Fínskom 2:2. So severským tímom sa hralo 5. decembra na štadióne Antona Malatinského (Trnava). Slovenský tréner, narodený v Trenčíne 1985, má na konte s reprezentáciou žien dvanásť víťazstiev. Tieto víťazstvá boli proti Rumunsku (dvakrát), Poľsku (2), Lotyšsku (2), Gruzínsku (2), Chorvátsku (1), Maďarsku (1), Čile (1) a Severnému Írsku (1). Zodpovedajú ôsmim oficiálnym zápasom a štyrom priateľským stretnutiam.

Dominika Škorvánková: FC Como sú pre mňa nové otvorené dvere

28 JÚL 2023 | ČLÁNOK
Chvíľku všetko okolo nej vajatalo, no s novým týždňom to nabralo spád. Dohoda, cesta do Talianska, podpis pod ročnú zmluvu a „vo štvrtok začíname s Comom prípravu na novú sezónu,“ potvrdila 11-násobná víťazka ankety Futbalistka Slovenska Dominika Škorvánková. Zranenie, ktoré jej znemožnilo hrať v národnom drese pred dvoma týždňami proti Česku, je chvalabohu minulosť. „Zdravotne sa cítim fajn,“povedala reprezentačná rekordérka zo svojho nového pôsobiska.

Tréner Peter Kopúň pokračuje pri prvej reprezentácii „v ceste rastu hernej kvality tímu“

20 OKT 2022 | ČLÁNOK
„Áno, pokračujem pri družstve. Zmluvu som uzavrel na nový dvojročný kvalifikačný cyklus,“ potvrdil Peter Kopúň, že na poste trénera ženskej reprezentácie Slovenska nedošlo ku zmene. V septembri sa dvojzápasom v Gruzínsku a s Írskom skončila pre Slovenky kvalifikácia MS 2023 a na konci mesiaca sa naplnila zmluva reprezentačného trénera. Vo všeobecnosti sa očakávalo, že pri záujme oboch zainteresovaných strán nebude žiaden problém, aby Kopúň vo svojej misii pokračoval, bolo na to však treba dať punc oficiálnosti.