Pozícía: Obrankyna
Aktuálna kategória: SR ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 6 (incluido frente a Ucrania en Madrid)
Počet gólov v kategórii: 0
Španielsko uzavrelo svoju predchádzajúcu skupinu majstrovstiev sveta víťazstvom nad Ukrajinou (5:0) v Las Rozas, 6. septembra. Góly strelili Esther González, dva (min 15 a 42); Alba Redondo, dvaja ďalší (min 29 a 39); a Jenni Hermoso z penalty (min 67). Ainhoa súťažila 45 minút (druhá časť).

5. júla Atlético de Madrid oznámilo podpis obrankyne Ainhoa ​​​​Vicente Moraza (Donosti, 1995). Podpisuje do roku 2025. Pochádza z Athletic Club.

27. júna 2022 Jorge Vilda oficiálne oznámil vylúčenie Ainhoa ​​​​Vicente Moraza z definitívneho zoznamu 23 futbalistiek registrovaných v UEFA na Euro v Anglicku toto leto.

Do 16.1.2022 sa zúčastnila 17 konfrontácií Iberdrola ligy 2021-2022 (vo všetkých ako štartérka, spolu 1442 minút). V tejto súťaži nie je započítaná ako strelkyňa.

Proti marockému tímu (81 v rebríčku FIFA) odohrala 57 minút v priateľskej konfrontácii hranej 21. 10. 2021 na štadióne Principe Felipe (Cáceres). Španielsko porazilo tím vedený Reynaldom Pedrosom (Orléans, 1971) 3:0.
Španielsko odohralo v Maďarsku druhý termín kvalifikačnej skupinovej fázy o postup na majstrovstvá sveta na Novom Zélande / Austrálii. 21. 9. 2021 navštívil Új Hidegkuti Nándor Stadionban (štadión MTK) v Budapešti. Maďarský tím zdolali 0:7 (do polčasu 0:3). Ainhoa súťažila 23 minút.
Španielsko začalo svoju účasť v kvalifikačnej skupinovej fáze majstrovstiev sveta na Novom Zélande / Austrálii. 16. 9. 2021 navštívil štadión Tórsvøllur v meste Tórshavn. Tím Faerských ostrovov zdolali 0:10 (do polčasu 0:3). Ainhoa ​​zostala na lavičke.
V Las Rozas aj zostala na lavičke zápasu proti Moldavsku, ktorý zodpovedá skupinovej fáze Euro, 27. 11. 2020 (10-0).
Španielske futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí 23.10/2020 kvalifikácie ME 2022 na španielskej pôde v Seville proti Českej republike 4-0 (Estadio La Cartuja). Ainhoa odohrala 77 minút.
Bola povolaná na zápas proti Moldavsku (poradie 92 FIFA) 19.9.2020 (19.00) na Stadionul Zimbru v Kišiňove. Zodpovedá skupine D kvalifikovanej pre Euro.
Bola predvolaná 24. februára na marcový pohár SheBelieves Cup-2020 v Spojených štátoch. Bola to prvá výzva na španielsky národný tím.
1. marca hrala 77 minút proti Espanyolu v Lezame (0-0), pred zastavením v dôsledku pandémie.
Ainhoa Vicente odohrála v Atletickom Klube v Bilbau. Mála číslo 3. Debutovala 13. septembra 2015.
Pochádza z klubu Real Sociedad. Medzi rokmi 2012 a 2015 patrila do klubu so sídlom v Donosti. Začínala v klube Aňorga.
Ainhoa Vicente Moraza sa narodila v Donosti (Gipuzkoa).

Posledná aktualizácia: 08 SEP 2022

Ainhoa Vicente: premiéra španielskou reprezentáciou

21 OKT 2020 | ČLÁNOK
32 debutovali so španielskym národným tímom žien s Jorge Vildou, že je ich trénerom od augusta 2015. Hráčkou ktorá naposledy debutovala s "La Roja", je Ainhoa Vicente (patrí do klubu Athletic Bilbao). Od leta 2015 Jorge Vilda povolal 70 hráčiek na tréning a zápasy so španielskym národným tímom "A".