Pozícía: Útočníčka
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 18 (incluido frente a Ucrania en Madrid)
Počet gólov v kategórii: 7
Španielsko uzavrelo svoju predchádzajúcu skupinu majstrovstiev sveta víťazstvom nad Ukrajinou (5:0) v Las Rozas, 6. septembra. Góly strelili Esther González, dva (min 15 a 42); presne Alba Redondo, dvaja ďalší (min 29 a 39); a Jenni Hermoso z penalty (min 67). Alba súťažila 68 minút.
Jorge Vilda ju povolal koncom augusta 2022 na dva septembrové zápasy proti Maďarsku a Ukrajine (skupinová fáza majstrovstiev sveta).

Alba nastúpila 90 minút proti Faerským ostrovom (12-0, 5-0 v polčase). Skórovala 3:0 (min 25). Táto konfrontácia zodpovedala skupine B pred majstrovstvami sveta v Austrálii / Novom Zélande a hrala sa na štadióne La Cartuja (Sevilla) 25. novembra 2021.
V treťom zápase skupiny B pred majstrovstvami sveta v Austrálii/Novom Zélande, súťažila 20 minút. Na štadióne Kolos v meste Kovalivka (asi 80 km od hlavného mesta Kyjev) Španielsko 26. októbra 2021 porazilo ukrajinský tím pripravený Nataliou Zinčenkovou (0:6). Skórovala 0-6 (min 90+2).
Proti marockému tímu (81 v rebríčku FIFA) odohrala 57 minút v priateľskej konfrontácii hranej 21. 10. 2021 na štadióne Principe Felipe (Cáceres). Španielsko porazilo tím vedený Reynaldom Pedrosom (Orléans, 1971) 3:0.

V priateľskej konfrontácii prípravy proti Dánsku (3-0), sa zúčastnila 45 minút (druhý polčas). Odohralo sa 15. 6. 2021 na štadióne Santo Domingo (Alcorcón, Madrid). Skórovali Aitana Bonmatí (dvaja) a Patri Guijarro.
V zápase priateľskej prípravy proti Belgicku, odohrala 33 minút na štadióne Santo Domingo v Alcorcóne (Madrid) 10. júna 2021 (3:0).
Odohrala 90 minút v zápase priateľskej prípravy proti Mexiku v Marbelle, 13. 4. 2021. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa. Marta Cardona a Nahikari García (dvaja) skórovali proti tímu trénovanému Mónicou Vergarovou (3:0).
Zúčastnila sa 17 minút proti Holandsku v Marbelle (1:0). Táto priateľská konfrontácia sa odohrala 9. 4. 2021 na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa. Jediný gól v zápase strelila Patri Guijarro (31 minút). Ako štartérka pôsobila osem hráčok FC Barcelona a v druhom polčase pribudla ďalšia. Slúžilo tiež ako príprava na výber v réžii Sariny Wiegmanovej s ohľadom na jej účasť na olympijských hrách v Tokiu-2021.

Alba zostala v striedaní počas konfrontácie s Poľskom (3:0), ktoré uzavreli skupinu D pred Euro-2022, ktorá odohrala 23. 2. 2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid). Aj v Baku.
Bola povolaná na zápas proti Moldavsku (poradie 92 FIFA) 19.9.2020 (19.00) na Stadionul Zimbru v Kišiňove. Zodpovedá skupine D kvalifikovanej pre Euro. Odohrala 90 minút. Skórovala 0-6.
Bola predvolaná na marcový pohár SheBelieves-2020 v Spojených štátoch. Nahradila zraneného Nahikari Garcíu. Bola nominovaná na túto skupinovú fázu pre Euro, ale ešte sa nezúčastnila na tejto oficiálnej súťaži. Zúčastnila sa dvoch priateľských zápasov v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (119 minút). Hrala dva zápasy Algarve Cup-2019 v Portugalsku (64 minút), na ktorých turnaji španielske národné mužstvo skončilo na siedmom mieste. Hrala priateľský zápas (17.1.2019) proti Belgicku (1-1) v Cartagena (35 minút). Hrala (a debutovala) priateľský zápas (8.11.2018) proti Poľsku (3-1) v Leganés (17 minút).
Pretekala na svetovom pohári do 20 rokov, ktorý sa konal od 13. novembra do 3. decembra v Port Moresby (Papua Nová Guinea). Španielsko zo štvorfinále proti Severnej Kórei (2-3) vypadlo v predĺžení. Odohrala 90 minút proti Nigérii (1-2); a 21 minút proti Severokórejčanom. Skórovala proti Nigérii.
Odohrá vo Valencii s Levante UD. Pochádza z klubu Fundación Albacete. Alba Redondo Ferrer sa narodila v Albacete.

Posledná aktualizácia: 08 SEP 2022