Aktuálna kategória: ženy "A" a U-20
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 10, incluido el Espaňa-Canadá
Počet gólov v kategórii: 2
27. júna 2022 Jorge Vilda oficiálne oznámil vylúčenie Nerea Eizaguirre z definitívneho zoznamu 23 futbalistiek registrovaných v UEFA na Euro v Anglicku toto leto.

V posledný deň Pohára Arnolda Clarka, 23.2.2022, súťažila 21 minút. Španielsko zdolalo Kanadu (aktuálny olympijský víťaz) 1:0 na štadióne Molineux (Wolverhampton, Anglicko). Jediný gól strelila Alexia Putellas (min 21). La Roja skončila na turnaji na druhom mieste po titule anglických hostiteľiek.
Cestuje do Anglicka na turnaj Arnold Clark Cup (február 2022). V prvom zápase proti Nemecku zostala na lavičke. Aj v druhom zápase bola náhradníčkou.

Nerea bola predvolaný na zápasy proti Faerským ostrovom a Škótsku v novembri 2021, ale chýbala pre zranenie.
V treťom zápase skupiny B pred majstrovstvami sveta v Austrálii/Novom Zélande, súťažila 34 minút. Na štadióne Kolos v meste Kovalivka (asi 80 km od hlavného mesta Kyjev) Španielsko 26. októbra 2021 porazilo ukrajinský tím pripravený Nataliou Zinčenkovou (0:6). Skórovala 0:3 (min 68).
Proti marockému tímu (81 v rebríčku FIFA) odohrala 71 minút v priateľskej konfrontácii hranej 21. 10. 2021 na štadióne Principe Felipe (Cáceres). Španielsko porazilo tím vedený Reynaldom Pedrosom (Orléans, 1971) 3:0.
Španielsko odohralo v Maďarsku druhý termín kvalifikačnej skupinovej fázy o postup na majstrovstvá sveta na Novom Zélande / Austrálii. 21. 9. 2021 navštívil Új Hidegkuti Nándor Stadionban (štadión MTK) v Budapešti. Maďarský tím zdolali 0:7 (do polčasu 0:3). Nerea súťažila 34 minút.
Španielsko začalo svoju účasť v kvalifikačnej skupinovej fáze majstrovstiev sveta na Novom Zélande / Austrálii. 16. 9. 2021 navštívil štadión Tórsvøllur v meste Tórshavn. Tím Faerských ostrovov zdolali 0:10 (do polčasu 0:3). Nerea súťažila 19 minút.
V zápase priateľskej prípravy proti Belgicku, odohrala 16. minút na štadióne Santo Domingo v Alcorcóne (Madrid) 10. júna 2021 (3:0). Zostala na lavičke 90 minút proti Dánsku (15/6).
Odohrala 57 minút v zápase priateľskej prípravy proti Mexiku v Marbelle, 13. 4. 2021. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa. Marta Cardona a Nahikari García (dvaja) skórovali proti tímu trénovanému Mónicou Vergarovou (3:0).
Nerea sa zúčastnila s reprezentáciou "A" 24 minút v Baku (18. 2. 2021). Španielsko dosiahlo v Anglicku matematickú prihrávku na Euro 2022; porazilo Azeris (0-13). Skórovala 0-11 (84 minút).
V Las Rozas nastúpila na 15 minút zápasu proti Moldavsku, ktorý zodpovedá skupinovej fáze Euro, 27. 11. 2020 (10-0).
Španielske futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí 23.10/2020 kvalifikácie ME 2022 na španielskej pôde v Seville proti Českej republike 4-0 (Estadio La Cartuja). Nerea odohrala 34 minút. Debutovala.

Na konci tohto mesiaca v Las Rozas ju 19. novembra 2020 predvolal Pedro López na etapu s tímom U-20.
V marci 2020 bola povolaná aj do tímu U-20 na dva priateľské zápasy proti Rusku a trojstranný zápas proti Škótsku a Belgicku vo futbalovom stredisku Pinatar Arena (Murcia).
Bola vyhlásený za priateľské zápasy v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku. Nedebutovala so španielskym národným tímom "A".
Zúčastnila sa na štyroch zápasoch záverečnej fázy Majstrovstiev Európy do 19 rokov sezóny 2018-2019 v Škótsku (187 minút). V elitnom kole tej istej sezóny zasiahla do 3 zápasov (101 minút).
V sezóne 2017-2018 bola vyhlásená za majsterku Európy do 19 rokov, v súťaži ktorá sa konala od 18. do 30. júla vo švajčiarskych mestách Wohlen, Zug a Biel/Bienne. Vo finále odohrala 60 minút proti Nemecku (1-0) v aréne Tissot. Celkovo sa zúčastnila piatich zápasov záverečnej fázy (408 minút).
V sezóne 2016-2017 s tímom U17 sa zúčastnila dvoch elitných hier v Portugalsku (149 minút), medzi 28. marcom a 2. aprílom. A v záverečnej fáze v Českej republike zasiahla do troch hier (201 minút), aby uzavrela Španielsko s európskou finalistkou, keď 14. mája 2017 klesla na Nemecko.
Na turnaji oslobodenom do 17 rokov v UEFA v Českej republike v roku 2016 zúčastnila sa troch zápasov (115 minút). Proti Českej republike v Příbrame získala 0-2 (min. 29).
Bronzovú medailu získala na svetovom pohári v Jordánsku v kategórii U-17, v súťaži konanej v mestách Ammán a Irbid medzi 30. septembrom a 21. októbrom 2016.
17. februára 2016 sa zúčastnila tímu U17 na priateľskom zápase proti Rusku (5-0) na štadióne Camilo Cano v La Nucía (Alicante).

Odohrá s Real Sociedad San Sebastián
Začínala vo futbale v kluboch Tolosa CF (2012-2014) a Añorga KKE (2014-2016)
Nerea Eizaguirre Lasa sa narodila v Tolose (Gipuzkoa).

Posledná aktualizácia: 27 JÚN 2022

34 debutujúcich futbalistiek s trénerom Jorgeom Vildom

24 NOV 2020 | ČLÁNOK
Dva debutovali v drese španielskej reprezentácie žien v zápase proti Českej republike (4:0) v Seville, 23. 10. 2020: Nerea Eizaguirre debutovala pripojením sa na zápas v 58. minúte a Athenea del Castillo urobila vlastní v 87. min. Týmto spôsobom debutovalo v seniorskom tíme 34 hráčov, pretože ich trénerom bol Jorge Vilda od augusta 2015 do tejto konfrontácie v La Cartuja.