Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 47 (A)
Počet gólov v kategórii: 7 (A)
Erika Vázquez prichádza do tímu trénerov Levante UD ako asistentka trénerky José Luisa Sáncheza Vera. Ako klub zverejnil 1. júla, má titul z vied o fyzickej aktivite a športe a tiež získala titul TAFAD. Má magisterský titul vo vysokovýkonných športoch a titul trénerky 3. úrovne.

Navarrská hráčka Erika Vázquez (1983) uzatvára úspešnú etapu ako červeno-biela hráčka v najvyššej kategórii. Konfrontáciou, ktorá 15. mája uzavrela Iberdrola lige 2021-2022 v Lezame proti Seville (porážka Athleticu 1:4), sa rozlúčili tri futbalistky, ktoré odchádzajú z profesionálnej činnosti: Vanesa Gimbert (249 zápasov), Erika Vázquez (423) a Sophie Istillart (43 zápasov). Obrankyňa a útočníčka sa mohli rozlúčiť na ihrisku, zatiaľ čo stredopoliarka francúzskeho pôvodu, vážne zranená v polovici sezóny, sledovala zápas z tribúny. Vanesu ocenila aj Sevilla, jej klub na tri roky.

Do 17.4.2022 Erika nastúpila v 18 zápasoch Iberdrola lige 2021-2022 s Athletic Club (deväť štartov, spolu 832 minút). Strelila dva góly: proti Villarrealu a Rayu Vallecano. V Copa de la Reina nastúpila na zápas (polovičná časť proti Seville).
Erika Vázquez obnovila kontrakt do roku 2022, a preto čelí sedemnástej kampani v klube. Od roku 2004 odohrála v Atletickom Klube Bilbao, s výnimkou krátkej prestávky v Espanyol Barcelona (2010-2011).
Vo čase Jorge Vilda ako tréner odohrala iba jeden zápas (45 minút).
Vo fáze trénera Ignacia Queredu sa zúčastnila 46 zápasov s národným tímom. Zúčastnila sa Euro-2013 vo Švédsku a Majstrovstiev sveta-2015 v Kanade.
Začala s futbalom v klube Lagunak (Navarra).
Erika Vázquez Morales sa narodila v Pamplone.

Posledná aktualizácia: 04 JÚL 2022