Pozícía: stredopoliarka
Aktuálna kategória: "A" ženy
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 7 (incluido frente a Hungría en Las Rozas)
Počet gólov v kategórii: 0
30. septembra 2022 povolaný Jorgem Vildom na prípravné zápasy proti Švédsku v Córdobe a proti Spojeným štátom v Pamplone.

Španielsko odohralo predposledný zápas skupinovej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande. 2. septembra 2022 zdolali v Las Rozas (Madrid) Maďarsko. Góly strelili Esther González (min 24), kapitánka Irene Paredes (min 27, hlavička) a konečných 3:0 Patri Guijarro (min 74). Tere súťažila 65 minút.
Jorge Vilda ju povolal koncom augusta 2022 na dva septembrové zápasy proti Maďarsku a Ukrajine (skupinová fáza majstrovstiev sveta).

Španielsko uzavrelo svoju účasť na Euro-2022 na britskej pôde vo štvrťfinále. Podľahol v predĺžení proti Anglicku, 20. júla v Brightone. Esther Gonzálezová dostala La Roja do vedenia po asistencii Athenea del Castillo (min 54). Premenili Ella Toone (1:1, min 84) a Georgia Stanway (2:1, min 96). Tere odohrala 71 minút.
Znova bola povolaná na cestu do Anglicka kvôli zraneniu, ktoré diagnostikovali Salme Paralluelo. 27. júna 2022 Jorge Vilda oficiálne oznámil vylúčenie Tere Abelleira z definitívneho zoznamu 23 futbalistiek registrovaných v UEFA na Euro v Anglicku toto leto.

Španielsko čelilo Austrálii prvýkrát v histórii. Táto prípravná konfrontácia s výhľadom na tohtoročné letné Euro v Anglicku sa odohrala na štadióne Colombino (Huelva). Tím vedený Jorgem Vildom vyhral 7:0 (minimálna prevaha v polčase). Tere odohrala 16 minút (25. júna 2022).

Španielsku sa podarilo dostať do záverečnej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande-2023. V skupine B dosiahli matematickú priečku, keď zdolali Škótsko (FIFA 23) 12. aprila 2022 v Hampden Parku v Glasgowe (0:2). Tere sa zúčastnila 3 minút. Góly strelila kapitánka Jenni Hermosóová, prvý z penalty. Na zápase žien na škótskej pôde bola rekordná návštevnosť: 7804 divákov.

Na 61 minút sa zúčastnila priateľského zápasu hraného 17.2.2022 v Tubize (belgické federálne športové zariadenia). Španielsko do 23 rokov porazilo tím Belgicka do 23 rokov (0:5, 0:4 v polčase), ktorý trénoval Thomas Jansen (Heusden-Zolder, 1992). Skórovali Codina, Torrodá, Athenea a Gabarro. Navyše Belgičanka Tisonová vo vlastnej bráne. Do Belgicka cestuje s tímom U23 v réžii Laury del Río (február 2022).

Tere nastúpila 30 minút proti Faerským ostrovom (12-0, 5-0 v polčase). Táto konfrontácia zodpovedala skupine B pred majstrovstvami sveta v Austrálii / Novom Zélande a hrala sa na štadióne La Cartuja (Sevilla) 25. novembra 2021.
Odohrala 65 minút v zápase priateľskej prípravy proti Mexiku v Marbelle, 13. 4. 2021. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa. Marta Cardona a Nahikari García (dvaja) skórovali proti tímu trénovanému Mónicou Vergarovou (3:0).
V Las Rozas nastúpila na 32 minút zápasu proti Moldavsku, ktorý zodpovedá skupinovej fáze Euro, 27. 11. 2020 (10-0). Debutovala.
Španielske futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí 23.10/2020 kvalifikácie ME 2022 na španielskej pôde v Seville proti Českej republike 4-0 (Estadio La Cartuja). Tere zostala na lavičke.
Bola povolaná na zápas proti Moldavsku (poradie 92 FIFA) 19.9.2020 (19.00) na Stadionul Zimbru v Kišiňove. Zodpovedá skupine D kvalifikovanej pre Euro. Neodohrala proti Moldavsku. Bolo to prvá citácia.
V marci 2020 bola povolaná do tímu U-20 na dva priateľské zápasy proti Rusku a trojstranný zápas proti Škótsku a Belgicku vo futbalovom stredisku Pinatar Arena (Murcia).
Zúčastnila sa na štyroch zápasoch záverečnej fázy Majstrovstiev Európy do 19 rokov sezóny 2018-2019 v Škótsku (149 minút). V elitnom kole tej istej sezóny zasiahla do 3 zápasov (223 minút).
Súťažila na turnaji kategórie U19 v Škótsku v roku 2018, v ktorom Španielsko skončilo na druhom mieste po Francúzsku. Odohrala 90 minút proti hosťujúcim futbalistkám v Simple Digital Arena v meste Paisley (víťazstvo 0-1, dňa 3/10); 88 minút proti Dánsku v parku East End v meste Dunfermline (1-1, 6/10); a aj 88 minút proti Francúzsku v parku McDiarmid v meste Perth (0-0, 8/10).
V sezóne 2017-2018 bola vyhlásená za majsterku Európy do 19 rokov, v súťaži ktorá sa konala od 18. do 30. júla vo švajčiarskych mestách Wohlen, Zug a Biel/Bienne. Vo finále odohrala 86 minút proti Nemecku (1-0) v aréne Tissot. Celkovo sa zúčastnila piatich zápasov záverečnej fázy (443 minút). Skórovala proti Dánsku.
V sezóne 2016-2017 s tímom U17 sa zúčastnila všetkých troch hier elitného kola v Portugalsku (172 minút), od 28. marca do 2. apríla. A v záverečnej fáze v Českej republike intervenovala v štyroch zápasoch (302 minút), aby uzavrela Španielsko s európskou finalistkou, keď 14. mája 2017 klesla na Nemecko.
Súťažila v dvoch zápasoch zodpovedajúcich rozvojovému turnaju UEFA v kategórii do 16 rokov, hral sa od 13. do 17. mája 2016 v mestách Braga, Barcelos a Fão v severnej Portugalsku.

V júli 2020 podpísala zmluvu s novým Realom Madrid trénovaným Davidom Aznarom. Ako futbalistkou Déporu sezóna 2019-2020 vyniká v lige Iberdrola, so skupinou ktorá trénuje Manu Sáncheza.
S tímom Coruña mala premiéru v septembri 2016. Debutovala v prvej divízii proti Espanyolu 8. septembra 2019.
Začala vo futbale v tímoch Poio Pescamar a CD Lérez. Teresa Abelleira Dueňas sa narodila v Pontevedre.

Posledná aktualizácia: 01 OKT 2022