Pozícía: Obrankyna
Aktuálna kategória: U-23, U-20 a U-19
Počet zápasov v aktuálnej kategórii:
Počet gólov v kategórii:
Španielsko do 20 rokov po prvý raz vyhralo majstrovstvá sveta žien. Vo finále zdolali na Národnom štadióne v San José Japonsko (3:1) 28. augusta. Skóre otvorila Inma Gabarro (min 12). Salma Paralluelo pridala dva góly, posledný z penalty (min 22 a 27). Suzu Amano skrátila rozdiely po faule (min 47). Pedro López zopakoval zostavu pre semifinále. Sonia odohrala 17 minút.
Španielsky tím sa dostal do semifinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Kostarike. Vo štvrťfinálovom zápase zdolali 20. augusta na Národnom štadióne v San José mexický tím na čele s Anou Laurou Galindo (1:0). Jediný gól strelila Inma Gabarro (min 25). Sonia odohrala 6 minút. V semifinále zostala na lavičke.
V druhý deň majstrovstiev sveta vo futbale žien do 20 rokov v Kostarike (skupina A) Španielsko porazilo 13. augusta na Národnom štadióne San José hostiteľský tím pod vedením Josého Catoyu (0:5). Góly strelili presne Sonia Majarín, Ari Mingueza, Inma Gabarro (penalta), Ane Elexpuru a Salma Paralluelo. Sonia odohrala 90 minút.

Sonia García Majarín (Leganés, 2002) sa vracia do Atlética de Madrid toto leto 2022 po zapožičaní do Deportiva Alavés.

Na 31 minút sa zúčastnila priateľského zápasu hraného 17.2.2022 v Tubize (belgické federálne športové zariadenia). Španielsko do 23 rokov porazilo tím Belgicka do 23 rokov (0:5, 0:4 v polčase), ktorý trénoval Thomas Jansen (Heusden-Zolder, 1992). Skórovali Codina, Torrodá, Athenea a Gabarro. Navyše Belgičanka Tisonová vo vlastnej bráne. Do Belgicka cestuje s tímom U23 v réžii Laury del Río (február 2022).

Španielsko do 20 rokov si vybojovalo titul na turnaji Costa Daurada Trophy, keď na tretí deň zdolalo francúzsky tím, ktorý trénuje Sonia Haziraj (3:0). Sonia odohrala 4 minút s tímom pod vedením Pedra Lópeza 30.11.2021 v športovom centre Fútbol Salou (Salou, Tarragona). La Roja a les Bleuettes sa pripravujú na majstrovstvá sveta do 20 rokov, ktoré sa budú konať v Kostarike medzi 10. a 28. augustom 2022.

Španielsko sa zúčastnilo dvoch konfrontácií proti Kostarike na Národnom štadióne (San José), ktoré sa uskutočnili pri príležitosti dvojstého výročia nezávislosti tejto stredoamerickej krajiny. Zodpovedali ženským tímom do 20 rokov, pretože Kostarika usporiada majstrovstvá sveta v tejto kategórii v auguste 2022. Španielsky tím je v réžii Pedra Lópeza, zatiaľ čo tím trikolóry trénuje Harold López. V prvom zápase, ktorý sa hral 16. 9. 2021, Španielsko zvíťazilo 0: 5 (do polčasu 0: 2). V druhom zápase, 19., opäť vyhral: 0-4 (bez gólov s prestávkou). Sonia Majarín odohrala 64 minút v úvodnej konfrontácii a 45 (druhý polčas) v druhom zápase.

Obrankyňa Sonia García Majarínová bola po predĺžení zmluvy s Atléticom de Madrid do roku 2024 požičaná na sezónu 2021-2022 tímu Deportivo Alavés Gloriosas.

Zúčastnila sa 3 zápasov kvalifikačného kola predelitu (skupina 7), ktoré sa konalo v Reykjavíku (Island) od 2. do 8. októbra 2019 (91 minút). Zodpovedá Euro-2020 v kategórii U19.
V roku 2019 sa zúčastnila 1 zápas záverečnej fázy (90 minút) Majstrovstiev Európy U-17, ktoré sa konali v Bulharsku od 5. do 14. mája. Španielsko dosiahlo semifinále.
V januári 2019 súťažila na medzinárodnom atlantickom turnaji U-17, ktorý sa konal v Tíncerskom ostrovnom atletickom centre (Tenerife). 16. septembra odohrala úvodných 45 minút proti slovenskému reprezentantovi U-17 (3-0).
14/2/2018 sa zúčastnila 8 minút proti Škótsku (2-0) na otvorení rozvojového turnaja UEFA v kategórii nižšej ako 16 rokov, v športovom komplexe Ethelburga's College v Yorku (North Yorkshire, Anglicko). 16. intervenovala proti Anglicku (3-1) počas 80 minút. A 18. dňa uzavrela proti Dánsku (4-1) na 5 minút. Španielsko dosiahlo plné víťazstvá.

Od roku 2013 pôsobí v klube Atlético de Madrid. Odohrála s Atlético B v Reto Iberdrola.
Sonia García Majarín sa narodila v Leganés (Madrid).

Posledná aktualizácia: 29 AUG 2022

UEFA WOMEN'S CHAMPIONS LEAGUE 2020-2021: Sonia García Majarín

11 MAR 2021 | ČLÁNOK
UEFA WOMEN'S CHAMPIONS LEAGUE 2020-2021: Sonia García Majarín Atlético vypadlo z Ligy majstrov. Sonia García Majarín nastúpila na 25 minút (vystriedala severoamerickú Kylie Strom) v zápase druhého kola proti Chelsea (1:1). Debut v tejto súťaži.