Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: U-20 a U-23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 3 (U23)
Počet gólov v kategórii: 0
Španielsko do 20 rokov po prvý raz vyhralo majstrovstvá sveta žien. Vo finále zdolali na Národnom štadióne v San José Japonsko (3:1) 28. augusta. Skóre otvorila Inma Gabarro (min 12). Salma Paralluelo pridala dva góly, posledný z penalty (min 22 a 27). Suzu Amano skrátila rozdiely po faule (min 47). Pedro López zopakoval zostavu pre semifinále. Asun odohrala 45 minút (prvá časť).
Tím vedený Pedrom Lópezom sa dostal do finále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Kostarike. V semifinále zdolala 25. augusta na Národnom štadióne v San José Holandsko trénerky Jessicy Tornyovej (2:1). Inma Gabarro strelila oba góly (min 22 a 25). Rosa van Goolová uzavrela rozdiel (min 54). Asun sa zúčastnila 84 minút.
Španielsky tím sa dostal do semifinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Kostarike. Vo štvrťfinálovom zápase zdolali 20. augusta na Národnom štadióne v San José mexický tím na čele s Anou Laurou Galindo (1:0). Jediný gól strelila Inma Gabarro (min 25). Asun odohrala 28 minút.
Španielsko sa dostalo do štvrťfinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Kostarike (víťazi skupiny A s množstvom víťazstiev a bez inkasovaného gólu). V zápase, ktorý uzavrel skupinu, zdolali 16. augusta na štadióne Alejandra Morera (Alajuela) tím Austrálie pod vedením Leah Blayneyovej (3:0). Inma Gabarro strelila hetrik. Asun odohrala 62 minút.
V druhý deň majstrovstiev sveta vo futbale žien do 20 rokov v Kostarike (skupina A) Španielsko porazilo 13. augusta na Národnom štadióne San José hostiteľský tím pod vedením Josého Catoyu (0:5). Góly strelili Sonia Majarín, Ari Mingueza, Inma Gabarro (penalta), Ane Elexpuru a Salma Paralluelo. Asun odohrala 64 minút.
Španielsko odštartovalo Majstrovstvá sveta žien do 20 rokov v Kostarike (skupina A). Proti brazílskemu tímu vedenému Jonasom Uriasom bolo 10. augusta 2022 na Národnom štadióne San José nerozhodné (0:0). Asun odohrala 31 minút.

Na 45 minút sa zúčastnila priateľského zápasu hraného 17.2.2022 v Tubize (belgické federálne športové zariadenia). Španielsko do 23 rokov porazilo tím Belgicka do 23 rokov (0:5, 0:4 v polčase), ktorý trénoval Thomas Jansen (Heusden-Zolder, 1992). Skórovali Codina, Torrodá, Athenea a Gabarro. Navyše Belgičanka Tisonová vo vlastnej bráne. Do Belgicka cestuje s tímom U23 v réžii Laury del Río (február 2022).

Laura del Río debutovala ako trénerka do 23 rokov v priateľskom zápase proti Taliansku, ktorý sa hral 21. októbra 2021 na ihrisku ‚Enzo Bearzot‘ Centro Tecnico Federale di Coverciano (Fiesole, Florencia). Španielsko vyhralo 1:4. Asun súťažila 24 minút. Skórovali Bruna Vilamala (min 4), Interista Gloria Marinelli (min 10), María Méndez (min 38), Inma Gabarro (min 44) a Aida Estévez (min 90 + 2). S Nazionale U-23 Femminile debutovala na lavičke aj Selena Mazzantini.
Asun odohrala v druhom zápase v Portugalsku 28 minút (25. 10. 2021). Španielsko porazilo tím trénovaný Carlosom Sacadurom (0:6). Táto konfrontácia sa konala v centre Estágios v portugalskej obci Melgaço (Viana do Castelo, asi 40 km od Viga). Strelili góly: 0-1: Inma Gabarro (min 8); 0-2: Aida Esteve (min 20); 0-3: Aida Esteve (min 48); 0-4: Candela Andújar (min 52); 0-5: Candela Andújar (min 66); a 0-6: Marta San Adrián (min 77).

Španielsko sa zúčastnilo dvoch konfrontácií proti Kostarike na Národnom štadióne (San José), ktoré sa uskutočnili pri príležitosti dvojstého výročia nezávislosti tejto stredoamerickej krajiny. Zodpovedali ženským tímom do 20 rokov, pretože Kostarika usporiada majstrovstvá sveta v tejto kategórii v auguste 2022. Španielsky tím je v réžii Pedra Lópeza, zatiaľ čo tím trikolóry trénuje Harold López. V prvom zápase, ktorý sa hral 16. 9. 2021, Španielsko zvíťazilo 0: 5 (do polčasu 0: 2). V druhom zápase, 19., opäť vyhral: 0-4 (bez gólov s prestávkou). Asun Martínez odohrala 30 minút v úvodnej konfrontácii a 16 v druhom zápase.

Volal Pedro López na javisko v Alfaz del Pi (Alicante) od 7. do 10. júna 2021 (U19).
Bola súčasťou etapy takzvaného španielskeho ženského futbalového tímu U-23. Z tohto národného tímu je na čele skupiny Montse Tomé. Koncentrácia sa konala v Marbelle medzi 10. a 12. aprílom 2021.
Bola povolaný španielskym tímom do 19 rokov na čele s Pedrom Lópezom a v prípravnej fáze sa sústredila v Marbelle medzi 15. a 19. februárom 2021. Očakáva sa že oficiálne súťaže tejto kategórie budú obnovené, na základe vývoja pandémie a protokolov.
V marci 2020 bola povolaná do tímu U-20 na dva priateľské zápasy proti Rusku a trojstranný zápas proti Škótsku a Belgicku vo futbalovom stredisku Pinatar Arena (Murcia).
Zúčastnila sa všetkých troch zápasov kvalifikačného kola predelitu (skupina 7), ktoré sa konalo v Reykjavíku (Island) od 2. do 8. októbra 2019 (269 minút). Zodpovedá Euro-2020 v kategórii U19.
Od 2. augusta 2019 sa zúčastnila na Caňamás Naranja COTIF na štadióne Els Arcs v l'Alcúdia (Valencia), v kategórii U-19. Do 36. minúty hrala proti tímu Mauritánie; skórovala 5-0. Zasiahla až do minúty 56 proti Bolívii. Hrala od 36 proti indickému tímu.
V roku 2019 sa zúčastnila 4 zápasov záverečnej fázy (280 minút) Majstrovstiev Európy U-17, ktoré sa konali v Bulharsku od 5. do 14. mája. Španielsko dosiahlo semifinále.
Zúčastnila sa 3 zápasov (70 minút) Elitného kola (skupina 3), ktoré sa konalo od 23. do 29. marca vo švédskych mestách Borås a Göteborg. Zodpovedá Majstrovstvám Európy do 17 rokov v roku 2019.
V januári 2019 súťažila na medzinárodnom atlantickom turnaji U-17, ktorý sa konal v Tíncerskom ostrovnom atletickom centre (Tenerife). 16. septembra odohrala posledných 26 minút proti slovenskému reprezentantovi U-17 (3-0).
Medzi 13. a 17. februárom 2017 súťažila v troch konfrontaciách, ktoré zodpovedajú vývojovému turnaju UEFA v kategórii do 16 rokov, ktorá sa konala v športovom areáli Univerzity Loughborough (Charnwood štvrť v Leicestershire, Anglicko).
Od roku 2019 patrí Valencii CF.
V sezóne 2017-2018 jej došlo k vážnemu zraneniu kolena v Ciudad Deportiva de Villarreal
V rokoch 2017 až 2019 hrála s klubom Sporting Plaza Argel, SPA (Alicante).
Vo februári 2017 debutovala so španielskym tímom do 16 rokov na rozvojovom turnaji UEFA v Anglicku