Počet zápasov v aktuálnej kategórii:
Počet gólov v kategórii:
V sezóne 2023-2024 súťaží s Realom Madrid B.
V sezóne 2022-2023 patrí Realu Madrid B.

Španielsko do 19 rokov zakončilo turnaj v Škótsku tretím víťazstvom v rade (Falkirk Stadium), tentoraz proti Fínsku (2:0), 11. októbra. Erika Gonzálezová posunula španielsky tím do vedenia (min 30), asistovala jej Esther Labordeová. Definitívny výsledok stanovila Lucía Moral (min 60), po rohovom kope Júlie Bartel. Španielsko prechádza kolom po tom, čo strelilo pätnásť gólov a ani jeden neinkasovalo. Alicia zostala na lavičke.
Španielsko U19 odohralo svoj druhý zápas v meste Edinburgh, na rovnakej scéne. Porazili Švajčiarsko (7:0) 8.10.2022. Proti tímu, ktorý trénoval Kaan Kahraman-Steiner, strelili Erika González dva (min 10 a 18); Beatriz Vélez, dve ďalšie (min 60 a 82); Martina Fernández (min 3), Fiamma Benítez (min 15) a Esther Laborde (min 27, z penalty). Alicia odohrala 45 minút (druhá časť).
Španielsko U19 začalo 1. kolo (liga A/skupina 1) majstrovstiev Európy 2022-2023 v Ainslie Parku (Edinburgh, Škótsko). Sonia Bermúdez debutovala ako trénerka tejto kategórie. Španielsko zdolalo škótsku hostiteľku (0:6), 5. októbra 2022. Skórovali Lucía Moral (dve), Ona Baradad, Júlia Bartel, Erika González a Estela Carbonell. Asistencie si pripísali Bartel, Maite Zubieta, Sara Martín Díaz, Erika a Esther Laborde. Alicia zostala na lavičke.

Volal Pedro López za tím U19 s cieľom prípravnej fázy medzi 10. a 12. májom 2021 v Las Rozas. Táto koncentrácia v Madride bola začiatkom tohto týždňa zrušená kvôli pandémii.
Predvolal ju Pedro López s tímom U19 na etapu do l'Alfàs del Pi (Alicante) medzi 5. a 7. aprílom 2021.

ZÁPAS PRIATEĽSKEJ PRÍPRAVY PROTI NEMECKU

Zúčastnila sa 45 minút na prípravnom zápase proti Nemecku (súčasný európsky majster), ktorý hral Španielsko 16. januára 2020 v Komplexe esportiu v Salou (Tarragona). Španielsko pod 17 rokov zvíťazilo 3-1 proti tímu vedenému Friederike Kromp; bola poslednou z Toňa Is Piňera ako trénerka v tejto kategórii v roku 2020. Vyzvala na koncentráciu medzi 3. a 5. februárom 2020 s tímom U17. V marci vyzvala na prípravu proti Villarrealovi.
Tiež zúčastnila sa prvého miesta na turnaji UEFA U-16. Tento rok 2020 porazila USA (2-1), Dánsko (2-1) a Anglicko (2-0).
Zúčastnila sa všetkých troch zápasov (147 minút) švédskeho medzinárodného turnaja v kategórii nižšej ako 17 rokov, ktorá sa konala od 11. do 17. septembra 2019: proti Nemecku na Påskbergsvallen vo Varbergu (12), proti Spojeným štátom americkým vo Falcon Aréne od Falkenbergu (45) a proti hostiteľskému tímu v Ängelholms IP v Ängelholmu (90 min).
V apríli 2019 súťažila v Tournoi International Mondial Football Montaigu (Francúzsko) v kategórii U-16. 17. apríla hrala proti Číne (0-1) na Stade Maxime Bossis v Montaigu (65 minút). 19. apríla sa zúčastnila proti Severnej Kórei (2-2) na Stade Henri Desgrange v La Roche-sur-Yon (80 minút). A 21. apríla hrala proti francúzskym hostiteľom (1-1) v Montaigu (80 minút).

Do Atlético de Madrid patríla od roku 2014. Pochádza z klubu Argés.
Alicia de la Cuerda García-Calvo sa narodila v Tolede.

Posledná aktualizácia: 08 NOV 2023