Pozícía: Útočníčka alebo stredopoliarka
Aktuálna kategória: "A" ženy a U19
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 8 (aj proti Izraelu)
Počet gólov v kategórii: 0
Slovensko uzavrelo Euro fázu (6. zápas/skupina B2). 16. júla 2024 remizovali s Izraelom (2:2) na štadióne BSC v Budaörsi v Maďarsku (neutrálna pôda) a postúpili do baráže. V 14. minúte po rohu Hmírovej vyskočila na prednej žrdi Košíková a hlavou otvorila skóre. Góly izraelských žien strelili Noa Selimhodzic (min 37) a Shira Elinav (min 45+3). V 89. minúte sa už fantastickou ranou z vyše 30-tich metrov presadila striedajúca Andrea Bogorová a uzavrela skóre zápasu na konečných 2:2. Sofia Anna odohrala 36 minút.

Slovenské futbalové reprezentantky zaznamenali štvrtú prehru v kvalifikácii ME 2025 (12.07.2024). V zápase 2. skupiny B-divízie podľahli v Nitre Škótsku 0:2. O oba góly sa postarala Claire Emslie (Angel City, USA). V 46. minúte otvorila skóre zblízka po asistencii Kirsty Hanson (Doncaster). V 65. minúte Patrícia Hmírová namierila hlavičkou do žrde. Po podaní od Erin Cuthbert (Chelsea), v 71. minúte vo vlastnom malom vápne nešťastne odkopla loptu Ľudmila Maťavková, pričom trafila priamo nohu atakujúcej Emslieovej a škótska útočníčka spečatila triumf tímu vedeného Španielom Pedrom Martínezom Losom (0:2). Sofia Anna odohrala 25 minút.
Bola nominovaná do okna FIFA v júli 2024 na zápasy proti Škótsku a Izraelu.

Slovensko padlo proti Srbsku v Trnave (0:4), 4. júna 2024. Zodpovedalo to štvrtému dňu B2-skupiny ME. 0:1 (min 35), práca útočníčky Jovany Damnjanović (Bayern Mníchov), po slovenskej prehre v strede poľa. 0:2 (min 55), dosiahla Tyla Jay Vlajnić (Western United Melbourne), keď sa presadila po asistencii Damnjanovićovej. 0:3 (min 87), dosiahla Miljana Ivanović (LSK Kvinner FK), po zavŕšení protiútoku. 0:4 (min 90+4), práca Niny Matejićovej (Červená zvezda Belehrad), aj v závere protiútoku v otvorenom poli. Sofia Anna odohrala 70 minút.

Slovensko prehralo na návšteve v Belehrade (2:1). Táto konfrontácia ME sa konala na štadióne FK Čukarički 31. mája 2024. Zodpovedala tretiemu dňu skupiny B2. V návrate po zotavení zo zranenia posunula Slovenky dopredu Martina Šurnovská, ktorej pripísala asistenciu Patrícia Hmírová (min 9). Srbský tím pripravený Dragišom Zečevićom sa vrátil: 1:1 (min 22), skórovala Violeta Slović po rohu, ktorý zahrala Tijana Filipović. 2-1 (min 53), dosiahla Miljana Ivanovićová po asistencii Allegry Poljakovej. Sofia Anna odohrala 25 minút.
Bola povolaná na zápasy Slovenska medzi májom a júnom 2024.

Slovensko prehralo na návšteve Škótska 9. apríla 2024 (1:0). Táto konfrontácia zodpovedala druhému dňu kvalifikačnej fázy švajčiarskych majstrovstiev Európy žien 2025 (skupina B2). Hralo sa na štadióne Hampden Park (Glasgow). Jediný gól strelila Sophie Howard (Leicester), keď zakončila hlavičkou (min 62) po priamom kope Erin Cuthbertovej (Chelsea). S tímom, ktorý pripravil Pedro Martínez Losa z Madridu, dosiahla kapitánka Rachel Corsie (Aberdeen, 1989) 150 medzištátnych zápasov; konkuruje Aston Ville. Sofia Anna odohrala 15 minút.

Slovenské futbalové reprezentantky zdolali v Senci Izraelčanky 2:0 po góloch Patrície Hmírovej (min 35) a Márie Mikolajovej (min 39) 5. apríla 2024. Začala sa tak kvalifikačná fáza majstrovstiev Európy žien 2025. Patrícia Fischerová dosiahla sto medzištátnych zápasov so Slovenskom. Mužstvo pod vedením Petra Kopúňa má na konte tri víťazstvá za sebou bez inkasovaného gólu. Proti Izraelu Sofia Anna zostala na striedačke.

Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili (27.02.2024) v odvetnom zápase baráže Ligy národov o udržanie sa v B-divízii nad Lotyšskom (6:0, Štadion Antona Malatinského, Trnava). Slovenky rozohrali roh nakrátko a po spätnej prihrávke v 2. minúte otvorila skóre Tamara Morávková. V 6. minúte Nikola Rybanská a v 36. minúte Diana Lemešová rozšírili skóre. Najskôr zvýšila na rozdiel štyroch gólov Mária Mikolajová (83.), na 5:0 upravila po pár sekundách na ihrisku striedajúca Katarína Vredíková, ktorá si otvorila strelecký účet v národnom tíme (87.). Premiérový gól v reprezentácii strelila v nadstavenom čase aj Victoria Kaláberová (90.+4), po asistencii Sofie Anny Škerdovej. Sofia Anna odohrala 32 minút.

Slovenské futbalistky vyhrali v prvom zápase baráže o B-divíziu Ligy národov na pôde Lotyšska (0:3) proti tímu vedenému Romānsom Kvačovsom. Táto konfrontácia sa odohrala 23. februára 2024 na štadióne LNK Sporta Parks v hlavnom meste Riga. Víťazný gól prišiel v 62. minúte v podaní kapitánky Dominiky Škorvánkovej a poistku pridala o desať minút neskôr Tamara Morávková. Asistencie si pripísala Diana Bartovičová. Na konečných 0:3 upravila z pokutového kopu Patrícia Hmírová v 88. minúte. Túto penaltu spáchala Anna Kristine Gornela na Nikole Rybanskej. Mária Mikolajová trafila v 70. minúte brvno. Sofia Anna odohrala 20 minút.
Bola povolaná do prvého okna FIFA v roku 2024. Slovenské reprezentanky čaká o zotrvanie v B-divízii Ligy národov UEFA v posledný februárový týždeň v dvojzápase s Lotyšskom.

Slovenské futbalové reprezentantky remizovali s Fínskom 2:2. Slovenky živili šancu na účasť v baráži o postup do najvyššej kategórie, no víťazstvo Chorvátska nad Rumunskom ich odsunulo na tretiu priečku a vo februárovej baráži bude Slovensko musieť uhájiť miesto v B-skupine tejto súťaže. So severským tímom sa hralo 5. decembra 2023 na štadióne Antona Malatinského (Trnava). Zodpovedalo to šiestemu a poslednému dňu UEFA Women's Nations League (Liga B/Skupina B2). Slovensko strelilo gól v každom polčase: 1:1 dosiahla Diana Lemešová (min 32), po odrazenej lopte; na predchádzajúcej akcii sa zúčastnili Škorvánková a Mikolajová. Stav 2:1 presne zariadila Mária Mikolajová strelou ľavačkou (min 61) po asistencii Vojtekovej a hre Morávkovej. Sofia Anna debutovala. V 88. minúte vystriedala Dominiku Škorvánkovú.

Slovensko prehralo na návšteve Veľkej Gorice proti Chorvátsku (2:0), 1. decembra na štadióne Gradski. Zodpovedalo to piatemu dňu UEFA Women's Nations League (Liga B/Skupina B2). V 54. minúte otvorila skóre Ružica Krajinović (Sturm Graz), po priamom kope Izabela Lojna (Osijek). V 60. minúte zvýšila rozdiel Jelena Dordic (First Vienna FC 1894), po asistencii Ivany Rudelić (Bayern Mníchov). Sofia Anna zostala na lavičke. Na cestu do Chorvátska ju zavolal tréner na poslednú chvíľu namiesto zranenej Patrície Hmírovej. Výlet pre ňu znamenal prvé oficiálne povolanie s tímom, ktorý pripravi Peter Kopúň.

V náhradnej nominácii oznámil ju Peter Kopúň na posledný dvojzápas roka 2023.
Sofia Anna Škerdová patrí v lete 2023 do českého klubu 1. FC Slovácko.
Tréner reprezentácie žien Peter Kopúň v júli 2023 ju zaradil do nominácie substitučnej rezervy.

Sofia Anna odohrala 90 minút v druhom zápase európskej kvalifikačnej fázy (2. kolo), 11. apríla 2023. Dala gól na 4:0 (min 61). Pripísala si asistenciu na gól na 1:0 a tiež na 3:0. Slovensko WU19 zdolalo Azerbajdžan WU19, ktorý trénuje Habib Aghayeb (4:0). Táto konfrontácia zodpovedala lige B/skupine B5, hranej v slovenskom meste Gabčíkovo.
Sofia Anna odohrala všetkých 90 minút na začiatku európskej kvalifikačnej fázy (2. kolo), 5. apríla 2023. Slovensko WU19 prehralo s Čiernou Horou WU19, ktorú pripravoval Ivan Tatar (2:3). Táto konfrontácia zodpovedala lige B/skupine B5, hranej v slovenskom meste Gabčíkovo. Hetrik (min 40, 54 a 65) zaznamenala Nejla Bicić (ŽFK Budućnost Podgorica). Anastasija Rakočević bola vylúčená za dvojitú žltú kartu (min 84).
Na turnaj druhej fázy kvalifikácie ME: 5. apríla, Slovensko WU19 - Čierna Hora WU19 (Gabčíkovo). 11. apríla, Slovensko WU19 - Azerbajdžan WU19 (Gabčíkovo).
Na kontrolný zraz v Senci (WU19), v nedeľu 12. februára 2023. Následne bola prepustená.
Na fyzicko-kondičné testovanie v Nemciach U19 (28. - 29. 11. 2022).

Slovensko do 19 rokov zakončilo turnaj v Poprade treťou prehrou v rade, tentoraz proti Slovinsku (1:2), 11. októbra. Slovenský tím posunula Júlia Iľková (min 26), ktorej asistovala Karolína Bayerová. Za tím pod vedením Petry Mikelnovej otočili skóre Nina Kajzba (min 27) a Anja Eferl (min 59). Sofia Anna sa zúčastnila 90 minút.
Slovensko U19 odohralo svoj druhý zápas v meste Poprad. Padlo porážkou proti Anglicku (0:3) 8.10.2022. Za anglický tím (trénerka Emma Coates) si strelili vlastný gól Bayerová (min 3), Alex Hennessy (min 52) a Keira Barry (min 77). Sofia Anna odohrala 90 minút.
Slovensko do 19 rokov štartovalo na ME 2022-2023 v meste Poprad. V 1. kole (liga A/skupina 4) ich 5.10.2022 zdolalo Dánsko (1:6). Gól Slovenska strelila Aneta Surová (min 60, 1:4), asistovala Paulína Hrdličková. Vylúčená bola Lenka Mazúchová (min 23). Za severský tím (trénovala Anja Heiner-Møller) skórovali Emilía Ásgeirsdóttir, poker, posledný z penalty; Jóhanna Fossdalsá Sørensen, tiež z penalty; a Ajla Habibović. Zuzana Nárožná spáchala oba penalty. Sofia Anna odohrala 90 minút.

Slovenská reprezentácia do 19 rokov sa v lete 2022 zúčastnila dvoch prípravných zápasov proti Česku. 3. augusta mali na štadióne FK Dolní Němčí nerozhodne o jednom góle. Kapitánka Karen Maková presadila Slovensko (min 34) po asistencii Karolíny Bayerovej. Nikola Pražienková remizovala (min 79). V ostatnej konfrontácii na 5. deň vyhrali Česi v slovenskom meste Nemšová (0:1). Jediný gól tímu pod vedením Jana Navrátila strelila Klára Bláhová (min 88). V úvodnom zápase odohrala Sofia Anna 45 minút (druhá časť) a v druhom zápase odohrala 90.
Odštartuje novú reprezentačnú sezónu. Tréner reprezentácie WU19 Jozef Jelšic nominoval na dva prípravné zápasy s Českom.

V druhej fáze Euro U19 (Liga B-5, v Centre d'Entrenament FAF v Andorre, 5. apríla 2022) odohrala Sofia Anna na začiatku turnaja 45 minút (druhá časť) proti Arménsku do 19 rokov. Asistencie si pripísala na 2:0, 3:0 a 7:0. Slovensko vyhralo 8:0: dva hetriky (Pelikánová a Mazúchová); góly strelili aj Retkesová a Žihlavníková.
V druhej fáze Euro U19 (Liga B-5, v Centre d’Entrenament FAF, 8. apríla 2022) nastúpila na 45 minút (druhá časť) proti domácim Andorrčankám do 19 rokov. Slovensko vyhralo 0:6.
Na záver druhej fázy Euro U19 (Liga B-5, na rovnakom andorrskom štadióne 11. apríla 2022) nastúpila na 39 minút proti Gruzínsku U19. Slovensko vyhralo 4:0 a skončilo na čele skupiny na víťaznej sérii bez inkasovaného gólu.

Pozvali ju na futbalovú prípravku do 19 rokov (kontrolný zraz) v marci 2022 v Senci.
Reprezentácia dievčat do 19 rokov: v Portugalsku prvú fázu kvalifikácie o postup na ME. V úvodný deň (19. októbra) nastúpila na 61 minút proti Španielsku na mestskom štadióne v Albufeire (prehra 0:3). V druhom zápase odohrala 65 minút proti Česku (22. októbra) na štadióne Albufeira (prehra 1:2). V tretej konfrontácii odohrala 64 minút proti domácemu Portugalsku (25. októbra) na štadióne Algarve (prehra 4:2).
Zúčastnila sa 63 minút proti Bielorusku. Slovensko zvíťazilo nad tímom trénera Uladzimira Shyndzikaua 3:1 (po polčase 1:0). Táto priateľská konfrontácia zodpovedala príprave na ME U19. Hralo sa 14. septembra 2021 v areáli DAC Akadémia (Dunajská Streda).

Do Slovana Bratislava nastúpila na sezónu 2021-2022. Debutovala v úvodnom zápase proti Novým Zámkom (4-0). Odohrala 78 minút. Na druhom rande proti Spartaku Myjava (2-0) sa zúčastnila 58 minút.

Zúčastnila sa 30 minút s tímom U19 na zápase priateľskej prípravy proti Poľsku v meste Poprad, v tejto kategórii po obnovení v dôsledku pandémie. 11. júna 2021, Slovensko prehralo s Poliakmi 0:2. Dve futbalistky z AZS Vroclav skórovali: Marcelina Buś (50. minúta) a Aleksandra Dudziak (53. minúta, penalta). Tento zápas znamenal debut poľskej trénerky do 19 rokov Katarzyny Barlewiczovej.

Bola predvolaná na turnaj elitu (skupina 5) ktorý sa bude konať v anglickom meste Burton-on-Trent proti Francúzsku, Walesu a hostiteľskému tímu. Zodpovedá Euro-2020 v kategórii U17.
Zúčastnila sa tri zápasov kvalifikačného kola predelitu (skupina 4), ktoré sa konalo v Senci (Slovensko) od 20. do 26. októbra 2019 (83 minút). Zodpovedá Euro-2020 v kategórii U17.
Odohrála s AS Trenčín.
V šiestich súťažných kolách, ktoré zodpovedali I.lige žien hranej do 11. októbra 2020, počítala 7 gólov.

Posledná aktualizácia: 18 JÚL 2024