Klub: Manchester City
Vek: 22 (25/8/2000)
Pozícía: obrankyna alebo stredopoliarka
Aktuálna kategória: ženy "A" a U23
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 16 (incluido frente a Hungría en Las Rozas)
Počet gólov v kategórii: 2 (A)
Španielsko odohralo predposledný zápas skupinovej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande. 2. septembra 2022 zdolali v Las Rozas (Madrid) Maďarsko. Góly strelili Esther González (min 24), kapitánka Irene Paredes (min 27, hlavička) a konečných 3:0 Patri Guijarro (min 74). Laia súťažila 45 minút (druhá časť).
Jorge Vilda ju povolal koncom augusta 2022 na dva septembrové zápasy proti Maďarsku a Ukrajine (skupinová fáza majstrovstiev sveta).

21. augusta 2022 sa zúčastnila 72 minút konfrontácie proti Realu Madrid vo Valdebebas, čo zodpovedá úvodnej fáze ženskej Ligy majstrov. Manchester City prehral (1:0, Caroline Weir) a vypadol z turnaja.

9. júna 2022 Manchester City oficiálne zverejnil podpis Laie Aleixandriovej z Atlética Madrid. S klubom sa dohodla na tri sezóny. Môže na ihrisku v obrane (bočnej alebo strednej) a tiež v strede poľa pri držaní úloh. Oblečie si dres s číslom 4 a opäť sa stretne s Venezuelčankou Deynou Castellanosovou, ktorej týždeň predtým potvrdili prestup na Academy Stadium z Atlética.

Španielsko uzavrelo svoju účasť na Euro-2022 na britskej pôde vo štvrťfinále. Podľahol v predĺžení proti Anglicku, 20. júla v Brightone. Esther Gonzálezová dostala La Roja do vedenia po asistencii Athenea del Castillo (min 54). Premenili Ella Toone (1:1, min 84) a Georgia Stanway (2:1, min 96). Laia odohrala 49 minút.
Španielsky tím sa dostal do štvrťfinále Euro-2022. B-skupinu uzavreli víťazstvom proti Dánsku v Brentforde (1:0), 16. júla. Ten jediný gól strelila Marta Cardona, keď zakončila hlavičkou po asistencii Olgy Carmonovej (min 90). Dáni vedení Larsom Søndergaardom vypadnú. Laia súťažila 12 minút.
Španielsko prehralo s Nemeckom (0:2) v druhom zápase Eura-2022, 12. júla v Brentforde (Západný Londýn). Skórovali Klara Bühl (min 3, ľavou nohou) a kapitánka Alexandra Popp (min 37, hlavičkou po rohu). Laia súťažila 70 minút.
Španielsko odštartovalo záverečnú fázu Euro-2022 v Anglicku víťazstvom. Na štadióne MK v meste Milton Keynes (neďaleko Londýna) 8. júla porazili Fínsko (4:1). La Roja strelil tri góly hlavou a druhý z penalty. Skórovali Irene Paredes (min 26), Aitana Bonmatí (min 41), Lucía García (min 75) a Mariona Caldentey (min 90+5). Linda Sällströmová už v úvodnej minúte presadila severský tím na čele so Švédkou Annou Signeulovou. Laia súťažila 32 minút.

Prípravná fáza pred Eurom v Anglicku sa skončila. Taliansko a Španielsko remizovali 1. júla na ihrisku Castel di Sangro 1:1. Laia súťažila 29 minút. Za tím pod vedením Mileny Bertoliniovej otvorila skóre Valentina Bergamaschiová volejom po rohovej strele Valentiny Cernoiovej (min 48). Alexia Putellas vyrovnala (min 68), hlavičkou po asistencii Marty Cardonovej.

Laia Aleixandri nebude pokračovať v Atléticu Madrid sezónu 2022-2023, ako červeno-biely klub oficiálne oznámil 5. mája. "Amanda Sampedro, Silvia Meseguer a Laia Aleixandri nebudú pokračovať v nasledujúcej sezóne v našom klube a s fanúšikmi sa rozlúčia už túto nedeľu (8. mája) po zápase proti Eibaru v športovom centre Wanda Alcalá Henares", v predposledný deň Iberdrola liga.

Španielsku sa podarilo dostať do záverečnej fázy majstrovstiev sveta v Austrálii/Novom Zélande-2023. V skupine B dosiahli matematickú priečku, keď zdolali Škótsko (FIFA 23) 12. aprila 2022 v Hampden Parku v Glasgowe (0:2). Laia sa zúčastnila 90 minút. Góly strelila kapitánka Jenni Hermosóová, prvý z penalty. Na zápase žien na škótskej pôde bola rekordná návštevnosť: 7804 divákov.

Odohrala 90 minút v prípravnom zápase hranom 7.4.2022 na štadióne Rica Péreza (Alicante). Španielsko a Brazília si vyrovnali jeden. Alexia Putellasová sa ujala vedenia, keď premenila priamy kop ľavou nohou (min 8); v 39 min Geyse Ferreira (Madrid CFF) vyrovnala po asistencii Kerolina Ferraza (bývalý Madrid CFF, teraz v North Caroline).

Odohrala 14 minút na začiatku Pohára Arnolda Clarka. Španielsko a Nemecko 17. februára 2022 na Riverside Stadium v ​​meste Middlesbrough remizovali jedenkrát. Alexia Putellas posunula dopredu La Roja (min 46) a vyrovnala Lea Schüller (min 88).

Zostala na lavičke v priateľskej konfrontácii hranej 29.11.2021 v Ciudad del Fútbol v Las Rozas (Madrid). Bez gólov vyrovnali Španielsko U23 a Nórsko U23, ktoré pripravila Monica Knudsen. Vynikla severská brankárka, debutantka Sunniva Skoglund (2002), klubu Stabæk. Pre Lauru del Río to bol tretí zápas ako španielskej trénerky v tejto kategórii.
Aj v novembri 2021 zostala na lavičke španielskeho národného tímu proti Škótsku v Seville.
Proti marockému tímu (81 v rebríčku FIFA) odohrala 90 minút v priateľskej konfrontácii hranej 21. 10. 2021 na štadióne Principe Felipe (Cáceres). Španielsko porazilo tím vedený Reynaldom Pedrosom (Orléans, 1971) 3:0.
Španielsko odohralo v Maďarsku druhý termín kvalifikačnej skupinovej fázy o postup na majstrovstvá sveta na Novom Zélande / Austrálii. 21. 9. 2021 navštívil Új Hidegkuti Nándor Stadionban (štadión MTK) v Budapešti. Maďarský tím zdolali 0:7 (do polčasu 0:3). Laia zostala na lavičke.
Španielsko začalo svoju účasť v kvalifikačnej skupinovej fáze majstrovstiev sveta na Novom Zélande / Austrálii. 16. 9. 2021 navštívil štadión Tórsvøllur v meste Tórshavn. Tím Faerských ostrovov zdolali 0:10 (do polčasu 0:3). Laia súťažila 90 minút. Strelila 0-10 (min 90 + 5), keď zakončila hlavou.
V priateľskej konfrontácii prípravy proti Dánsku, sa zúčastnila 90 minút (3:0). Odohralo sa 15. 6. 2021 na štadióne Santo Domingo (Alcorcón, Madrid). Skórovali Aitana Bonmatí (dvaja) a Patri Guijarro.
V zápase priateľskej prípravy proti Belgicku, zostala na lavičke 90. minút na štadióne Santo Domingo v Alcorcóne (Madrid) 10. júna 2021 (3:0).
Odohrala 90 minút v zápase priateľskej prípravy proti Mexiku v Marbelle, 13. 4. 2021. Táto konfrontácia sa odohrala na štadióne Antonia Lorenza Cuevasa. Marta Cardona a Nahikari García (dvaja) skórovali proti tímu trénovanému Mónicou Vergarovou (3:0).
Laia Aleixandri sa zúčastnila s reprezentáciou "A" 15 minút v Baku (18. 2. 2021). Španielsko dosiahlo v Anglicku matematickú prihrávku na Euro 2022; porazilo Azeris (0-13).
V Las Rozas nastúpila na 77 minút zápasu proti Moldavsku, ktorý zodpovedá skupinovej fáze Euro, 27. 11. 2020 (10-0).
V marci 2020 bola povolaná do tímu U-20 na dva priateľské zápasy proti Rusku a trojstranný zápas proti Škótsku a Belgicku vo futbalovom stredisku Pinatar Arena (Murcia).
Bola nominovaná na túto skupinovú fázu pre Euro-2021, ale ešte sa nezúčastnila na tejto oficiálnej súťaži
Zúčastnila sa jedného priateľského zápasu v apríli, máji a júni 2019 pred Majstrovstvami sveta vo Francúzsku (90 minút, jej debut) proti Kamerunu (4-0) v Guadalajare (17/5/2019)
Na turnaji oslobodenom do 17 rokov v UEFA v Českej republike v roku 2016 zúčastnila sa troch zápasov (240 minút). Proti Taliansku v Příbrame dostala 1-0 (min. 27).
Bronzovú medailu získala na svetovom pohári v Jordánsku v kategórii U-17, v súťaži konanej v mestách Ammán a Irbid medzi 30. septembrom a 21. októbrom 2016.
17. februára 2016 sa zúčastnila ako štartér tímu U17 na priateľskom zápase proti Rusku (5-0) na štadióne Camilo Cano v La Nucía (Alicante).

Od roku 2017 hrála v Atlético de Madrid, potom čo prešla mladšími divíziami FC Barcelona, CE Sant Gabriel a Arrabal Calaf.
Zúčastnila sa na štyroch zápasoch záverečnej fázy Majstrovstiev Európy do 19 rokov sezóny 2018-2019 v Škótsku (390 minút s predĺžením semifinále proti Francúzsku). V elitnom kole tej istej sezóny zasiahla do 3 zápasov (270 minút).
Súťažila na turnaji kategórie U19 v Škótsku v roku 2018, v ktorom Španielsko skončilo na druhom mieste po Francúzsku. Odohrala 26 minút proti Dánsku v parku East End v meste Dunfermline (1-1, 6/10); a 90 minút proti Francúzsku v parku McDiarmid v meste Perth (0-0, 8/10).
Od 6. augusta 2018 bola vo svetovej súťaži U-20, ktorá sa konala vo Francúzsku, vyhlásená za finalistku.
V sezóne 2016-2017 sa s tímom U17 zúčastňovala všetkých troch hier elitného kola v Portugalsku vo všetkých minútach, od 28. marca do 2. apríla. A v záverečnej fáze v Českej republike zasiahla do štyroch zápasov (286 minút), aby uzavrela Španielsko s európskou finalistkou, keď 14. mája 2017 klesla na Nemecko.
Laia Aleixandri López sa narodila v Santa Coloma de Gramanet (Barcelona).

Posledná aktualizácia: 06 SEP 2022

IBERDROLA LIGA 2020-2021: Laia Aleixandri

01 JÚL 2021 | ČLÁNOK
IBERDROLA LIGA 2020-2021: Laia Aleixandri. Premiéru mala v tejto súťaži proti RCD Espanyol v Ciudad Deportiva Dani Jarque (0-2), 3. októbra 2020.

UEFA WOMEN'S CHAMPIONS LEAGUE 2020-2021: Laia Aleixandri

11 MAR 2021 | ČLÁNOK
UEFA WOMEN'S CHAMPIONS LEAGUE 2020-2021: Laia Aleixandri nastúpila v deväťdesiatich minútach proti Chelsea, v prvom zápase 16. kola Ligy majstrov. Prehral tím "rojiblanco" na štadióne Cherry Red Records v ​​Kingstone (2:0), 3. 3. 2021.