Peter Kopúň má na konte 50 medzištátnych zápasov ako tréner Slovenska

14 DEC 2023 | ČLÁNOK
Peter Kopúň dosiahol v poslednej konfrontácii v roku 2023 50 zápasov. Slovenské futbalové reprezentantky remizovali s Fínskom 2:2. So severským tímom sa hralo 5. decembra na štadióne Antona Malatinského (Trnava). Slovenský tréner, narodený v Trenčíne 1985, má na konte s reprezentáciou žien dvanásť víťazstiev.

Tieto víťazstvá boli proti Rumunsku (dvakrát), Poľsku (2), Lotyšsku (2), Gruzínsku (2), Chorvátsku (1), Maďarsku (1), Čile (1) a Severnému Írsku (1). Zodpovedajú ôsmim oficiálnym zápasom a štyrom priateľským stretnutiam. Ďalej dvanásť víťazstiev zodpovedá siedmim konfrontáciám na slovenskej pôde, štyrom na cudzej pôde a zvyšnému jednému na neutrálnom teréne (Murcia, Španielsko).

Koncom júna 2018, tréner slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie Ivan Hucko skončil. Hucko na poste absolvoval dva kvalifikačné zápasy o MS 2019, oba prehrali, v Írsku 1:2 a v Holandsku 0:1. Koučom ženského A-tímu sa stal vo februári 2018, keď vystriedal Zsolta Pakuszu.
Peter Kopúň debutoval proti Nórsku 31. augusta 2018 na vlastnom štadióne Senca. Slovensko prehralo proti severským futbalistkám (0:4). Lisa-Marie Karlseng Utland strelila hetrik. Guro Reiten skompletizovala počet gólov. Zápas zodpovedal kvalifikačnej skupine Majstrovstvá sveta-2019.

Od spomínaného dátumu Slovensko čelilo dvadsiatke rôznych európskych tímov. S Fínskom hral sedemkrát, s bilanciou päť prehier a dve remízy. Tieto dve remízy sa odohrali na stredoeurópskej pôde. Najnovšie Fínsky tím (známy ako Helmarit) dokončil kvalifikačnú skupinu ako neporazený líder, no po inkasovaní prvých gólov a odovzdaní prvých bodov v Trnave.

Toto je rozpis takýchto konfrontácií:

Okrem siedmich proti Fínsku boli štyrikrát proti Švédsku a Rakúsku; tri proti Rumunsku, Českej republike a Maďarsku; dva proti Lotyšsku, Poľsku, Gruzínsku, Grécku, Írsku, Chorvátsku, Belgicku a Islandu; jeden proti Švajčiarsku, Slovinsku, Škótsku, Nórsku, Srbsku a Severnému Írsku.
Hrali aj proti americkým tímom: dvakrát proti Mexiku a raz proti Čile. Tento zoznam dopĺňa zápas s africkým rivalom: Nigériou. Tieto štyri konfrontácie mali priateľský prípravný charakter.

Kopúň zaznamenal aj jedenásť remíz: proti Grécku (dva priateľské zápasy v roku 2018), Mexiku (ďalšie dva priateľské zápasy v rokoch 2020 a 2021); oficiálne konfrontácie UEFA proti Maďarsku, Írsku a Rumunsku; a príprava proti Rakúsku a Srbsku, ako aj dve spomínané proti Fínsku, obe tiež z turnajov UEFA.

Čo sa týka 51 európskych krajín, ktoré sa zúčastnili aktuálnej Ligy národov, Peter Kopúň nečelil týmto 30 súperom:
Anglicko, Holandsko, Francúzsko, Portugalsko, Dánsko, Nemecko, Wales, Španielsko, Taliansko, Albánsko, Ukrajina, Bosna a Hercegovina, Bielorusko, Malta, Andorra, Moldavsko, Turecko, Luxembursko, Litva, Azerbajdžan, Cyprus, Čierna Hora, Faerské ostrovy, Izrael , Estónsko, Kazachstan, Arménsko, Bulharsko, Kosovo a Macedónsko.

Autor článku: Carlos Luis Chevilly

Ďalšie podobné články

Dominika Škorvánková: FC Como sú pre mňa nové otvorené dvere

28 JÚL 2023 | ČLÁNOK
Chvíľku všetko okolo nej vajatalo, no s novým týždňom to nabralo spád. Dohoda, cesta do Talianska, podpis pod ročnú zmluvu a „vo štvrtok začíname s Comom prípravu na novú sezónu,“ potvrdila 11-násobná víťazka ankety Futbalistka Slovenska Dominika Škorvánková. Zranenie, ktoré jej znemožnilo hrať v národnom drese pred dvoma týždňami proti Česku, je chvalabohu minulosť. „Zdravotne sa cítim fajn,“povedala reprezentačná rekordérka zo svojho nového pôsobiska.

Tréner Peter Kopúň pokračuje pri prvej reprezentácii „v ceste rastu hernej kvality tímu“

20 OKT 2022 | ČLÁNOK
„Áno, pokračujem pri družstve. Zmluvu som uzavrel na nový dvojročný kvalifikačný cyklus,“ potvrdil Peter Kopúň, že na poste trénera ženskej reprezentácie Slovenska nedošlo ku zmene. V septembri sa dvojzápasom v Gruzínsku a s Írskom skončila pre Slovenky kvalifikácia MS 2023 a na konci mesiaca sa naplnila zmluva reprezentačného trénera. Vo všeobecnosti sa očakávalo, že pri záujme oboch zainteresovaných strán nebude žiaden problém, aby Kopúň vo svojej misii pokračoval, bolo na to však treba dať punc oficiálnosti.