Pozícía: Stredopoliarka
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 17 (incluido frente a Ucrania en Madrid)
Počet gólov v kategórii: 4
30. septembra 2022 povolaný Jorgem Vildom na prípravné zápasy proti Švédsku v Córdobe a proti Spojeným štátom v Pamplone.

Španielsko uzavrelo svoju predchádzajúcu skupinu majstrovstiev sveta víťazstvom nad Ukrajinou (5:0) v Las Rozas, 6. septembra. Góly strelili Esther González, dva (min 15 a 42); Alba Redondo, dvaja ďalší (min 29 a 39); a Jenni Hermoso z penalty (min 67). Irene súťažila 45 minút (druhá časť).
Jorge Vilda ju povolal koncom augusta 2022 na dva septembrové zápasy proti Maďarsku a Ukrajine (skupinová fáza majstrovstiev sveta).

Španielsko prehralo s Nemeckom (0:2) v druhom zápase Eura-2022, 12. júla v Brentforde (Západný Londýn). Skórovali Klara Bühl (min 3, ľavou nohou) a kapitánka Alexandra Popp (min 37, hlavičkou po rohu). Irene súťažila 8 minút.
Španielsko odštartovalo záverečnú fázu Euro-2022 v Anglicku víťazstvom. Na štadióne MK v meste Milton Keynes (neďaleko Londýna) 8. júla porazili Fínsko (4:1). La Roja strelil tri góly hlavou a druhý z penalty. Skórovali Irene Paredes (min 26), Aitana Bonmatí (min 41), Lucía García (min 75) a Mariona Caldentey (min 90+5). Linda Sällströmová už v úvodnej minúte presadila severský tím na čele so Švédkou Annou Signeulovou. Irene súťažila 60 minút.

Prípravná fáza pred Eurom v Anglicku sa skončila. Taliansko a Španielsko remizovali 1. júla na ihrisku Castel di Sangro 1:1. Irene súťažila 17 minút. Za tím pod vedením Mileny Bertoliniovej otvorila skóre Valentina Bergamaschiová volejom po rohovej strele Valentiny Cernoiovej (min 48). Alexia Putellas vyrovnala (min 68), hlavičkou po asistencii Marty Cardonovej.
Španielsko čelilo Austrálii prvýkrát v histórii. Táto prípravná konfrontácia s výhľadom na tohtoročné letné Euro v Anglicku sa odohrala na štadióne Colombino (Huelva). Tím vedený Jorgem Vildom vyhral 7:0 (minimálna prevaha v polčase). Irene odohrala 45 minút, druhú časť (25. júna 2022). Skórovala 6-0 (min 89) a aj 7-0 (min 90+1).

Ako bolo zverejnené 9. júna 2022, sevilská stredopoliarka Irene Guerrero sa stáva novou futbalistkou Atlética de Madrid z Levante UD. Zmluvu podpisuje do 30.6.2025.
S Levante UD nastúpila v 27 zápasoch Iberdrola lige 2021-2022 (22 štartov, celkovo 1 959 minút). Proti Granadille strelila gól. V rámci majstrovstiev Európy nastúpila na štyri zápasy (štyri štarty, 374 minút). V Copa de la Reina odohrala proti Realu Betis 90 minút. Ďalších 90 minút absolvovala proti Atléticu de Madrid v Španielskom superpohári. Žiadny iný cieľ.

Odohrala 14 minút na začiatku Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Nemecko 17. februára 2022 na Riverside Stadium v ​​meste Middlesbrough remizovali jedenkrát. Alexia Putellas posunula dopredu La Roja (min 46) a vyrovnala Lea Schüller (min 88).

Irene nastúpila 90 minút proti Faerským ostrovom (12-0, 5-0 v polčase). Táto konfrontácia zodpovedala skupine B pred majstrovstvami sveta v Austrálii / Novom Zélande a hrala sa na štadióne La Cartuja (Sevilla) 25. novembra 2021.
V treťom zápase skupiny B pred majstrovstvami sveta v Austrálii/Novom Zélande, súťažila 13 minút. Na štadióne Kolos v meste Kovalivka (asi 80 km od hlavného mesta Kyjev) Španielsko 26. októbra 2021 porazilo ukrajinský tím pripravený Nataliou Zinčenkovou (0:6).
Proti marockému tímu (81 v rebríčku FIFA) odohrala 57 minút v priateľskej konfrontácii hranej 21. 10. 2021 na štadióne Principe Felipe (Cáceres). Španielsko porazilo tím vedený Reynaldom Pedrosom (Orléans, 1971) 3:0.
Španielsko odohralo v Maďarsku druhý termín kvalifikačnej skupinovej fázy o postup na majstrovstvá sveta na Novom Zélande / Austrálii. 21. 9. 2021 navštívil Új Hidegkuti Nándor Stadionban (štadión MTK) v Budapešti. Maďarský tím zdolali 0:7 (do polčasu 0:3). Irene súťažila 23 minút.
Španielsko začalo svoju účasť v kvalifikačnej skupinovej fáze majstrovstiev sveta na Novom Zélande / Austrálii. 16. 9. 2021 navštívil štadión Tórsvøllur v meste Tórshavn. Tím Faerských ostrovov zdolali 0:10 (do polčasu 0:3). Irene súťažila 90 minút. Hlavičkou dala gól na 0:2 (min. 8). Zahodila roh pred 0:9 a tiež 0:10.
V Las Rozas nastúpila na 15 minút zápasu proti Moldavsku, ktorý zodpovedá skupinovej fáze Euro, 27. 11. 2020 (10-0).
Španielske futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí 23.10/2020 kvalifikácie ME 2022 na španielskej pôde v Seville proti Českej republike 4-0 (Estadio La Cartuja). Irene odohrala 15 minút.
Bola povolaná na zápas proti Moldavsku (poradie 92 FIFA) 19.9.2020 (19.00) na Stadionul Zimbru v Kišiňove. Zodpovedá skupine D kvalifikovanej pre Euro. Odohrala 13 minút.
Zúčastnila sa troch priateľských zápasov v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (116 minút). Debutovala proti Brazílii v Don Benito (5.4.2019).

Patríla do Levante UD od leta 2020.
Hrala v Real Betis v Seville.
Irene Guerrero Sanmartín sa narodila v Seville.

Posledná aktualizácia: 01 OKT 2022

Irene Guerrero strelila s národným tímom dva góly s triumfálnou cestou na európsky šampionát

26 JÚN 2022 | ČLÁNOK
Hviezdou prípravného zápasu proti Austrálii bola Irene Guerrero Sanmartín, stredopoliarka Sevilly (1996) s koreňmi Beticu. Irene strelila dva góly za 45 minút. Po podaní Leily Ouahabiovej upravila na 6:0 (89. minúta), keď zakončila hlavičkou. Dostala sa aj na konečných 7:0 (minúta 90+1) s asistenciou Esther González. S národným tímom tak pridáva štyri góly.