Pozícía: ofenzívny stredopoliarka
Aktuálna kategória: SR ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 40 (aj proti Fínsku v Turku)
Počet gólov v kategórii: 0
V zozname náhradníčok v súvislosti s medzinárodným turnajom Pinatar Cup (február 2022) s národným tímom „A“.
Náhradníčka na kvalifikačné zápasy MS 2023 v Írsku a Švédsku (november 2021).
Bola povolaná na zápas proti Gruzínsku v Poprade v októbri 2021, ale nebola súčasťou konečného zoznamu.
V tejto sezóne 2021-2022 súťaží v Rakúsku s FC Wacker Innsbruck Frauen. Číslo 4. Do tohto klubu vstúpila v lete 2021.
S týmto rakúskym prvoligovým tímom debutovala 29.8.2021 doma proti SKN St. Pölten (0-6).
Do konca októbra nastúpila na sedem zápasov vo Frauen Bundeslige. Tento stredoeurópsky tím okupuje deviate miesto (predposledné).
Trénerom je Fuad Đulić (Banja Luka, Bosna, 1950).
Je to druhá sezóna v rakúskej súťaži, keďže v sezóne 2020-2021 bola členkou klubu Sportverein Horn. V týchto dvoch tímoch má do konca októbra 2021 na konte 32 zápasov a 12 gólov.

Slovensko začalo svoju účasť v kvalifikačnej skupinovej fáze o postup na majstrovstvá sveta v Austrálii / Novom Zélande (skupina A). V úvodný deň (17.9.2021) ich porazili doma (Senec) proti švédskemu tímu, ktorý trénoval Peter Gerhardsson (O-1, Fridolina Rolfö, min. 10). Monika odohrala 90 minút. Druhý deň Slovensko opäť prehralo (2:1) pri návšteve fínskej reprezentácie, ktorú 21. septembra trénovala Švédka Anna Signeul (Falun, 1961). Táto konfrontácia sa hrala na štadióne Veritas v meste Turku. Monika súťažila 2 minút.

Od leta 2020 súťažíla v Rakúsku s SV Horn. Tréner tam bolo bulharsko-portugalský Genadi Petrov (1981), s rakúskou futbalovou kariérou až do roku 2019.

Zúčastnila sa 90 minút proti Slovinsku v športovom areáli Igrišče Terme Čatež. Tento priateľský prípravný zápas sa hral 13. 4. 2021. Ich góly strelili slovinské futbalistky Mateja Zver (hetrik), Pamela Begić a Lara Prašnikar (5:0).
Zúčastnila sa 68 minút proti mexickému národnému tímu na štadióne Wiener Neustadt. V 24. min vystriedala zranenú Slukovú. Tento priateľský prípravný zápas sa hral 10. 4. 2021 vo Viedni. Bolo zaznamenané vyrovnané bez gólov.
V priateľskom stretnutí proti Rakúsku, ktoré sa odohrala 23. 2. 2021, Monika pôsobila 66 minút. Rakúsky tím zvíťazil 1:0 (skóre mala Marie-Therese Höbingerová, 14 minút, za asistencie Nicole Billa). Tento prípravný zápas sa hral na štadióne Hibernians v Paole (Malta).
Zúčastnila sa 31 minút proti maltskému národnému tímu na štadióne Hibernians. Tento priateľský prípravný zápas sa hral 18.2.2021 v maltskom meste Paola. Slovenky zvíťazili 0-4 (Sluková, Panáková, Ondrušová a Mikolajová).
V roku 2020 skupina F sa uzavrela pred európskym šampionátom v Anglicku-2022. V zápase na Štadióne Antona Malatinského (Trnava) 1. decembra, Slovensko sa prepadlo medzi top tím tejto skupiny, Švédsko (0:6). Monika sa zúčastnila 79 minút.
V predposlednom zápase tejto skupiny F, Slovensko prehralo proti Islandu (1:3) na seneckom mestskom štadióne 26. novembra 2020. 79 minút odohrala aj Monika.
Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v domácom stretnutí (Senec, 27.10.2020) kvalifikácie ME 2022 nad Lotyškami (2-0). Monika odohrala 65 minút.
Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí 23.10/2020 kvalifikácie ME 2022 na pôde Maďariek v Budapešti 1-2 (Illovszky Rudolf Stadion). Monika odohrala do 90+4 minúty.
Bola predvolaná na kontrolný zraz v termíne 16. 9. - 22. 9. 2020 v Senci, vratane neoficiálny prípravný zápas s tímom DAC Dunajská Streda 17 v utorok 22. 9. 2020.
Monika odohrála 16 minút (11. marca 2020) a Slovenské futbalové reprezentantky boli porazení v druhom zápase na turnaji Cyprus Women’s Cup proti Fínsku (2-4).
Odohrala 3 minút (8. marca 2020) a Slovenské reprezentantky remizovali v prvom zápase na turnaji Cyprus Women’s Cup s Mexikom (2-2).
Bola predvolaná na medzinárodnom turnaji na Cypre, na Women's Cup v Larnake (5.–11. marec 2020), kde Slovenské futbalové reprezentantky sa skonfrontujú s výbermi Mexika a Fínska.
Počas roku 2019 započítavala 7 zápasov (celkom 296 minút). Toto je rozpis takých zápasov ktoré odohrala:
Odohrala sa v jednom futbalovom zápase tejto skupinovej fázy za Euro (1 minút v Lotyšsku).
8. novembra 2019 zostala na lavičke ako náhrada za Maďarsko v Senci.
Zúčastnila sa 23 minút priateľského zápasu proti Rakúsku, ktorý sa hral v aréne BSFZ dňa 17. 6. 2019 (1-1).
Zúčastnila sa 45 minút v priateľskom zápase proti Poľsku (1-0) v Poprade (14. 6. 2019).
Zúčastnila sa 3 zápasov Cyprus Cup-2019 (161 minút), od 27/2 do 6/3 v Larnake.
V januári 2019 odohrala jeden zápas (66 minút) vo fáze prípravy v Turecku proti hostiteľskému národnému mužstvu.

Odohrala s BŠK Partizanom Bardejovom do leta 2020.
Futbalistky BŠK Partizán Bardejov získali Slovenský pohár-2019. V finále na štadióne FC ViOn Zlaté Moravce (1. mája 2019), zdolali súperky z ŠK Slovan Bratislava tesne 1-0, keď víťazný gól strelila už v 4. minúte presne Monika Havranová. Pre Bardejov to bol tretí triumf v Slovenskom pohári, 2018 sa z víťazstva tešili Slovanistky.