Pozícía: Obrankyna alebo stredopoliarka
Aktuálna kategória: SR ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 107 (aj proti Švédsku)
Počet gólov v kategórii: 6
V zozname náhradníčok v súvislosti s medzinárodným turnajom Pinatar Cup (február 2022) s národným tímom „A“. Rehabilituje po zranení kolena.

Ženská slovenská futbalová reprezentácia odohrala na štadióne Eleda (Stadion Himmaborgen) vo švédskom Malmö piaty kvalifikačný zápas MS 2023 (30.11.2021). Alexandra súťažila 60 minút. Potvrdili Švédky pozíciu favorita a slovenské reprezentantky zdolali výsledkom 3:0. Skórovali Lina Hurtig (Juventus Turín, min 19), Fridolina Rolfö (FC Barcelona, min 59) a hlavičkovala Amanda Ilestedt (PSG, min 69). Švédsko má na konte plný počet päť víťazstiev v tejto A-skupine. Švédske ženy trénuje Peter Gerhardsson (Uppsala, 1959).
Slovenské futbalové reprezentantky remizovali vo štvrtom vystúpení v kvalifikácii MS 2023 v Dubline (Tallaght Stadium) s domácim Írskom 1:1 (25.11.2021). Alexandra súťažila 76 minút. Slovenky sa ujali vedenia v 47. minúte zásluhou Martiny Šurnovskej (asistovala Ľudmila Maťavková), deľbu bodov zariadila v 65. minúte Katie McCabeová (londýnsky futbalový klub Arsenal). Írske ženy trénuje Holanďanka Vera Pauw (Amsterdam, 1963).

VYHRALI NAD GRUZÍNSKOM

V treťom kvalifikačnom zápase MS 2023 žien (26.10.2021, NTC Poprad), Slovenské futbalistky vyhrali nad Gruzínskom (2:0, a prvé body). Alexandra odohrala 89 minút. Góly: Mikolajová, 1:0 (min 38, na priamy kop na ľavú nohu). 2-0 (min 40): poslala Horváthová center a Šurnovská zblízka doklepla. Panáková: odrazil od žrde (min 90+2). Brankárka Mária Korenčiová nastúpila 100. medzištátny zápas.
Slovensko začalo svoju účasť v kvalifikačnej skupinovej fáze o postup na majstrovstvá sveta v Austrálii / Novom Zélande (skupina A). V úvodný deň (17.9.2021) ich porazili doma (Senec) proti švédskemu tímu, ktorý trénoval Peter Gerhardsson (O-1, Fridolina Rolfö, min. 10). Alexandra zostala na lavičke. Druhý deň Slovensko opäť prehralo (2:1) pri návšteve fínskej reprezentácie, ktorú 21. septembra trénovala Švédka Anna Signeul (Falun, 1961). Táto konfrontácia sa hrala na štadióne Veritas v meste Turku. Alexandra súťažila 65 minút.

Ženská reprezentácia Slovenska zvíťazilo v dvoch priateľských prípravných stretnutiach v priebehu júna 2021: 1:0 proti Čile (10. deň) a 3:1 proti Rumunsku (14. deň). Oba zápasy sa hrali v Národnom tréningovom centre NTC Senec, neďaleko Bratislavy. Alexandra odohrala 90 minút proti Čile a 12 minút proti Rumunsku.

Sezónu 2020-2021 odohrá s SKN St. Pölten Frauen (Rakúsko). 23/8/2020 sa zúčastnila semifinále NÖ Cupu v meste Horn proti klubu SV Horn (jeden zápas). Pölten Frauen vyhral 1-9. Alexandra do hry sa zapojila po prestávke, keď vystriedala chorvátskeho Leonardu Baloga. Dosiahla finále 1-9 (min. 87).

Zúčastnila sa 90 minút proti Slovinsku v športovom areáli Igrišče Terme Čatež. Tento priateľský prípravný zápas sa hral 13. 4. 2021. Ich góly strelili slovinské futbalistky Mateja Zver (hetrik), Pamela Begić a Lara Prašnikar (5:0).
Zúčastnila sa 37 minút proti mexickému národnému tímu na štadióne Wiener Neustadt. Dosiahla tak so slovenskou reprezentáciou 100 zápasov. Tento priateľský prípravný zápas sa hral 10. 4. 2021 vo Viedni. Bolo zaznamenané vyrovnané bez gólov.
V priateľskom stretnutí proti Rakúsku, ktoré sa odohrala 23. 2. 2021, Alexandra pôsobila 90 minút. Rakúsky tím zvíťazil 1:0 (skóre mala Marie-Therese Höbingerová, 14 minút, za asistencie Nicole Billa). Tento prípravný zápas sa hral na štadióne Hibernians v Paole (Malta).
Zúčastnila sa 61 minút proti maltskému národnému tímu na štadióne Hibernians. Tento priateľský prípravný zápas sa hral 18.2.2021 v maltskom meste Paola. Slovenky zvíťazili 0-4 (Sluková, Panáková, Ondrušová a Mikolajová).
V roku 2020 skupina F sa uzavrela pred európskym šampionátom v Anglicku-2022. V zápase na Štadióne Antona Malatinského (Trnava) 1. decembra, Slovensko sa prepadlo medzi top tím tejto skupiny, Švédsko (0:6). Alexandra sa zúčastnila 90 minút.
V predposlednom zápase tejto skupiny F, Slovensko prehralo proti Islandu (1:3) na seneckom mestskom štadióne 26. novembra 2020. 90 minút odohrala aj Alexandra.
Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v domácom stretnutí (Senec, 27.10.2020) kvalifikácie ME 2022 nad Lotyškami (2-0). Alexandra odohrala 90 minút.
Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí 23.10/2020 kvalifikácie ME 2022 na pôde Maďariek v Budapešti 1-2 (Illovszky Rudolf Stadion). Alexandra odohrala celý zápas.
Bola predvolaná na kontrolný zraz v termíne 16. 9. - 22. 9. 2020 v Senci, vratane neoficiálny prípravný zápas s tímom DAC Dunajská Streda 17 v utorok 22. 9. 2020.
Hrála 80 minút (11. marca 2020) a Slovenské futbalové reprezentantky boli porazení v druhom zápase na turnaji Cyprus Women’s Cup proti Fínsku (2-4).
Hrála 90 minút (8. marca 2020) a Slovenské reprezentantky remizovali v prvom zápase na turnaji Cyprus Women’s Cup s Mexikom (2-2).
Bola predvolaná na medzinárodnom turnaji na Cypre, na Women's Cup v Larnake (5.–11. marec 2020), kde Slovenské futbalové reprezentantky sa skonfrontujú s výbermi Mexika a Fínska.
Počas roku 2019 započítavala 8 zápasov (celkom 656 minút). Toto je rozpis takých zápasov ktoré odohrala:
Hrala v štyroch zápasoch tejto skupinovej fázy za Euro (332 minút).
8. novembra 2019 hrala proti Maďarsku v Senci (64 minút)
Zúčastnila sa 70 minút priateľského zápasu proti Rakúsku, ktorý sa hral v aréne BSFZ dňa 17. 6. 2019 (1-1).
Zúčastnila sa 90 minút v priateľskom zápase proti Poľsku (1-0) v Poprade (14. 6. 2019).
Zúčastnila sa 2 zápasov Cyprus Cup-2019 (164 minút), od 27/2 do 6/3 v Larnake.
Stretla dva góly proti Moldavsku a jeden proti Nemecku. Oficiálne medzištátne zápasy za SR: 93.

V roku 2015 sa presťahovala z Neulengbachu do jej súčasného klubu v St. Pölten (obaja rakúšania). V sezóne 2019-2020 sa zúčastnila oboch zápasov proti holandskej Twente Enschede v Európskej lige majstrov (180 minút). Rakúske ženy boli celkovo vylúčené o 4-5. S SKN St. Pölten má doteraz v Lige európskych majstrov celkovo desať zápasov.
V rokoch 2009 až 2015 hrala s Neulengbachom. V rokoch 2011 až 2015 sa so SV Neulengbachom zúčastnila na pätnástich zápasoch Ligy majstrov. Strelila gól proti Apollon Limassol (Cyprus) a proti Konak Belediyesi GSK (Turecko).
Alexandra Bíróová (Biro) v rokoch 2007 až 2009 patrila DAC Dunajská Streda a Slovan Duslo Šaľa. Narodila sa v Dunajskej Strede.

Posledná aktualizácia: 21 JÚL 2022