Pozícía: Stredopoliarka
Aktuálna kategória: ženy "A"
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 26 (incluido frente a Países Bajos)
Počet gólov v kategórii: 5
Po prekonaní zranenia kolena hrala Irene Guerrero ako začínajúca hráčka prvý zápas s Manchestrom United v mestskom derby proti City 24. januára 2024. Zodpovedalo to The FA Women's League Cup (skupina B). Za víťazné City skórovali Kelly (min 47) a Hemp (min 70). Gól United bol dielom útočníčky Parrisovej (min 90+5, 2:1). Irene (číslo 8) odohrala 65 minút v strede poľa, keď ju nahradila Toone. S United spočiatku vystupovala aj Lucía García. Za City ako štartérky pôsobili Laia Aleixandri a Leila Ouahabi. Hralo sa na City Football Academy (Manchester).

14. septembra 2023 Manchester United oznámil podpis Irene Guerrero. Andalúzska stredopoliarka prichádza do United po prechode cez Betis, Levante a Atlético de Madrid.
Irene pre oficiálnu webovú stránku britského klubu povedala: "Cítim sa veľmi šťastná a veľmi poctená, že som tu. Som veľmi hrdá, že som súčasťou rodiny Manchestru United a dúfam, že spoločne dosiahnem všetky naše ciele."
Marc Skinner (1983), anglický tréner tímu, povedal: „Irene je víťazkou Svetového pohára, ktorej kvalita je vynikajúcim doplnkom nášho tímu. Skúsenosti, ktoré prináša, na národnej aj medzinárodnej úrovni, budú kľúčové, pretože usilujeme o úspech vo viacerých súťažiach, ktorým v tejto sezóne čelíme."
Športová riaditeľka klubu Polly Bancroftová povedala: „Podpis Irene je najnovším príkladom ambícií žien Manchestru United a už sa nevieme dočkať, kedy si obliekla naše slávne červené tričko a potešila našich úžasných fanúšikov a v Európe."

MAJSTERKA SVETA V SYDNEY V AUGUSTE 2023

Ďalší gól Olgy Carmonovej znamenal, že Španielsko porazilo Anglicko a zdvihlo svoje prvé majstrovstvá sveta žien (1:0). Ľavá obrankyňa Realu Madrid opäť skórovala v Sydney (min 29, opäť ľavou nohou), 20. augusta 2023. Asistenciu na tento gól si pripísala Mariona Caldentey. Irene zostala na lavičke.
Španielsko porazilo Švédsko prvýkrát v histórii (2:1) a kvalifikovalo sa do finále MS. Irene zostala na lavičke. Táto konfrontácia sa odohrala 15. augusta v Eden Parku (Auckland, Nový Zéland). Salma Paralluelo (min 81) skórovala za La Roja po defenzívnom odraze a hre Jenni Hermoso; a kapitánka Olga Carmona ľavou nohou (min 90), po rohovom vhadzovaní Tere Abelleira. Švédsky gól bol dielom Rebecky Blomqvistovej (min 88), po asistencii Liny Hurtigovej.
Španielsko sa po prvý raz vo svojej histórii dostane do semifinále veľkého turnaja. Vo štvrťfinále majstrovstiev sveta zvíťazili nad Holandskom (9FIFA) po predĺžení (2:1) po dosiahnutí 90 minút za nerozhodného výsledku. Táto konfrontácia sa odohrala na regionálnom štadióne Sky (Wellington, Nový Zéland) 11. augusta 2023. Irene odohrala 33 minút. Mariona Caldentey otvorila skóre penaltou, ktorej sa dopustila Stefanie van der Gragtová (na rozlúčku s profesionálnou futbalistkou). Práve Stefanie dosiahla vyrovnávajúci gól tímu vedeného Andriesom Jonkerom (min 90 + 1). Konečný výsledok stanovila Salma Paralluelo osobným pohybom z kolmice z protiútoku (min 111). Futbalistku afrického pôvodu ocenila FIFA ako hráčku zápasu.
Španielsko po prvý raz prekonalo jedno kolo (jediný zápas) na veľkom turnaji. La Roja sa tak dostala do štvrťfinále MS. V osemfinále zdolali Švajčiarsko (20-FIFA) (5:1). Irene odohrala 15 minút. Táto konfrontácia sa odohrala 5. augusta v Eden Park (Auckland, Nový Zéland). Za La Roja skórovali Aitana Bonmatí (dva), Alba Redondo, Laia Codina a Jenni Hermoso. Laia si strelila švajčiarsky gól na vlastnú bránu, kvôli prihrávke, ktorú mala v úmysle nasmerovať nováčik Cata Coll.
Španielsko prehralo s Japonskom (4:0) v treťom dni C-skupiny. Irene zostala na lavičke. Táto konfrontácia sa odohrala 31. júla na regionálnom štadióne Wellington (Nový Zéland). Za tím, ktorý vedie Futoshi Ikeda, strelili góly Hinata Miyazawa (klub Mynavi Sendai), 1:0 (min 12); Riko Ueki (Tokio Verdy), 2:0 (min 29); opäť Hinata, 3:0 (min 40); a Mina Tanaka (INAC Kobe), 4:0 (min 82). Španielsko postúpi do osemfinále ako druhé v skupine po ázijských futbalistkách.
Španielsko dosiahlo matematický postup do osemfinále MS. La Roja porazila 26. júla na štadióne Eden Park (Auckland, Nový Zéland) Zambiu (5:0), ktorú trénoval Bruce Mwape. Irene odohrala 32 minút. Druhý deň sa hralo v skupine C. Góly strelili Tere Abelleira (min 9), dva Jenni Hermoso (min 13 a 70) a ďalšie dva Alba Redondo (min 69 a 85).
Irene zostala na lavičke na začiatku majstrovstiev sveta v ich C-skupine. Španielsko porazilo Kostariku (3:0) na Sky Stadium v ​​meste Wellington (Nový Zéland) 21. júla 2023. Zásah na vlastný gól strednej obrankyne Valerie del Campo (min 21) znamenal otvorenie skóre pre La Roja. Aitana dala na 2:0 (min 23), keď po podaní Batlleovej vystrelila ľavou nohou. Tretí gól strelila Esther, ktorá zakončila ľavou nohou po odraze (min 27).

Irene sa ako štartérka zúčastnila prípravného zápasu proti Vietnamu (9:0), ktorý sa nezapočítava do zoznamu víťazov UEFA/FIFA. Hralo sa 14. júla 2023 na McLennan Park Stadium, v Papakura, Auckland (Nový Zéland). Tím vedený Mai Đức Chung (Hanoj, 1951) sa tiež zúčastňuje tohto letného turnaja Svetového pohára.
Irene odohrala 45 minút. Španielsko zdolalo v prípravnom zápase na MS Panamu (7:0). Hralo sa na Estadio Román Suárez Puerta (Avilés, Asturias), 29. júna 2023. Góly strelili Esther (dva), Alexia, presne Irene Guerrero (penalta), Navarro a Athenea, ako aj vlastný gól Rebecy Espinosovej. Panamčania, ktorí budú toto leto aj na majstrovstvách sveta, okupujú 52. pozíciu FIFA. Irene je na zozname 23 pre Svetový pohár.
​ Jorge Vilda sa jej ozval 12. júna 2023 s výhľadom na majstrovstvá sveta v lete. Proti Dánsku na štadióne Gladsaxe nenastúpila.

Irene odohrala 32 minút 11. apríla 2023 na Ibize. Španielsko porazilo (3:0) Čínu na čele so Shui Qingxia. Na štadióne Palladium Can Misses slúžila ako príprava na majstrovstvá sveta v lete v Austrálii/Novom Zélande. Skóre otvorila Tere Abelleira (min 45). Athenea del Castillo expandovala, strelou ľavačkou po odrazenej lopte (min 60). Konečný výsledok stanovila hlavičkou Alba Redondo po rohovom kope Jenni Hermoso (min 81).
Irene odohrala 69 minút na štadióne Palladium Can Misses (Ibiza) 6. apríla 2023. Španielsko porazilo Nórsko (4:2), ktoré trénuje Hege Riise, v prípravnom zápase na majstrovstvá sveta. Skórovali Jenni Hermoso (dve) a Salma Paralluelo (ďalšie dve). Za škandinávsky tím skórovali Ada Hegerberg z Lyonu (1:1, min 20); a Cesilie Andreassen z Rosenborgu (4:2, min 86).
Zavolali ju na etapu začiatkom apríla na Ibize s národným tímom A (Nórsko a Čína, súperi).

Španielsko uzavrelo účasť na Pohári národov na druhom mieste po Austrálii a pred Českom (tretie) a Jamajkou (štvrté). V tretí deň turnaja La Roja zdolala český tím (3:0). Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne McDonald Jones Stadium v ​​austrálskom meste Newcastle 22. februára 2023. Góly strelili Esther González (dva) a Athenea del Castillo (z penalty). Irene odohrala 76 minút.
Austrália zdolala Španielsko na Pohári národov (3:2) 19. februára. Za Matildas skórovali v prvom polčase Cortnee Vine, Clare Polkinghorne a Caitlin Foord. Oľga Carmona a Alba Redondo uzavreli medzeru. Hralo sa na štadióne CommBank (Parramatta, Greater Western Sydney, Nový Južný Wales, Austrália). Výber, ktorý pripravil Švéd Tony Gustavsson, dosiahol šieste víťazstvo v rade. Irene sa zúčastnila 90 minút.
Španielsko začalo turnaj v Austrálii na štadióne Industree Group, v meste Gosford (Brisbane Water, Nový Južný Wales), 16. februára. Porazili tím Jamajky na čele s Lorne Donaldson (3:0). Gól strelili Maite, Esther a Fiamma. Irene zostala na lavičke.
Zavolal ju Jorge Vilda na prípravný turnaj v Austrálii vo februári 2023.

Španielsko a Švédsko remizovali (1:1) v prípravnom zápase hranom 7. októbra 2022 na štadióne Arcángel (Córdoba). Štartovalo osem madridistických žien. Mužstvo pripravené Petrom Gerhardssonom získalo výhodu gólom Rebecky Blomqvistovej (min 14, asistencia Kosovare Asllani). Marta Cardona vyrovnala (min 83, ľavou nohou, presne pri podaní Irene Guerrero). Debutovala Nuria Rábano. Irene odohrala 90 minút.
30. septembra 2022 povolaný Jorgem Vildom na prípravné zápasy proti Švédsku v Córdobe a proti Spojeným štátom v Pamplone.

Španielsko uzavrelo svoju predchádzajúcu skupinu majstrovstiev sveta víťazstvom nad Ukrajinou (5:0) v Las Rozas, 6. septembra. Góly strelili Esther González, dva (min 15 a 42); Alba Redondo, dvaja ďalší (min 29 a 39); a Jenni Hermoso z penalty (min 67). Irene súťažila 45 minút (druhá časť).
Jorge Vilda ju povolal koncom augusta 2022 na dva septembrové zápasy proti Maďarsku a Ukrajine (skupinová fáza majstrovstiev sveta).

Španielsko prehralo s Nemeckom (0:2) v druhom zápase Eura-2022, 12. júla v Brentforde (Západný Londýn). Skórovali Klara Bühl (min 3, ľavou nohou) a kapitánka Alexandra Popp (min 37, hlavičkou po rohu). Irene súťažila 8 minút.
Španielsko odštartovalo záverečnú fázu Euro-2022 v Anglicku víťazstvom. Na štadióne MK v meste Milton Keynes (neďaleko Londýna) 8. júla porazili Fínsko (4:1). La Roja strelil tri góly hlavou a druhý z penalty. Skórovali Irene Paredes (min 26), Aitana Bonmatí (min 41), Lucía García (min 75) a Mariona Caldentey (min 90+5). Linda Sällströmová už v úvodnej minúte presadila severský tím na čele so Švédkou Annou Signeulovou. Irene súťažila 60 minút.

Prípravná fáza pred Eurom v Anglicku sa skončila. Taliansko a Španielsko remizovali 1. júla na ihrisku Castel di Sangro 1:1. Irene súťažila 17 minút. Za tím pod vedením Mileny Bertoliniovej otvorila skóre Valentina Bergamaschiová volejom po rohovej strele Valentiny Cernoiovej (min 48). Alexia Putellas vyrovnala (min 68), hlavičkou po asistencii Marty Cardonovej.
Španielsko čelilo Austrálii prvýkrát v histórii. Táto prípravná konfrontácia s výhľadom na tohtoročné letné Euro v Anglicku sa odohrala na štadióne Colombino (Huelva). Tím vedený Jorgem Vildom vyhral 7:0 (minimálna prevaha v polčase). Irene odohrala 45 minút, druhú časť (25. júna 2022). Skórovala 6-0 (min 89) a aj 7-0 (min 90+1).

Ako bolo zverejnené 9. júna 2022, sevilská stredopoliarka Irene Guerrero sa stáva novou futbalistkou Atlética de Madrid z Levante UD. Zmluvu podpisuje do 30.6.2025.
S Levante UD nastúpila v 27 zápasoch Iberdrola lige 2021-2022 (22 štartov, celkovo 1 959 minút). Proti Granadille strelila gól. V rámci majstrovstiev Európy nastúpila na štyri zápasy (štyri štarty, 374 minút). V Copa de la Reina odohrala proti Realu Betis 90 minút. Ďalších 90 minút absolvovala proti Atléticu de Madrid v Španielskom superpohári. Žiadny iný cieľ.

Odohrala 14 minút na začiatku Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Nemecko 17. februára 2022 na Riverside Stadium v ​​meste Middlesbrough remizovali jedenkrát. Alexia Putellas posunula dopredu La Roja (min 46) a vyrovnala Lea Schüller (min 88).

Irene nastúpila 90 minút proti Faerským ostrovom (12-0, 5-0 v polčase). Táto konfrontácia zodpovedala skupine B pred majstrovstvami sveta v Austrálii / Novom Zélande a hrala sa na štadióne La Cartuja (Sevilla) 25. novembra 2021.
V treťom zápase skupiny B pred majstrovstvami sveta v Austrálii/Novom Zélande, súťažila 13 minút. Na štadióne Kolos v meste Kovalivka (asi 80 km od hlavného mesta Kyjev) Španielsko 26. októbra 2021 porazilo ukrajinský tím pripravený Nataliou Zinčenkovou (0:6).
Proti marockému tímu (81 v rebríčku FIFA) odohrala 57 minút v priateľskej konfrontácii hranej 21. 10. 2021 na štadióne Principe Felipe (Cáceres). Španielsko porazilo tím vedený Reynaldom Pedrosom (Orléans, 1971) 3:0.
Španielsko odohralo v Maďarsku druhý termín kvalifikačnej skupinovej fázy o postup na majstrovstvá sveta na Novom Zélande / Austrálii. 21. 9. 2021 navštívil Új Hidegkuti Nándor Stadionban (štadión MTK) v Budapešti. Maďarský tím zdolali 0:7 (do polčasu 0:3). Irene súťažila 23 minút.
Španielsko začalo svoju účasť v kvalifikačnej skupinovej fáze majstrovstiev sveta na Novom Zélande / Austrálii. 16. 9. 2021 navštívil štadión Tórsvøllur v meste Tórshavn. Tím Faerských ostrovov zdolali 0:10 (do polčasu 0:3). Irene súťažila 90 minút. Hlavičkou dala gól na 0:2 (min. 8). Zahodila roh pred 0:9 a tiež 0:10.
V Las Rozas nastúpila na 15 minút zápasu proti Moldavsku, ktorý zodpovedá skupinovej fáze Euro, 27. 11. 2020 (10-0).
Španielske futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí 23.10/2020 kvalifikácie ME 2022 na španielskej pôde v Seville proti Českej republike 4-0 (Estadio La Cartuja). Irene odohrala 15 minút.
Bola povolaná na zápas proti Moldavsku (poradie 92 FIFA) 19.9.2020 (19.00) na Stadionul Zimbru v Kišiňove. Zodpovedá skupine D kvalifikovanej pre Euro. Odohrala 13 minút.
Zúčastnila sa troch priateľských zápasov v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami Sveta vo Francúzsku (116 minút). Debutovala proti Brazílii v Don Benito (5.4.2019).

Patríla do Levante UD od leta 2020.
Hrala v Real Betis v Seville.
Irene Guerrero Sanmartín sa narodila v Seville.

Posledná aktualizácia: 26 JAN 2024

Irene Guerrero strelila s národným tímom dva góly s triumfálnou cestou na európsky šampionát

26 JÚN 2022 | ČLÁNOK
Hviezdou prípravného zápasu proti Austrálii bola Irene Guerrero Sanmartín, stredopoliarka Sevilly (1996) s koreňmi Beticu. Irene strelila dva góly za 45 minút. Po podaní Leily Ouahabiovej upravila na 6:0 (89. minúta), keď zakončila hlavičkou. Dostala sa aj na konečných 7:0 (minúta 90+1) s asistenciou Esther González. S národným tímom tak pridáva štyri góly.