Pozícía: obranca
Aktuálna kategória: reprezentácia muži
Počet zápasov v aktuálnej kategórii: 22 (do 31. júla 2022)
Počet gólov v kategórii: 1
Slovenská futbalová reprezentácia neuspela v premiérovom vystúpení pod vedením talianskeho trénera Francesca Calzonu: prehrala v Trnave s Azerbajdžanom 1:2. Dávid odohral celých 90 minút. Hostí poslal do vedenia v 44. minúte Renat Dadašov, v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal z jedenástky Erik Jirka, ale v 90.+5 min rozhodol o výsledku Hodžat Haghverdi.
Pozvánku na zápasy Ligy národov proti Azerbajdžanu (vo štvrtok 22. septembra o 20.45 v Trnave) a Bielorusku (v nedeľu 25. septembra o 18.00 v Bačke Topole, Srbské mesto).
Od leta 2022 hrá v Holandsku za Feyenoord. Rotterdamský klub zoficiálnil jeho podpis 22. augusta.

29.3.2022 odohral 45 minút (prvá časť) v priateľskom zápase proti Fínsku na štadióne La Condomina v Murcii (víťazstvo 2:0, Duda a Jirka). Pôsobil v strede obrany, nie vo svojej obvyklej úlohe na strane. Zúčastnil sa akcie pred stavom 1:0.
Dňa 25.3.2022 odohral 90 minút v priateľskom zápase proti Nórsku na štadióne Ullevaal v Osle (prehra 2:0, Haaland a Ødegaard).

Odohrál v českom klube Sparta Praha.
Odohral aj vo Fiorentine (Taliansko) a MŠK Žilina, v ktorých základných kategóriách sa pripravoval na futbalistu.
Narodil sa v Prievidzi.

Slovenskí futbalisti vyhrali v kvalifikácii MS 2022 nad Cyprom 2:0 (7. sep 2021), na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Strelecky sa presadili hráči Ivan Schranz a Martin Koscelník. Dávid odohral 90 minút. Ľavou nohou pridal asistenciu na 1:0.
4. sep 2021, v piatom zápase kvalifikácie MS 2022 slovenskí futbalisti utrpeli prvú prehru. Slováci doma podľahli úradujúcim vicemajstrom sveta Chorvátom (0:1). Rozhodol gólom v 86. min stredopoliar Interu Miláno Marcelo Brozovič. Dávid odohral 90 minút.
8 minút proti Švédsku nastúpil v Petrohrade v skupine E. Švédi zvíťazili, keď z penalty premenil Emil Forsberg (1:0, 77. minúta). Dúbravka penaltu sa dopustila Robina Quaisona.
Dávid začal turnaj ako štartér v kvalifikačnej skupinovej fáze pre majstrovstvá sveta Katar-2022, keď odohral 90. minúty proti Cypru v Nikózii (0:0), 24. 3. 2021.

Posledná aktualizácia: 24 SEP 2022