Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: "A" ženy a U-23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 1 (A) / 4 (U23)
Počet gólov v kategórii: 0 (A) / 2 (U23)
18. júna 2022 Candela Andújar oznamuje odchod z profesionálneho futbalu po skončení zmluvy s FC Barcelona a po prestupe do Valencie na posledné dve sezóny. "Ako futbalistka som sa rozhodla, že nastal čas na zmenu. Z každej sezóny si beriem to najlepšie a práve to mi pomáha spomínať na túto etapu môjho života so sladkou chuťou. Teraz začínam ďalšiu jedna so silou a šťastím. Takže bez ďalších okolkov, zbohom futbal, zavriem pódium“, odhalila futbalistku narodenú v roku 2000 v Barberà del Vallès (Barcelona).
V sezóne 2021-2022 s Valenciou zasiahla do 29 zápasov v Iberdrola lige (27 štartov, celkovo 2434 minút). Kariéru uzavrela účasťou na záverečnej polhodine proti Eibaru v Euskadi, 15. mája. Strelila päť gólov: proti Madridu CFF, Villarrealu, Rayu, Levante a v druhom kole opäť Villarrealu. V Copa de la Reina odohrala dva zápasy proti kanárskym klubom Juan Grande a Granadilla Tenerife (135 minút).

S REPREZENTÁCIOU U23 V BELGICKU

Na 71 minút sa zúčastnila priateľského zápasu hraného 17.2.2022 v Tubize (belgické federálne športové zariadenia). Španielsko do 23 rokov porazilo tím Belgicka do 23 rokov (0:5, 0:4 v polčase), ktorý trénoval Thomas Jansen (Heusden-Zolder, 1992). Skórovali Codina, Torrodá, Athenea a Gabarro. Navyše Belgičanka Tisonová vo vlastnej bráne. Do Belgicka cestuje s tímom U23 v réžii Laury del Río (február 2022).

Súťažila 90 minút v priateľskej konfrontácii hranej 29.11.2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid). Bez gólov vyrovnali Španielsko U23 a Nórsko U23, ktoré pripravila Monica Knudsen. Vynikla severská brankárka, debutantka Sunniva Skoglund (2002), klubu Stabæk. Pre Lauru del Río to bol tretí zápas ako španielskej trénerky v tejto kategórii.

Laura del Río debutovala ako trénerka do 23 rokov v priateľskom zápase proti Taliansku, ktorý sa hral 21. októbra 2021 na ihrisku ‚Enzo Bearzot‘ Centro Tecnico Federale di Coverciano (Fiesole, Florencia). Španielsko vyhralo 1:4. Candela súťažila 90 minút. Skórovali Bruna Vilamala (min 4), Interista Gloria Marinelli (min 10), María Méndez (min 38), Inma Gabarro (min 44) a Aida Estévez (min 90 + 2). S Nazionale U-23 Femminile debutovala na lavičke aj Selena Mazzantini.
Candela odohrala v druhom zápase v Portugalsku 83 minút, 25. 10. 2021. Španielsko porazilo tím trénovaný Carlosom Sacadurom (0:6). Táto konfrontácia sa konala v centre Estágios v portugalskej obci Melgaço (Viana do Castelo, asi 40 km od Viga). Strelili góly: 0-1: Inma Gabarro (min 8); 0-2: Aida Esteve (min 20); 0-3: Aida Esteve (min 48); 0-4: presne Candela Andújar (min 52); 0-5: opäť Candela Andújar (min 66); a 0-6: Marta San Adrián (min 77).

Španielsko odohralo v Maďarsku druhý termín kvalifikačnej skupinovej fázy o postup na majstrovstvá sveta na Novom Zélande / Austrálii. 21. 9. 2021 navštívil Új Hidegkuti Nándor Stadionban (štadión MTK) v Budapešti. Maďarský tím zdolali 0:7 (do polčasu 0:3). Candela zostala na lavičke.
Španielsko začalo svoju účasť v kvalifikačnej skupinovej fáze majstrovstiev sveta na Novom Zélande / Austrálii. 16. 9. 2021 navštívil štadión Tórsvøllur v meste Tórshavn. Tím Faerských ostrovov zdolali 0:10 (do polčasu 0:3). Candela súťažila 27 minút. Debutovala.

Candela Andújar odohrala na hosťovanie ešte jednu sezónu vo Valencii CF na základe dohody medzi oboma klubmi zverejnenej 29. júla 2021.

Bola súčasťou etapy takzvaného španielskeho ženského futbalového tímu U-23. Z tohto národného tímu je na čele skupiny Montse Tomé. Koncentrácia sa konala v Marbelle medzi 10. a 12. aprílom 2021.
Na konci tohto mesiaca v Las Rozas ju 19. novembra 2020 predvolal Pedro López na etapu s tímom U-20.
V marci 2020 bola povolaná aj do tímu U-20 na dva priateľské zápasy proti Rusku a trojstranný zápas proti Škótsku a Belgicku vo futbalovom stredisku Pinatar Arena (Murcia).
Zúčastnila sa na 1 zápas záverečnej fázy Majstrovstiev Európy do 19 rokov sezóny 2018-2019 v Škótsku (90 minút). V elitnom kole tej istej sezóny zasiahla do 3 zápasov (184 minút).
Od 6. augusta 2018 bola vo svetovej súťaži U-20, ktorá sa konala vo Francúzsku, vyhlásená za finalistku.
V sezóne 2016-2017 s tímom U17 sa nezúčastnila na elitnom kole v Portugalsku medzi 28. marcom a 2. aprílom. A v záverečnej fáze v Českej republike zasiahla vo všetkých piatich zápasoch (395 minút), aby uzavrela Španielsko s európskou finalistkou, ktorá postihla Nemecko, 14. mája 2017.
Na turnaji oslobodenom do 17 rokov v UEFA v Českej republike v roku 2016 zúčastnila sa troch zápasov (226 minút). Proti Českej republike v Příbrami dostala 0-1 (min. 15).
Bronzovú medailu získala na svetovom pohári v Jordánsku v kategórii U-17, v súťaži konanej v mestách Ammán a Irbid medzi 30. septembrom a 21. októbrom 2016.
17. februára 2016 sa zúčastnila ako štartérka tímu U17 na priateľskom zápase proti Rusku (5-0) na štadióne Camilo Cano v La Nucía (Alicante).

V sezóne 2011-2012 pôsobila v CE Sant Gabriel. Pripojila sa k základným divíziám FC Barcelona. Debutovala s prvým katalánskym tímom 6. decembra 2017 proti Seville.
Cándela Andújar Jiménez sa narodila v Barberà del Vallès (Barcelona).

Posledná aktualizácia: 19 JÚN 2022