Pozícía: Stredopoliarka alebo obrankyna
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 2 (A)
Počet gólov v kategórii: 0

Real Betis a Sevilla remizovali v derby hlavného mesta Andalúzie (1:1) 5. mája 2024. Táto konfrontácia sa odohrala v Luis del Sol Sports City, čo zodpovedá 26. zápasovému dňu Ligy F. Tím Betis sa ujal vedenia na tabuli (min 61), keď Violeta Quiles zakončila hlavičkou po priamom kope Gema Soliveres. Presne Gemma Gili vyrovnala (min 90), na druhý pokus po rozohrávke Aroly Aparicio a obrannom odraze. Inma Gabarro a Amanda Sampedro dokončili s drevom. Tento nerozhodný výsledok umožňuje Seville vyrovnať skóre minulej sezóny.

Sevilla vyhrala na hosťovaní vo Valdebebas proti Realu Madrid (1:3), 9. decembra 2023. Táto konfrontácia zodpovedala jedenástemu dňu Ligy F. Keď absolvovala protiútok, presne Gemma Gili (min 90 +9) strelila posledný gól, ktorý spečatila štvrté víťazstvo tímu, ktorý pripravi Cristian Toro.

V sezóne 2023-2024 hrá za Sevilla FC.
2. júla sa Gemma Gili pripojila k Seville po tom, čo neobnovila zmluvu s Realom Sociedad. S andalúzskym klubom podpísala zmluvu do 30. júna 2024.

V sezóne 2022-2023 do 31. decembra absolvovala s Realom Sociedad dvanásť zápasov Ligy F (deväť od začiatku, celkovo 873 minút). Nestrelila žiadne góly. Zúčastnila sa aj dvoch zápasov Ligy majstrov proti Bayernu Mníchov, pričom oba štartovali (134 minút).

Dňa 13.1.2022 zverejnili Real Sociedad a Gemma Gili dohodu o predĺžení zmluvy pre stredopoliačku z Castellónu do júna 2023.
K 12.1.2022 nastúpila na 17 zápasov v Iberdrola lige 2021-2022 (15 štartov, celkovo 1302 minút). Strelila gól: v Zubiete proti Realu Betis (6. novembra).
Na sezónu 2020-2021 sa podpísala pre Real Sociedad z ligy Iberdrola; 21. júla začala futbalový tréning pod vedením novej trénerkyne klubu Natalia Arroyo.
Bola nominovaná v priateľskom zápase proti Francúzsku (španielska porážka 2-0) v Clermont-Ferrand (31.8.1919), ale sa nezúčastnila na tejto zápasi. Hrala jeden zápas Cyprus Cup-2018 (77 minút), ktoré Španielsko zvíťazilo vo finále proti Taliansku 2-0 (7.3.2018).
Od augusta 2015 do decembra 2017 hrala so španielskym národným tímom "A" 1 zápas (31 minút, debutovala).
Od leta 2019 patrila Levante UD. Od roku 2012 do roku 2019 hrala s FC Barcelona. Vo Valencii pôsobila do roku 2012.