Aitana k Ballon d'Or pridáva The Best

15 JAN 2024 | ČLÁNOK
Aitana Bonmatí pridáva k trofeji Ballon d'Or ocenenie FIFA The Best. Ofenzívna stredopoliarka, ktorá je kľúčom k víťazstvu FC Barcelona v Lige majstrov a víťazstvu La Roja na majstrovstvách sveta, bola „bijúcim srdcom“ dvoch najlepších ženských futbalových tímov roku 2023.
Príslušné ocenenie udelené FIFA je ďalšou zaslúženou odmenou pre túto skvelú stredopoliarku, ktorá v roku 2023 inšpirovala Španielsko k zisku prvého titulu majstra sveta a FC Barcelona k zisku dvoch národných titulov a druhého na európskom vrchole.

OCEŇOVALA AJ V DUBAJI NA CELOM SVETOVEJ ÚROVNI

Aitana Bonmatí získala v januári 2024 aj prvé ocenenie Globe Soccer pre najlepšiu futbalistku (cena pre najlepšiu ženskú hráčku). Globe Soccer Awards sú ocenenia, ktoré oceňujú úspechy vo svetovom futbale, ktoré organizuje Globe Soccer. Majú tiež účasť medzinárodných futbalových organizácií ako FIFA, UEFA, ECA a elitných klubov na každoročnom podujatí, ktoré sa koná v Dubaji (Spojené arabské emiráty). Koná sa aj Dubajská medzinárodná športová konferencia, ktorú organizuje Dubajská športová rada.

Tieto ocenenia odmenili aj útočníka Manchestru City Erlinga Haalanda v roku 2024, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča; Portugalský superhviezdny hráč Cristiano Ronaldo, ktorý získal tri ocenenia; a tréner Manchestru City, Katalánec Pep Guardiola, ktorý bol tiež vyhlásený za najlepšieho trénera sveta.

OSLAVOVANÍ NA ŠTADIÓNE JOHANA CRUYFFA

Aitana, Bronze a Walsh ponúkli ceny „FIFA The Best“ fanúšikom Barcelony, keďže boli ocenení v predpremiére zápasu Ligy majstrov proti Eintrachtu Frankfurt na Estadi Johan Cruyff 25. januára 2024. Hral sa piaty zápas deň Ligy majstrov (2:0 pre katalánske futbalistky).Autor článku:

Ďalšie podobné články

Aitana Bonmatí vyhráva ďalšie ocenenie: Najlepšia hráčka v Európe

31 AUG 2023 | ČLÁNOK
Aitana Bonmatí bola ocenená UEFA ako najlepšia hráčka v Európe. V roku 2023 tak rozširuje individuálne ocenenia, keďže bola aj MVP ženskej Ligy majstrov s FC Barcelona a majstrovstiev sveta so španielskym tímom. Okrem toho vyhrala s modrým a šarlátovým tímom tituly v Lige F, Španielskom superpohári a spomínanej ženskej Lige majstrov UEFA (päť gólov a osem asistencií na kontinentálnom turnaji), ako aj to, že bola so Španielskom vyhlásená za majsterku sveta žien (dva góly a tri asistencie).

Aitana má kúzlo dosiahnuť historické štvrťfinále majstrovstiev sveta

05 AUG 2023 | ČLÁNOK
Španielsko po prvý raz prekonalo jedno kolo (jediný zápas) na veľkom turnaji. La Roja sa tak dostala do štvrťfinále MS. V osemfinále zdolali Švajčiarsko (20-FIFA) (5:1). Aitana Bonmatí sa stala kľúčovou futbalistkou, ktorá zapísala víťazstvo na výsledkovú listinu španielskej strany vďaka útočnej a definičnej hre. Katalánska hráčka strelila dva góly a veľkou mierou prispela technickou kvalitou k tomu, aby spôsobila zmätok v rámci zadržiavacieho systému, ktorý vytvorila trénerka Inka Gringsová. Ako by to mohlo byť inak, stredopoliarka zo Sant Pere de Ribes bola ocenená FIFA ako hráčka zápasu.